Hotovost je zase cool, říká investor s 2,8 bilionu USD ve správě
|

Hotovost je zase cool, říká investor s 2,8 bilionu USD ve správě

Donedávna otloukánek, nyní atraktivní segment trhu. Tak vnímá hotovost společnost State Street Global Advisors, která spravuje aktiva za 2,78 bilionu USD.

Hotovost Investiční tipy ETF Srovnání investic

Společně s růstem sazeb Fedu se zvyšují také výnosy z držení hotovosti a dalších krátkodobých finančních nástrojů. Podle State Street je proto nyní hotovost z hlediska výnosu zajímavější než řada akciových titulů.

Tento stav přichází po letech, kdy sázky na hotovost sklízely spíše posměch. Mezi roky 2007 a 2017 hotovost vynesla celkově 8,4 % a třeba s dluhopisy vyspělých zemí zaostala o 39,5 procentního bodu, o akciích nemluvě.

State Street nevyzývá k zemětřesení v portfoliích a opuštění akciových a dalších rizikovějších pozic. Pouze zdůrazňuje, že heslo uplynulých let, že akcie v podstatě nemají alternativu, již neplatí.

I drobní investoři mohou na hotovost vedle prostého držení vsadit i na trhu skrze burzovně obchodované fondy. State Street upozorňuje například na SPDR Bloomberg Barclays Investment Grade Floating Rate ETF, SPDR Blackstone/GSO Senior Loan ETF, SPDR Portfolio Short Term Corporate Bond ETF a SPDR DoubleLine Short Duration Total Return Tactical ETF.

Zdroj: State Street Global Advisors