Zapomeňte na stavebko, je tu Portu účet pro děti

Inovativní investiční platforma Portu české finanční skupiny WOOD & Company pokračuje v představování revolučních novinek - nově umožňuje založit investiční účet pro děti se zvýhodněným poplatkem za správu - pouhých 0,25 % ročně. Portu tím chce umožnit rodičům nakládat s penězi pro děti smysluplně a přispět k zlepšení finanční gramotnosti mladých.

Jaké jsou hlavní výhody Portu účtu pro děti?

  • investice je globálně diverzifikovaná, složená z akciové a dluhopisové složky
  • investice je nízkonákladová díky kombinaci pasivních ETF instrumentů a nejnižšího poplatku na trhu, žádné vstupní nebo výstupní poplatky
  • investice je měnově zajištěná - portfolia jsou korunová
  • investice je on-line, rodič, ale i dítě mají neustále přehled o vývoji a transakcích
  • flexibilita - peníze lze vybrat kdykoli, pokud s tím souhlasí druhý rodič nebo samotné dítě starší 15 let

Pasivní investovaní dlouhodobě dosahuje nejvyšších výnosů a nyní mohou rodiče tuto investiční formu využít i pro děti, které dlouhý investiční horizont rozhodně mají. To navíc za pomoci fintech služby, která na českém trhu dosud nebyla - dětského on-line investičního účtu Portu, vhodného na jednorázové i pravidelné investice. Ten jim zajistí maximalizaci čistých výnosů, jelikož jeho správa stojí ročně pouze 0,25 % a neplatí se žádné vstupní poplatky. V delším období je to právě výše poplatků a dlouhodobý výnos podkladových aktiv investice, které rozhodují o čisté výkonnosti pro klienta - dítě. V obojím Portu dominuje.

"Tři čtvrtiny rodičů dětem v Česku šetří na budoucnost, v drtivé většině ale neefektivně. Nejrozšířenější spořicí účty peníze často neochrání ani před inflací a příspěvek státu na stavebním spoření začíná být časem spíše zanedbatelný, srovnáme-li jej s celkovým množstvím vložených peněz. Ani podílové fondy se kvůli vysokým poplatkům a nákladům nemohou Portu rovnat," vysvětluje hlavní výhodu dětského investičního účtu šéf Portu Radim Krejčí.

Dětský účet u Portu může založit jeho zákonný zástupce, který se stává jeho disponentem. Vkládat peníze na účet mohou ale například i příbuzní. Přístup k přehledné internetové aplikaci může rodič zřídit i pro dítě, aby se mohlo s nástrojem seznamovat.

"Investiční účet vidíme také jako ideální nástroj, jak děti od útlého věku seznamovat s tím, jak mohou peníze pracovat a jak funguje svět peněz," představuje vizi společnosti produktový manažer Martin Luňáček. "Rodiče tak mohou dětem zajistit finanční rezervu i cenné dovednosti do budoucnosti, až je budou nejvíce potřebovat," dodává.


O Portu: Portu.cz nabízí moderní způsob dlouhodobého investování na kapitálových trzích formou on-line asset managementu. Díky využití chytrých technologií v kombinaci s osobním přístupem a know-how investičních profesionálů spravuje Portu peníze klientů efektivně a transparentně. Na míru vytvořená globálně diverzifikovaná portfolia složená z nízkonákladových a likvidních instrumentů jsou průběžně monitorována, optimalizována a rebalancována tak, aby byl maximalizován výnos při daném stupni rizika. Vše za nízký poplatek za správu aktiv, přitom při plné flexibilitě - žádné vstupní ani výstupní poplatky.

Investování
Přestat sledovat
Investiční strategie
Přestat sledovat
Přestat sledovat
WOOD & Company
Přestat sledovat
Mohlo by vás zajímat
23. 10. 2021 14:29
Blíží se první SPAC v Česku. Jaké jsou její výhody?
Evropské akcie
Přestat sledovat
Ponaučení pro investory
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Střední a východní Evropa
Přestat sledovat
WOOD & Company
Přestat sledovat
22. 10. 2021 12:10
Šura: Amazon stále prudce roste, jeho akcie mám v portfoliu už roky
Akciové tipy
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
19. 10. 2021 21:00
Petr Novotný (Investiční web): Zůstávám věrný akciím, půdě a private equity. Věřím, že mé portfolio…
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Hospodářský růst
Přestat sledovat
Inflace
Přestat sledovat
Investiční strategie
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
19. 10. 2021 17:00
Povolební Česko aneb Co čekat v ekonomice, politice a energetice
Česká ekonomika
Přestat sledovat
Česká republika
Přestat sledovat
Energetika
Přestat sledovat
Politika
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat