IPO mánie: Tento týden ovládnou trhy čínské primární emise akcií

Zatímco v uplynulém týdnu jsme mohli sledovat pouze vstup online forexového obchodníka FXCM se stejnojmenným symbolem, v tomto týdnu se na parketu NYSE a NASDAQ představí hned deset firem z několika zajímavých sektorů. Hlavní slovo bude patřit čínským primárním emisím.

Ze sektoru Ropa a plyn to bude houstonská společnost Targa Resources Investments. Ta své akcie nabízí v rozmezí 19-21 USD, přesná cena bude samozřejmě známa až v den vstupu. Akcie se budou obchodovat na NYSE pod tickerem TRGP.

Druhou společností je mladá čínská firma China Shenda Packaging založená teprve v letošním roce. Jedná se o jednoho z největších čínských výrobců papírových obalů. Společnost upisuje 10,1 milionu kusů akcií v cenovém rozpětí 5.50-6.50 USD. S akciemi se začne pravděpodobně obchodovat v úterý na Nasdaqu pod symbolem CPGI. Společnost ke 30. září hlásí za posledních 12 měsíců příjem 117 milionů USD.

CTPartners, založená v roce 1980, je v pořadí třetí firmou, kterou bychom měli vidět na trhu během tohoto týdne. Předběžná cena akcií je stanovena mezi 12-14 USD a na NYSE by se akcie měly pod tickerem CTP.

V pořadí druhou čínskou firmu tohoto týdne představí Goldman Sachs. Youku.com je poskytovatelem online internetového videa se základnou v Pekingu. Firma vydává 15,4 milionu kusů akcií v cenovém rozpětí 9-11 USD. Youku.com byla založena v roce 2005 a za poslední rok reportovala příjem 23 milionů USD. Ticker, pod kterým se bude obchodovat na NYSE, je YOKU.

Bona Film Group Limited, distributor domácích čínských filmů, se objeví na burze pravděpodobně v úterý pod vedením JPMorgan a BofA/Merrill Lynch a bude se obchodovat pod zkratkou BONA. Společnost nabízí 11,7 milionu kusů v cenovém rozpětí 7-9 USD.

Jak se připravit na IPO

Ve stejný den představí Credit Suisse a Morgan Stanley Commerce China Dangdang. Tato společnost vyhlásila za posledních 12 měsíců zisk 218 milionů USD a veřejnosti nabízí celkem 17 milionů kusů akcií v cenovém rozpětí 11-13 USD. Je tak největším čínským IPO tohoto týdne. Na trhu ji najdeme pod tickerem DANG.

Kalifornská komerční banka First Republic Bank, s jejímž úpisem pomáhají BofA/Merrill Lynch, Morgan Stanley a JPMorgan, na sebe asi nestrhne největší pozornost, ale k dispozici dává 11 milionů akcií s cenou 24-27 USD. Banka má 61 poboček a bude se obchodovat na NYSE se symbolem FRC. Banka aktuálně patří BofA/Merrill Lynch. BofA/Merrill Lynch, Barclays Capital a Jefferies & Co. na trh uvádějí SemiLEDS Corporation, výrobce LED čipů a komponent pro čínský, tchaj-wanský a korejský trh. Emise nepatří k největším, proto likvidita pravděpodobně nebude tou nejlepší stránkou. Naopak cena se vyhoupla do rozmezí 14.50-16.50 USD. Společnost najdeme na Nasdaqu se symbolem LEDS.

Lentuo International, největší soukromý automobilový prodejce v Pekingu, založený v roce 1994, patří mezi další skvosty tohoto týdne. Tato společnost vygenerovala za poslední rok příjem 345 milionů USD a na NYSE ji bude symbolizovat zkratka LAS. Firma vydává 7,5 milionu akcií v rozmezí 11.50-13.50 USD.

IPO: Které primární úpisy byly v historii nejvýnosnější?

S více než 479 miliony uživateli se na burzu chystá také Sky-mobi Limited. Společnost zaznamenala 81 milionů USD na příjmech a na Nasdaqu ji najdeme v tomto týdnu pod zkratkou MOBI. Manažery emise jsou Citi, Piper Jaffray, Oppenheimer & Co a Rodman & Renshaw.

Posledními dvěma zástupci jsou americké firmy Walker & Dunlop a BG Medicine. S tickerem WD se bude obchodovat Walker & Dunlop, společnost, která byla založena v roce 1937 a od té doby se pohybuje ve financování komerčních nemovitostí. Se symbolem BGMD to pak bude společnost BG Medicine, která se plně angažuje v komercializaci molekulární diagnostiky. Cena akcií se pohybuje mezi 13-15 USD a k dispozici bude 4,75 milionu akcií. Vedoucím emise pro BGMD je UBS Investment Bank.

Světové akcie
Přestat sledovat
26. 2. 2021 12:21
Česko v roce 2030: Moderní trendy člověka ze služeb hned tak nevytlačí, věří ekonom David Marek
Česká ekonomika
Přestat sledovat
Česká republika
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Přestat sledovat
25. 2. 2021 17:01
David Navrátil (Česká spořitelna): České zadlužení může být problém, výnosy dluhopisů ztrácejí v…
Česká ekonomika
Přestat sledovat
David Navrátil
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
25. 2. 2021 21:31
ABCD investora: Tipy na výběr akcií (nejen) ve středoevropském regionu
Akcie ČR
Přestat sledovat
Akciové tipy
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Investiční strategie
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Large caps
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Small caps
Přestat sledovat
Střední a východní Evropa
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
25. 2. 2021 12:31
Dominik Stroukal: Kdo chce těžit z výhod bitcoinu, nesmí se bát propadů o desítky procent
Bitcoin
Přestat sledovat
Investiční alternativy
Přestat sledovat
Kryptoměny
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Volatilita
Přestat sledovat