Kam banky, tam celý akciový trh?
|

Kam banky, tam celý akciový trh?

Vousaté burzovní "pravidlo", že se ceny akcií bank vyvíjejí v souladu s vývojem celých tržních indexů, je bezvadné pravidlo. Potřebuje totiž pro své potvrzení výjimky. A jedna z nich je nyní ve hře.

Americké akcie Americké banky Korelace investic Technická analýza

Index cen akcií amerických bank od roku 2015 ukazuje na důležitou úroveň okolo 78, která se několikrát projevila jako hladina podpory nebo rezistence. Po prudkém propadu v únoru a březnu se index nad tuto hladinu zatím nedokázala dostat. Během testování zmíněné úrovně se navíc na krátkodobějším grafu vykreslilo několik medvědích patternů.

Akciový trh jako celek přitom ve stejné době výrazně posiloval, tažený zejména technologickými tituly. Bankám naopak nesvědčí prostředí minimálních úrokových sazeb, hluboká a rychlá recese ekonomiky navíc navzdory snahám autorit přinesla ochlazení na úvěrovém trhu.

Poradí si akcie bank s hladinou podpory, nebo se "pravidlo" o tom, že akcie bank "jdou spolu s trhem", (zase jednou) nepotvrdí? Uvidíme, pro akciové býky může být při současných valuacích případný odraz od rezistence níže varovným znamením i v rámci ostatních sektorů. Aby totiž akcie bank nezafungovaly na celý trh jako magnet a nestáhly jej níže. Přesně v duchu dotčeného historického "pravidla".

10 důvodů, proč akcie mohou dále posilovat. Mohou, ale nemusejí
Hlavní globální akciový analytik Goldman Sachs Peter Oppenheimer našel hned deset důvodů, proč by rally na americkém akciovém trhu nemusela být u konce. Ve světle současných výprodejů (především) technologických titulů snad odvážná myšlenka, snad jen snaha nahnat klienty do krátkodobě nevýhodných obchodů. U Goldmanů nikdy nevíte.
Zlatý motýl mezi portfolii: Nižší volatilita při solidním výkonu
V rámci pravidelných expertních výhledů se opakují dotazy směřující na takzvané golden butterfly portfolio. O krátké shrnutí tématu jsme požádali analytika Petra Lajska ze společnosti Colosseum.
Zdroj: Kimble Charting Solutions