Goldman Sachs: 4 strategie pro období napětí v mezinárodním obchodu
|

Goldman Sachs: 4 strategie pro období napětí v mezinárodním obchodu

Nová cla a spory v mezinárodním obchodu jsou pro akciový trh nepochybně rizikem. Goldman Sachs investorům nabízí čtyři strategie, v rámci kterých by toto nebezpečí mělo být podchyceno.

Americké akcie Mezinárodní obchod Investiční strategie Investiční tipy Akciové tipy

Napětí v mezinárodním obchodu zvyšuje riziko opětovného nárůstu volatility. Goldman Sachs pro zbytek letošního roku navrhuje čtyři strategie, které by měly investorům pomoci se možným výkyvům vyhnout. Nejde o zajištění proti hrozbám pramenícím z obchodních válek specifickým pro určité firmy a odvětví. Návrhy vycházejí z přesvědčení, že růst zisků firem dokáže zajistit pokračování růstového trendu, banka pro konec roku předpokládá index S&P 500 na 2 850 bodech.

Pro zjednodušení jsou strategie nazvány tak, aby byla vyjádřena jejich ústřední myšlenka:

1. Vysoký růst tržeb

Firmy s nejvyšší mírou růstu tržeb by měly v prostředí zpomalujícího růstu ekonomiky překonávat průměr trhu. Mezi takové společnosti Goldman Sachs řadí třeba Netflix, Amazon, Campbell Soup nebo Salesforce.com.

2. Úroková marže

Podle Goldman Sachs by banky měly těžit z toho, že si samy půjčují za nižší sazby, než za jaké dále poskytují úvěry. To by mělo pro finanční ústavy platit tak nějak obecně, banka ale dále věří, že akcie v odvětví budou těžit z toho, že v rámci finančního sektoru bude docházet k mohutným odkupům cenných papírů.

3. Silné bilance

V podstatě další sázka na růst sazeb. Do popředí se v důsledku přísnějších měnových podmínek budou dostávat společnosti, které mají hodně hotovosti a minimum dluhů. V koši Goldman Sachs najdeme například akcie firem Facebook, Monster Beverage, Chipotle Mexican Grill nebo NVIDIA. Banka již dříve upozornila na to, že mezi společnostmi se silnými rozvahami je i řada růstových, což je historicky netypické a může to znamenat určité riziko (investoři se navzdory silným bilancím těchto firem přikloní k defenzivnějším hodnotovým titulům).

4. Nízké náklady na práci

Zaměstnanci vítají zvyšování mezd, pro firmy jde ale samozřejmě o vyšší náklady. Goldman Sachs proto doporučuje firmy, kterým kvůli zvyšování platů nehrozí tak velký dopad na marže. Jde například o Under Armour, Gap, Western Union nebo Alphabet.

Zdroj: Goldman Sachs