Morgan Stanley: Na americkém akciovém trhu se schyluje k největšímu výprodeji roku
|

Morgan Stanley: Na americkém akciovém trhu se schyluje k největšímu výprodeji roku

Americký akciový trh podle stratégů z banky Morgan Stanley čeká nejhlubší korekce letošního roku. Investoři se podle nich přiklánějí k defenzivnějším sektorům, a to i proto, že ten technologický je po výrazném růstu vyčerpaný.

Americké akcie Korekce na trzích Hodnotové investování Investiční tipy Sektory

Michael Wilson, hlavní akciový stratég Morgan Stanley, přiznává, že červencová výzva klientům, aby ve svých portfoliích upozadili technologické odvětví, se nesetkala se zrovna nadšenou a souhlasnou odezvou. Sektor má ale za sebou v posledním týdnu poměrně citelný sestup z historického maxima. A podle banky je to teprve začátek.

Již v polovině června banka doporučila investorům sázku na odvětví síťových služeb právě na úkor technologií. Výprodeje v technologickém sektoru nyní Wilsona a jeho kolegy přesvědčily, že jejich idea má smysl.

Podle banky americkou burzu čeká korekce, a to dokonce hlubší než ta únorová. Portfolia postavená hodně na technologických a spotřebitelských titulech podle Morgan Stanley přitom utrpí výrazněji než trh jako celek.

O problémech Facebooku bylo v posledních dnech napsáno hodně a akcie Netflixu v pondělí spadly do medvědího trendu (-20 % od maxima). Investoři podle Wilsona nabyli poněkud mylného dojmu, že se výprodeje budou týkat jen firem, jež zklamaly svými kvartálními hospodářskými čísly. Náladu na trhu navíc podporovaly údaje o výkonu americké ekonomiky a třeba i výsledková zpráva Amazonu.

Wilson ovšem v současnosti investorům radí opatrnost. Obecně ji vyjadřuje sázkou na hodnotové akcie na úkor těch růstových (ty s velkou tržní kapitalizací překonávaly v poslední době svým výkonem hodnotové akcie nejvíce od doby internetové bubliny). Morgan Stanley proto nadvažuje sektory veřejných služeb, energetiky, průmyslu a financí.

Zdroj: Morgan Stanley