Investičníweb.cz: TOP 10 článků týdne

Deset nejlepších článků a videí na Investičním webu za uplynulý týden.

Palacký a paraziti aneb Vyperte všechny peníze!
Když někteří zatvrzelí politici tvrdí, že neznají mechanismus, jak oddělit špinavé peníze od čistých, mají nejspíše naprostou pravdu. Jen trochu jinak, než to obvykle chápeme. Čisté peníze totiž prakticky neexistují.
KONTEXT: (Ne)přehřátý trh práce aneb Kdo a proč dnes v Česku (ne)slaví
Český trh práce trhá rekordy. Míru nezaměstnanosti máme nejnižší v pokrizové historii, zaměstnanost je naopak historicky vysoká. Firmám (i proto) chybějí lidé, což se řeší bezprecedentním dovozem pracovní síly ze zahraničí. Část ekonomů varuje před přehřátím a jeho negativními důsledky, část to tak dramaticky nevnímá, ovšem jedním dechem dodává, že je v současné situaci bezesporu každá rigidita o to více vidět. KONTEXT nabízí shrnutí světlých a stinných stránek stávající situace z pera analytika Petra Dufka z ČSOB.
Tisíc procent za 8 let? 40 akcií z indexu S&P 500 jako důkaz
V březnu 2009 se v hlubinách akciové beznaděje začal rodit jeden z nejvýraznějších růstů cen akcií v historii. Americký index S&P 500 za uplynulých osm let přidal zhruba 250 %. Za tu dobu zhruba čtyři z pěti v něm zahrnutých titulů zdražily alespoň dvojnásobně, z nich čtyřicet posílilo dokonce o více než tisíc procent.
Novák (ČEZ): Výhled na rok 2017 je ovlivněn nižšími cenami elektřiny, čistý zisk se bude odvíjet mimo jiné od dění kolem konvertibilních dluhopisů MOL
Středoevropský energetický gigant ČEZ spolu s hospodářskými výsledky za loňský rok zveřejnil také výhled na letošní rok. Jaké cíle si management stanovil a jaké faktory budou na hospodářská čísla v příštích měsících nejvíce působit? Na to jsme se zeptali finančního ředitele skupiny ČEZ Martina Nováka.
Americké akcie a silný býk? Ne tak docela!
Akciový trh v USA pokračuje v jednom z nejdelších růstů bez alespoň 20% korekce. Pohled na jednotlivé sektory ale odhaluje, že od března 2009, kdy hlavní indexy dosedly na dno, nastala řada dílčích medvědích trendů. Na jednu stranu to ukazuje, že není vše tak růžové, jak se zdá, na druhou stranu to ale dává býkům naději, že růst může navzdory stále vyšším valuacím pokračovat.
Jak neshody v ECB ovlivní ČNB v rozhodování o koruně?
V Evropské centrální bance znějí hlasy pro zrušení verbálního závazku držet sazby nízko po dlouhou dobu. A kurzový závazek České národní banky se podle trhu třese v základech.
Akademie tradingu (6. díl): Fundamentální analýza
Chcete obchodovat, ale nevíte, jak začít? Začněte se vzdělávat a zjistěte, co potřebuje začínající obchodník. Naučíte se základní pojmy, zorientujte se v grafech, nechte si poradit, jakou obchodní platformu zvolit a které nástroje používat. Dozvíte se o obchodních strategiích a způsobech, jak být v tradingu úspěšní. V šestém pokračování seriálu se zaměříme na fundamentální analýzu.
V kůži portfoliomanažera (5. díl): Realitní dividendová defenziva
V dalším dílu seriálu, ve kterém vás nechávám nahlédnout do své investiční kuchyně, se vydáme na realitní trh. Portfolio Conseq Invest Akciového fondu, stejně jako všechna ostatní akciová portfolia, se snažíme řídit hodnotovým stylem s důrazem na nízké ukazatele ocenění ve spojení s výrazným bezpečnostním rizikovým polštářem. Část pozic je proto určena "defenzivním" akciím firem se silným FCF výnosem (volným cash flow), nízkým zadlužením a atraktivním dividendovým výnosem a kvalitním managementem. Takovou společností je například rakouská Atrium European Real Estate.
Nic lepšího prý nekoupíte: 14 amerických akciových tipů od Credit Suisse
Švýcarská banka Credit Suisse nedávno vydala nákupní seznam pro všechny investory, kteří nemají čas si podobné seznamy sestavovat sami. Jako vždy ale platí, že než to analytikům zbaštíte i s navijákem, sedněte si k počítači a udělejte si domácí úkoly. To není disclaimer, to je rada člověka, který kromě jiného kdysi nakupoval akcie NWR za 170 korun (no, byli mezi námi i horší).
S&P 500: Šest křížků na krku pro hlavní americký index
Index S&P 500 na začátku března završil 60 let své existence. Za ty roky se stal nejsledovanějším indexem na akciovém trhu a podkladovým aktivem, na něž je navázáno nejvíce investičních nástrojů na světě.
Zajímavost dne
Přestat sledovat
Doporučené články
Přestat sledovat
15. 4. 2021 17:01
Ivana Birtová (Realitní Shaker): Nízké sazby a malá nabídka hrají do karet investicím do nemovitostí
Bydlení
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční alternativy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Nemovitosti
Přestat sledovat
Realitní trh
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
13. 4. 2021 17:01
Ronald Schubert (WOOD & Company): Největším rizikem je růst výnosů dluhopisů, současné úrovně ale…
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
WOOD & Company
Přestat sledovat
10. 4. 2021 20:31
Jaroslav Brychta (XTB): V rámci výsledkové sezóny budou nejdůležitější výhledy samotných firem
Akcie ČR
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
8. 4. 2021 17:01
Michal Semotan (J&T Banka): Brzdou růstu akcií ČEZ je i jeho management, zajímavými tituly jsou na…
Akcie ČR
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat