CME: Výsledky jsou ve stínu aktivit Time Warner tématem číslo dvě, silný dolar je navíc sráží dolů

Druhé čtvrtletí bývá tradičně pro mediální společnost CME silnější než to první. Nicméně prohlubující se evropská dluhová krize, která působí na zadavatele reklamy, je důvodem našeho sníženého optimismu, což se netýká pouze druhého kvartálu, ale i zbytku roku. Stejně tak posilující americký dolar má a bude mít negativní vliv na tržby, když v našem modelu predikujeme další oslabení středoevropských měn vůči USD po zbytek roku.

Ve 2Q2012 očekáváme tržby 231 milionů USD, což je o 38 % více než v minulém čtvrtletí. Na meziroční bázi předpokládáme pokles tržeb o 7,5 %, když hlavním důvodem je meziroční oslabení měnových kurzů středoevropských měn vůči americkému dolaru. Co se týče tržeb v národních měnách, predikujeme pokles na meziroční bázi na trzích v České republice a v Rumunsku (-2 %), na ostatních trzích dojde podle našeho názoru k mírnému meziročnímu růstu. Co se dynamiky růstu týče, největší růst tržeb čekáme v segmentu New Media s meziročním růstem o 27,2 % (mezičtvrtletně o 25,2 %).

Na straně provozních nákladů dojde k meziročnímu poklesu o 5,4 % na 199 milionů USD, ale mezičtvrtletně v souladu s růstem výnosů dojde k růstu nákladů o 11,8 %. Největší nákladovou položkou zůstávají náklady spojené s výrobou programového vysílání. Tato položka dosáhne dle našeho názoru 120,5 milionu USD, což značí meziroční pokles o necelá 2 %.

Hlavním tématem posledních týdnů a měsíců byl odkup vlastních dluhopisů s pomocí půjčky 300 milionů USD, kterou poskytl hlavní akcionář, společnost Time Warner. Společnost CETV odkoupila dluhopisy v objemu menším, než se očekávalo, a navíc pouze ty s nižší úrokovou sazbou. Bondů se splatností 2013 a úrokovou sazbou 3,5 % odkoupila 109 milionů USD a se splatností 2014 a úrokovou sazbou 6M EURIBOR+ 1,625% odkoupila 60,5 milionu EUR. To CME sníží čtvrtletní úrokové náklady asi o 1,3 milionu USD (za kompletní kvartál). Výraznější úsporu mohla firma dosáhnout zpětným nákupem vlastních dluhopisů se splatností 2016 a úrokovou sazbou 11,625 %, nicméně nakonec žádný objem těchto dluhopisů neodkoupila. Celkové úrokové náklady dosáhnou podle našeho názoru 31,2 milionu USD, což stále považujeme za příliš vysoké číslo.

Akciový výhled pro NWR, CME, Fortunu, Erste Group Bank a Komerční banku
Kam se vydají české akcie? Trend na pražské burze i na těch vyspělých evropských je nejasný, akcie by se ovšem mohly vydat výše, americká burza bude vycházet především z probíhající výsledkové sezóny. Martin Urban, hlavní makléř brokerjetu České spořitelny, nabízí výhled na akcie NWR, CME, Fortuny a obou bank v kurzovém lístku pražské burzy.

Ač firma snížila odkupem vlastních dluhopisů úroveň zadlužení z 8,2násobku očekávaného OIBDA 2012 na 7,2násobek, tato úroveň je stále velmi vysoká a snaha managementu o její snížení musí pokračovat. Navíc kvartální pokles úrokových nákladů vlivem odkupu je pouze 1,3 milionu USD, což je sice úspora, ale ne taková, aby to firmě pomohlo generovat pozitivní cash flow.

Podle našeho názoru bude během conference callu důležité sledovat, co management naznačí ohledně dalších plánů s dluhovou pozicí a komentář k vývoji dynamiky reklamního sektoru s ohledem na prohlubující se evropskou krizi.


Analytici Erste Group mají na výsledky CME následující výhled:

Akcie CME: Kompletní přehled investičních doporučení
Jaký názor mají na akcie CME domácí a zahraniční analytici? Jaké jsou jejich dvanáctiměsíční cílové ceny a jak znějí jejich aktuální investiční doporučení? Přehled investičních doporučení pro akcie CME, jak je shromáždila k 26. 6. 2012 agentura Bloomberg.

Zdroj:
CYRRUS
CME (CETV)
Přestat sledovat
Akcie ČR
Přestat sledovat
Výsledková sezóna
Přestat sledovat
26. 1. 2021 17:00
VE STŘEDU V 10 HODIN ŽIVĚ: Aktuálně z trhů
Akciové tipy
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
WOOD & Company
Přestat sledovat
25. 1. 2021 12:00
Investorský magazín: Sazby vs. inflace aneb Hledá se největší tržní riziko roku 2021
Akciový trh
Přestat sledovat
Inflace
Přestat sledovat
Investiční alternativy
Přestat sledovat
Investorský magazín
Přestat sledovat
Nemovitosti
Přestat sledovat
Realitní trh
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Úrokové sazby
Přestat sledovat
Výhled na rok 2021
Přestat sledovat
25. 1. 2021 9:55
Expertní tržní výhled: MONETA (již) zajímavá na prodej a nebezpečí obchodování na páku
Akcie ČR
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
WOOD & Company
Přestat sledovat
22. 1. 2021 12:23
Mertlík: V krach projektu společné Evropy nevěřím, jednotlivé státy jsou si vědomy svého globálního…