Howard Marks (Oaktree Capital): Opravdu velké peníze vám mohou vydělat akcie, které byly pod největším tlakem. Dlouhodobý investiční horizont je nejdůležitější
|

Howard Marks (Oaktree Capital): Opravdu velké peníze vám mohou vydělat akcie, které byly pod největším tlakem. Dlouhodobý investiční horizont je nejdůležitější

V době, kdy jsou výnosy amerických vládních dluhopisů minimální, působí ostatní třídy aktiv o to atraktivněji. To ale neznamená, že výnosy z nich jsou nějaká velká hitparáda. Kdo chce výraznější zhodnocení peněz, nesmí se bát hledat mezi poraženými uplynulých měsíců a let, uvedl ve vysílání CNBC uznávaný investor Howard Marks.

Americké akcie Sektory Investiční tipy Investiční strategie Investiční horizont

"Není v současnosti snadné najít zajímavé příležitosti," poznamenal Marks v souvislosti s minimálními úroky u bezpečných investic a vysokým oceněním akciového trhu. "Je potřeba je hledat v oblastech, které byly v poslední době v nemilosti investorů."

Hledat poražené, držet vítěze

Jde podle něj mimo jiné o maloobchodní segment, kancelářské prostory, zábavní průmysl nebo pohostinství. "Na trhu se rozšířila mezera mezi úspěšnými, ale drahými, a těmi na první pohled levnějšími, kteří jsou pod tlakem, pokud jde o byznys samotný," uvedl šéf Oaktree Capital na adresu dopadů pandemie koronaviru a opatření zaváděných ve snaze ji brzdit.

Technologické giganty, které patří jednoznačně do první skupiny, ale mohou podle Markse investorům nadále vydělávat. Tipovat vrchol jejich rally je podle něj ošidné a zbytečné. "Je potřeba hledat společnosti, které mohou být dlouhodobě úspěšné. V jejich případě vysoká očekávání investorů, a tedy i vysoké ceny, mohou mít smysl," řekl.

Akcie stále vysoko

Ceny amerických akcií jsou i po pullbacku či korekci během září na úrovních únorových maxim. Letošní rok je ve znamení nárůstu volatility, krátkodobým výkyvům by ale investoři s dlouhodobým horizontem neměli věnovat přehnanou pozornost. "Od konce března se dění na trzích neslo v duchu možná až přílišného optimismu, a tak se část investorů zkrátka mohla rozhodnout, že zrealizuje část zisků, zejména v rámci technologického sektoru," uvedl Howard Marks.

"Trh je rozkolísaný a mnozí tržní hráči začínají řešit krátkodobou výkonnost. Ta je přitom nepodstatná, podstatné je držet akcie dlouhodobě, a to ideálně ty kvalitní," uzavřel lakonicky Howard Marks z Oaktree Capital.

10 důvodů, proč akcie mohou dále posilovat. Mohou, ale nemusejí
Hlavní globální akciový analytik Goldman Sachs Peter Oppenheimer našel hned deset důvodů, proč by rally na americkém akciovém trhu nemusela být u konce. Ve světle současných výprodejů (především) technologických titulů snad odvážná myšlenka, snad jen snaha nahnat klienty do krátkodobě nevýhodných obchodů. U Goldmanů nikdy nevíte.

Zdroj: CNBC