Goldman Sachs: Na trhu s bitcoinem je bublina, ale po korekci může kryptoměna posílit až k 4 000 USD
|

Goldman Sachs: Na trhu s bitcoinem je bublina, ale po korekci může kryptoměna posílit až k 4 000 USD

Digitální měna bitcoin je letos hvězdou trhu, když za první pololetí posílila o zhruba 170 %. Spekulace, že jde o bublinu, jsou na denním pořádku. Souhlasí s tím i analytici z Goldman Sachs, ti ale zároveň očekávají, že po propadu ceny přijde další růst. A výrazný.

Bitcoin Kryptoměny Technologie Měny Investiční bubliny

V polovině června se cena bitcoinu vyšplhala až ke 3 000 USD, což znamenalo posílení od začátku roku o 200 %. V současnosti se bitcoin obchoduje za zhruba 2 300 až 2 400 USD, denní výkyvy o vysoké jednotky procent stále nejsou výjimkou.

Podle investičního stratéga ze společnosti Charles Schwab Jeffreyho Kleintopa jde o bublinu, jakou jsme na trzích ještě neviděli"Myslím si, že je to bublina, jen nevím, kdy dojde ke korekci. Ale když se každý chlubí tím, jak lehce se na bitcoinu vydělává, je to určitě bublina," řekl k tomu miliardář Mark Cuban.

Šéfka technických stratégů v Goldman Sachs Sheba Jafariová nedávno napsala klientům, že propad, který začal po dosažení ceny 3 000 USD (11. června), ještě není u konce, ale po této korekci může cena dále vzrůst.

Z pohledu technické analýzy (na základě Elliottových vln) je cena bitcoinu podle Goldman Sachs stále ve čtvrté vlně a neměla by klesnout pod 1 857 USD. To by znamenalo propad o dalších více než 20 %. Pátá vlna by pak měla bitcoin vystřelit až na nové rekordní úrovně.

"Minimálním cílem by mělo být 3 212 USD, pokud bychom uvažovali obdobný vývoj jako u první vlny. Je zde však potenciál se dostat až na 3 915 USD, pokud bychom počítali s 1,618násobkem první vlny). To ale může nějakou dobu trvat," uzavřela Jafariová.

Zdroj: Goldman Sachs, Business Insider