Investičníweb.cz: TOP 10 článků týdne

Deset nejlepších článků a videí na Investičním webu za uplynulý týden.

KONTEXT: Vítězné portfolio na rok 2018 aneb Co také (ne)zaznělo na Investičním fóru
Nejnenáviděnější akciová rally v historii pokračuje, akcioví býci i medvědi se tedy mohou radovat. Pro věčné optimisty je totiž vývoj z úvodu roku příslibem dalších zisků, podle pesimistů naopak začátek ledna přiblížil nevyhnutelné splasknutí stávající bubliny. Vzhledem k tomu, že ani jeden z těchto scénářů nelze vyloučit, musí dnes dobře poskládané portfolio reflektovat obě možnosti, shodli se experti na Investičním fóru a následné IF Tour. Co do správného mixu (také) může patřit?
S&P 500: Deváté výročí dna trhu se blíží. Vyjdou další býčí sázky na akcie?
Růst cen na akciových trzích trvá již téměř devět let, optimismus investorů neutichá. Přestože jsou akcie nadprůměrně drahé, odborníci nedoporučují čekat na krátkodobé propady, které by akcie cenově zvýhodnily. Začátek roku 2018 jim zatím dává za pravdu.
TINA umírá. Končí jedna velká akciová éra?
V posledních několika letech byli investoři přesvědčováni k investicím do akcií argumentem, že vlastně na trhu není jiná možnost (there is no alternative, TINA). Důvodem byly mimořádně nízké výnosy na dluhopisovém trhu. Časy se ale mění.
10 jistot: Tohle se (vám) letos stane na trzích
Na přelomu roku se vyrojí spousta vševědů, nebo minimálně věštců. V takovém prostředí potěší, když někdo přizná, že naprosto netuší, co se v příštích dvanácti měsících bude dít v politice nebo ekonomice. Ještě lepší ale je, když nádavkem nabídne několik jistot, ideálně deset, aby se to nepletlo.
Co čekat od českých akcií v roce 2018? ČEZ, MONETA, KB, CME, PMČR a O2 v analytické zkratce
Na začátku roku 2018 jsou hlavními tématy v Česku stejně jako na ostatních trzích postupná normalizace monetární politiky v návaznosti na sílící ekonomické oživení, pokles nezaměstnanosti a s tím rostoucí spotřebitelský apetit. Jak se v návaznosti (nejen) na to mohou vyvíjet ceny akcií na pražské burze, popisují analytici z České spořitelny.
Value for persmission: Byznys model firem se mění, podstatná jsou data
Firmy, pokud chtějí v éře dat uspět, musejí upustit od svých dosud úspěšných strategií. Řada věcí, za které byli zákazníci zvyklí platit, napříště bude zadarmo, aby se poskytovatelé služeb vůbec byli schopni dostat do domácností či chytrých zařízení klientů, uvedl Pavel Kysilka (6D Academy) na lednovém Investičním fóru v Praze.
Političtí vítězové a poražení roku 2017
Jak se v roce 2017 vedlo politických lídrům? Kdo slavil úspěchy a kdo by na loňský rok raději zapomněl? Server Politico ze svého přehledu nevynechal ani českou kotlinu.
Akcie: Čekání na tržní boom se často nevyplácí
Akciové trhy již několik let rostou bez výraznější korekce, zejména v posledním roce propad prakticky nepoznaly. I tak ale v současnosti mnoho investorů očekává další rychlý růst, a kvůli tomu, že by jej mohli propást, investují do akcií. Tento způsob časování trhu se ale nemusí vyplatit.
Zvyšování sazeb Fedu a (ne)reakce dolaru
Forex je trh pro tradery, na kterém nováčci mnohdy přicházejí o velké peníze. Jedním ze sledovaných a dlouhodobě podstatných faktorů jsou úrokové sazby stanovované centrálními bankami. Kdo by ale chtěl sázet na měny podle toho, jak se aktuálně mění úroky, může pohořet. Dobře to ukazuje vývoj hodnoty amerického dolaru v posledních dvou letech, kdy Fed postupně zvyšuje sazby.
Investorský magazín: Středoevropské akcie v roce 2018
Středoevropské akcie mají i letos co nabídnout, a navíc je mohou podpořit posilující lokální měny. Nejen o nich je aktuální Investorský magazín, který obohacují užitečné rady burzovního gurua a pozvánka k novému televiznímu pořadu o finanční gramotnosti. Závěr jako vždy patří ekonomickému kalendáři na nový obchodní týden.
Zajímavost dne
Přestat sledovat
Doporučené články
Přestat sledovat
25. 2. 2021 21:31
ABCD investora: Tipy na výběr akcií (nejen) ve středoevropském regionu
Akcie ČR
Přestat sledovat
Akciové tipy
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Investiční strategie
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Large caps
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Small caps
Přestat sledovat
Střední a východní Evropa
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
25. 2. 2021 17:01
V PÁTEK V 10 HODIN ŽIVĚ: Aktuálně z trhů (s Davidem Navrátilem)
David Navrátil
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
25. 2. 2021 12:31
Dominik Stroukal: Kdo chce těžit z výhod bitcoinu, nesmí se bát propadů o desítky procent
Bitcoin
Přestat sledovat
Investiční alternativy
Přestat sledovat
Kryptoměny
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Volatilita
Přestat sledovat
23. 2. 2021 17:01
Kateřina Zychová (Verdi Capital): Hotovost držíme na minimu. Smysl dávají akcie, zvažujeme větší…
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat