Goldman Sachs: Těchto 10 akcií v roce 2019 překoná výkon indexu S&P 500
|

Goldman Sachs: Těchto 10 akcií v roce 2019 překoná výkon indexu S&P 500

Americká investiční banka Goldman Sachs se s ničím nezdržuje a ve svém výhledu jde za horizont aktuálních tržních faktorů. Které tituly podle ní napřesrok překonají výkon amerického akciového trhu?

Americké akcie S&P 500 Investiční tipy Akciové tipy VISA Mastercard Citigroup Alphabet (Google)

Goldman Sachs je nadále optimistická, pokud jde o růstové vyhlídky světové ekonomiky, a má několik akciových nápadů, jak z pokračující expanze těžit. "2,9% růst HDP Spojených států v roce 2018 a 2,2% růst v roce 2019, který čekají naši ekonomové, by měl podporovat růstové tituly," zdůrazňuje stratég David Kostin z Goldman Sachs.

Jako inspiraci doporučuje seznam 50 "VIP" akcií sestavený jeho bankou, který zahrnuje tituly nejčastěji se objevující mezi největšími deseti pozicemi hedgeových fondů (Goldman Sachs sleduje 848 fondů se zhruba 2,3 bilionu USD ve správě). Tento koš v době vydání doporučení (na začátku června) překonával letošní výkon indexu S&P 500 o 1,8 procentního bodu, od roku 2001 pak podal lepší výkon než zmíněný benchmark v 63 % čtvrtletí s průměrnou nadvýkonností 0,58 procentního bodu.

Kostin přitom nejvíce ukazuje na deset firem, jejichž tržby (+6 %) i zisky (+12 %) by měly překonat svým růstem medián v rámci indexu S&P 500. Jsou seřazeny podle tickerů, nikoli podle preferencí banky: Adobe (ADBE), Citigroup (C), Salesforce (CRM), Delta Air Lines (DAL), FleetCor Technologies (FLT), Alphabet (GOOGL), Mastercard (MA), PayPal (PYPL), Visa (V) a Wells Fargo (WFC).

zdroj: Yahoo! Finance

Zdroj: Goldman Sachs