Inflace (vz)roste. Co na to dluhopisy na ni navázané?
|

Inflace (vz)roste. Co na to dluhopisy na ni navázané?

Míra inflace v Německu meziročně zrychlila na 1,8 % a překonala očekávání trhu na úrovni 1,7 %. Inflačně vázané dluhopisy nyní představují poměrně zajímavou investiční příležitost zejména v USA, evropské (včetně britských) dluhopisy navázané na inflaci vnímáme spíše neutrálně, říká David Simner z Fidelity International.

Inflace Dluhopisový trh Úrokové sazby

"V USA v prvním čtvrtletí 2018 očekáváme jádrovou spotřebitelskou inflaci (CPI) na úrovni 1,5 %, do konce pololetí předpokládáme postupný nárůst na 2 %," vysvětluje Angel Agudo, portfoliomanažer z Fidelity International. Růst cen bude podporován vyššími mzdami, nasyceným trhem práce a vyšší inflací v oblasti služeb.

Očekává se, že celková inflace poroste z 2 % ve 4. čtvrtletí 2017 na 2,3 % ve 2. čtvrtletí 2018. Americké dluhopisy ze sektorů s desetiletými cykly, které vycházejí bez zisku i ztrát, jsou nyní levné, a tedy relativně doporučeníhodné.

Inflační tlaky v eurozóně jsou stále velice mírné, což ospravedlňuje holubičí postoj ECB na říjnovém zasedání. V říjnu byla inflační očekávání stabilní napříč rozvinutými trhy a inflačně vázané dluhopisy vykazovaly pozitivní výnosy.

Výjimkou byla Británie, kde se v následujících měsících očekává přecenění kvůli zvyšování sazeb ze strany centrální banky. Inflace ve Spojeném království v říjnu dosáhla v souladu s očekáváními 3 % a ve 4. čtvrtletí podle Fidelity International ještě poroste. V roce 2018 pak tamní celková inflace prudce poklesne ke 2 %, což bude hnáno efektem klesající měnové báze a mírnějším utrácením spotřebitelů.

Zdroj: Fidelity International