Investičníweb.cz: TOP 10 článků týdne

Deset nejlepších článků a videí na Investičním webu za uplynulý týden.

Investiční tipy a triky na rok 2017: Sedm ostrých nábojů do vašeho portfolia
Ruský rubl, brazilské akcie a ropa patřily mezi nejvýnosnější investice loňského roku. Co více (č)i méně odvážné investory potěší letos? Sedm předních investičních odborníků v anketě nabité konkrétními tipy doporučuje mimo jiné dolar, akcie těžařů nebo dobře diverzifikovanou sázku na rozvíjející se trhy.
Toto jsou akcie, které by měly nejlépe odolávat rostoucím sazbám
Americká centrální banka plánuje letos několikrát zvednout základní úrokovou sazbu. I přes mnoho optimistických předpovědí jde společně se silným dolarem (ty věci samozřejmě souvisejí) o jedno z největších rizik ovlivňujících akciový trh. Ne všechny tituly ale musejí jít s davem.
Exit ČNB se blíží, zajištění kurzu koruny má nyní smysl
Čerstvá makroekonomická data hovoří pro brzkou změnu kurzové politiky České národní banky. Proti oddalování takzvaného exitu hovoří také letošní parlamentní volby a dlouhodobá rizika týkající se přílivu zahraničního kapitálu. Současně se krátké forwardové body zúžily díky vypadnutí vlivu Národního rezolučního fondu, což otevírá příležitost levně zajistit rostoucí riziko dřívějšího exitu.
Riziko populismu: O významu nesystémových stran pro stabilitu systému aneb Bouře roku 2017 se rychle přežene, pokud vůbec přijde
Čeká Evropu v roce 2017 série populistických přemetů? Vyloučit to nelze, což potvrzuje i většina tradičních novoročních žebříčků šedých labutí všeho druhu. Otázkou zůstává, zda v důsledku očekávaných politických otřesů přijde nihilistický výlet do slepé uličky dějin, nebo potřebné okysličení. Namístě je opatrný optimismus, před katastrofickými scénáři je potřeba se mít na pozoru.
Faktor, který podpoří akciového býka v příštích kvartálech
Jeden z tradičně nejpodstatnějších pilířů akciových rally by se letos měl projevit opět v plné síle. Na prahu roku 2017 to tvrdí velká část analytiků a stratégů, mezi nimi i Jeffrey Saut, hlavní investiční stratég společnosti Raymond James.
5 největších lží globálního kapitalismu
Svět žije v éře globálního kapitalismu. Nemusí se nám to zrovna líbit, ale je to fakt, se kterým těžko něco zmůžeme. Zajímavé nicméně je, že ne vše, co se nám velké korporace nebo politici snaží o globálním kapitalismu namluvit, je pravda. Zde je pět největších lží.
Petr Zahradník (ČS): Donald Trump zklame ty, kdo mu skočili na předvolební špek
Naplnění slibů z předvolební kampaně by vyžadovalo výrazně více času, než kolik jej má nově zvolený americký prezident v rámci čtyřletého funkčního období k dispozici. Největší naděje je na slibované snížení daní, ale představa, že Donald Trump stihne vybudovat novou americkou ekonomiku a naláká zpět do vlasti domácí kapitál, který "pracuje" ve světě, je scestná, říká uznávaný ekonom z České spořitelny Petr Zahradník.
Trhy, strategie, ekonomika, politika: 5 nejzajímavějších předpovědí na rok 2017
Čím více předpovědí, tím více překvapení. I tak by se dal charakterizovat rok 2016. Ani to ovšem analytikům nebrání v tom, aby o rok později zásobovali trh a média znovu. Některé predikce ale znějí opravdu zajímavě.
Americké akcie: Začíná nový dlouhodobý býčí trend?
Akcioví býci se mohou spolehnout na technickou analýzu. Grafy totiž snesou prakticky vše, takže když analytik chce, najde si takový, který podpoří optimismus a víru v to, je vše v pořádku.
Zajímavost dne
Přestat sledovat
Doporučené články
Přestat sledovat
Mohlo by vás zajímat
13. 4. 2021 17:01
VE STŘEDU V 10 HODIN ŽIVĚ: Aktuálně z trhů (Ronald Schubert, WOOD & Company)
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
10. 4. 2021 20:31
Jaroslav Brychta (XTB): V rámci výsledkové sezóny budou nejdůležitější výhledy samotných firem
Akcie ČR
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
8. 4. 2021 17:01
Michal Semotan (J&T Banka): Brzdou růstu akcií ČEZ je i jeho management, zajímavými tituly jsou na…
Akcie ČR
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
9. 4. 2021 6:41
Česká energetika má prostor se připravit na budoucnost, čas ale utíká. Panika je vyvolaná lobbisty…
Akcie ČR
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Dividendy
Přestat sledovat
Energetika
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat