Investičníweb.cz: TOP 10 článků týdne

Deset nejlepších článků a videí na Investičním webu za uplynulý týden.

KONTEXT: Klid před bouří aneb Proč by investoři (ne)měli ignorovat volby v Německu
(Geo)politika opět brnká na nervy investorů. Investiční guru Ray Dalio, UBS nebo Société Générale právě proto během posledních týdnů začali doporučovat zlato a další přístavy, ve kterých je možné se ukrýt před Trumpem, brexitem, Severní Koreou a podobnými známými neznámými. Společně s tím se naplno rozjely spekulace o dalších případných ohniscích tržních turbulencí. Mohou se mezi ně zařadit blížící se volby v Německu? KONTEXT hledá odpověď a související investiční doporučení.
Tentokrát je to určitě jiné. Jako vždy
Nejnebezpečnější věta na akciových trzích? Tentokrát je to jiné. Když se začne objevovat ve zpravodajství, je to znamení, že se akcie nacházejí daleko od průměru a změna trendu bude rychlá a silná. Je to tentokrát skutečně jiné?
ECB v září ponechala měnovou politiku beze změny, úpravy programu odkupů aktiv chystá zřejmě na říjen
Evropská centrální banka na svém zářijovém zasedání ponechala úrokové sazby beze změny. Základní sazba tak zůstává na 0 %, zápůjční na 0,25 % a depozitní na -0,4 %. Rozhodnutí ponechat úrokové sazby beze změny se všeobecně očekávalo. Objem programu kvantitativního uvolňování byl ponechán na 60 miliardách eur měsíčně.
Trump se s Kongresem dohodl na zvýšení dluhového limitu, administrativa bude mít peníze minimálně do poloviny prosince
Americký prezident Donald Trump se ve středu s lídry obou stran v Kongresu dohodl na tříměsíčním zvýšení dluhového stropu, které umožní poskytnout mnohamiliardovou pomoc pro oblasti postižené hurikánem Harvey. Informovaly o tom agentury Reuters a AP. Trumpova vláda zároveň získala jistotu financování do 15. prosince.
Sazby v Česku: Zatím dobrý, ale na jak dlouho?
Česká národní banka je v počáteční fázi cyklu zvyšování úroků. Trh toho do sazeb IRS (interest rate swaps) mnoho nezapočítává, jako kdyby vzkazoval: "Sazby rostou, ale zatím je všechno ok." Koruna posílila, sazby PRIBOR narostly, ale měnové podmínky jsou stále velice uvolněné, jakkoli silná ekonomika, trh práce a zrychlující inflace hovoří pro jiný scénář. Čas na zafixování sazeb na nízkých úrovních pomocí IRS se krátí. Taktika vyčkávání, která fungovala před obratem cyklu, funguje po něm nedobře.
Klapalová (Knight Frank): Šedou labutí českého realitního trhu je možnost růstu majetkových daní
Daň z nemovitých věcí je v Česku stále mimořádně nízká. A platí to obecně o majetkových daních. Ačkoli se jejich zvyšování zatím podle všeho nechystá, je potřeba mít toto riziko na paměti, uvedla na Investičním fóru věnovaném nemovitostem ředitelka Knight Frank v České republice Zdenka Klapalová.
Dodržovat pravidla a naslouchat dobrým radám, když v ulicích teče krev? Žádná legrace
Investovat v době, kdy v ulicích teče krev. Tuto radu slyšel snad každý investor. Mnozí také vědí, jak těžké je se jí řídit. Platí to vlastně obecně pro všechna doporučení a pravidla, protože znát a dodržovat, to jsou dvě různé věci.
Je trh na dně? 8 rad, jak (ne)obchodovat
Nakupujte levně a prodávejte draze. Tuto nebo obdobnou radu slyší každý začínající investor dříve, než si stihne založit obchodní účet. Není divu, že se pak jen málokdo dokáže svézt na trendu, většina totiž hledá jen ty opravdu nejvýhodnější nákupy. Je to přitom těžší, než se může zdát.
ČNB: Podívat se výplatnici zpříma do očí a ještě letos zvýšit sazby
Průměrná mzda V Česku ve druhém kvartálu nominálně vzrostla o 7,6 %. Růst spotřeby domácností i HDP o více než 4 % proto již není takovým překvapením. Česká národní banka proto nemůže zůstat v klidu, čekala růst mezd okolo 6 % a pomalejší expanzi ekonomiky, upozorňuje hlavní ekonom České spořitelny David Navrátil.
Investorský magazín: Doplňkové penzijní spoření v kostce a blázni z Wall Street
Kolik je potřeba mít naspořeno na stáří a jakou nejlepší formu penzijního spoření zvolit? Odpověď hledá aktuální Investorský magazín, ve kterém se také dozvíte, jak moc spoléhat či nespoléhat na burzovní roboty nebo jakým šílenostem věří obchodníci z Wall Street. Závěr jako vždy patří ekonomickému kalendáři na nový obchodní týden.
Zajímavost dne
Přestat sledovat
Doporučené články
Přestat sledovat
6. 3. 2021 20:31
V PONDĚLÍ V 10 HODIN ŽIVĚ: Expertní tržní výhled (s Jaroslavem Brychtou)
Akcie ČR
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
4. 3. 2021 17:01
Roman Koděra: Velké technologie neřekly kvůli vyšším výnosům poslední slovo, pro Apple je velkou…
Akciový trh
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
3. 3. 2021 15:01
Investice do diamantů: Manuál (nejen) pro začátečníky
Diamanty
Přestat sledovat
Investiční alternativy
Přestat sledovat
Komodity
Přestat sledovat
Ponaučení pro investory
Přestat sledovat
2. 3. 2021 17:01
Technický pohled na trhy: Jaké hladiny sledovat u hlavních indexů, bitcoinu nebo Tesly?
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat