Komerční banka snížila doporučení na akcie Pegasu Nonwovens. Proč?
|

Komerční banka snížila doporučení na akcie Pegasu Nonwovens. Proč?

Analytik Miroslav Frayer z Komerční banky vydal nové doporučení na akcie výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens. Cílovou cenu sice zvýšil na 876 Kč z předchozích 863 Kč, ale slovní doporučení snížil na "držet" z předchozího "koupit".

PFNonwovens (dříve Pegas Nonwovens) Akcie ČR Investiční doporučení

"Po zveřejnění výsledků za loňský rok, setkání s managementem a téměř dosažení naší předchozí cílové ceny jsme přistoupili k revizi analýzy. Cílovou cenu pro akcie společnosti Pegas Nonwovens jsme nepatrně zvýšili na 876 Kč z předchozích 863 Kč, vzhledem k aktuální tržní ceně akcie a dividendovému výnosu jsme ale snížili doporučení na 'držet' z předchozího 'koupit'," napsal ve středu Frayer. "Naše cílová cena odpovídá 16,1násobku očekávaného letošního zisku a 11,8násobku odhadovaného zisku v následujících 10 letech."

Za drobným nárůstem cílové ceny stojí několik faktorů:

- pokles požadované míry vlastního kapitálu v reakci na změnu rozložení budoucích výrobních kapacit v Česku, Egyptě a Jihoafrické republice,
- pokles bezrizikové míry,
- mírné snížení nákladů na cizí kapitál.

KOMPLETNÍ ANALÝZA AKCIÍ PEGASU NONWOVENS

Proti zvýšení cílové ceny naopak působilo snížení volného cash flow kvůli pomalejšímu navyšování výrobní kapacity v budoucích letech. Na korunové ceně akcie se odrazilo i očekávané posílení české měny vůči euru.

"Výrobní kapacita by měla letos díky nové lince ve Znojmě vzrůst o 3,7 %. Růst tržeb by měl být ovlivněn nejen vyšší produkcí, ale také očekávaným zvýšením cen polymerů, které by se měly projevit na poklesu EBITDA marže," napsal dále analytik z Komerční banky.

"Letošní cíl EBITDA stanovený managementem (43-50 milionů EUR) je dle nás dosažitelný, odhadujeme výsledek 47,9 milionu EUR, tedy nárůst zhruba o 1,2 milionu oproti loňsku. Čistý zisk čekáme téměř o čtvrtinu vyšší (18,3 milionu EUR), a to zejména díky výrazně nižším ztrátám z přecenění měnovými kurzy, které budou jen částečně kompenzovány vyššími úrokovými náklady," doplnil Frayer.

Management Pegasu navrhl za loňský rok v souladu s očekáváním o 5 centů vyšší dividendu 1,30 EUR na akcii. "Myslíme si, že Pegas bude pokračovat v progresivní dividendové politice. Z letošního zisku čekáme dividendu 1,35 EUR na akcii. Akcie by měla v následujících letech nabízet dividendový výnos okolo 4 %," sdělil analytik.

KOMPLETNÍ ANALÝZA AKCIÍ PEGASU NONWOVENS

Pro ocenění akcií Pegasu Nonwovens využívá Komerční banka metody diskontovaných volných peněžních toků a diskontovaných dividend. "Námi nově stanovená cílová cena slibuje po zahrnutí dividendy vůči stávající ceně celkový výnos necelých 9 %, což odpovídá doporučení 'držet'," uzavřel Frayer.

Hospodářské výsledky za první kvartál 2017 společnost zveřejní 11. května. Valná hromada, na které by mělo dojít ke schválení navrhované dividendy za loňský rok, se uskuteční 15. června.

Zdroj: Komerční banka