Jak se na trzích nestát obětí informační smrště
|

Jak se na trzích nestát obětí informační smrště

Investoři se často rozhodují impulzivně, nezřídka bez velkého přemýšlení na základě toho, co právě zaslechli nebo viděli. Jeden týden tak nakupují, aby druhý týden prodávali, ačkoli se mezitím na trzích nic zásadního neudálo.

Investování Ponaučení pro investory Chyby v investování

"Na investory se každý den valí obrovské množství informací. Makrodata a politické zprávy, analýzy, výsledky hospodaření, komentáře obchodníků, analytiků, ekonomů a tak dále. Logicky se tak rozhodují podle toho, co jim radí jejich okolí," říká analytik Jamie Catherwood ze společnosti Arthur J. Gallagher & Co.

To podle Catherwooda nemusí být hned špatné. Problémem je podle něj to, pokud investoři nemají vlastní základní investiční strategii a obecný přehled o dění na trzích.

"Málokdo se zpětně snaží o kritické zhodnocení svých rozhodnutí a informací, na základě kterých uskutečnil určitý obchod, takže hrozí, že investoři bez vlastního názoru budou dokola opakovat stejné chyby," upozorňuje.

"Nápady ostatních investorů, které se neshodují s těmi našimi, nelze z podstaty považovat za špatné. Mohou totiž vycházet z informací, které jsme neměli k dispozici nebo které lze interpretovat různými způsoby. Klíčové ale je tyto odlišné názory a nápady před jejich přijetím podrobit kritice," dodává Jamie Catherwood.

Zdroj: medium.com