(Nejen) dividendy volají: Je čas na investice v Asii
|

(Nejen) dividendy volají: Je čas na investice v Asii

Přichází čas se (opět) soustředit na fundamenty, zejména u asijských investic. Investoři, kteří chtějí efektivně využít nabízejících se výnosů pokračujícího býčího trendu, by měli být připraveni pružně alokovat aktiva. Makroekonomické indikátory naznačují, že je načase hledat základní hodnoty, a Asie je místem, kde se může dařit je nalézat. Analytici z Fidelity International očekávají v regionu růst zisku na akcii letos o 11,8 % a napřesrok o 7,3 %.

Asijské akcie Asijská ekonomika Investiční tipy Světové akcie

Asijské společnosti jsou uprostřed silného oživení, které se šíří zeměmi i sektory. Příznivé vnější prostředí – celosvětový ekonomický růst a oživení cen komodit – zajišťuje pro Asii i silnější domácí poptávku. Stabilní pracovní trhy a mírná inflace navíc podporují soukromou spotřebu.

Asijské akcie v současnosti nabízejí jako celek dividendový výnos těsně pod 3 %, což je oproti světovému průměru solidní. Podle portfoliomanažera George Efstathopoulose z Fidelity International by navíc dividendy v příštích třech letech měly ročně zaznamenat nárůst o 5-6 %.

Výplatní poměr je nyní zhruba kolem 40 %, což je oproti celosvětovému průměru nízké číslo. Znamená to, že je stále prostor pro zvýšení výplat, ale také dostatečná rezerva pro případ zpomalení ekonomického růstu.

Investoři orientovaní na výnos mohou také stále spoléhat na dluhopisové trhy v regionu, protože ty nabízejí atraktivní výnosy. "Kombinace dluhopisů investičního stupně a firemních bondů s vysokým výnosem nabízí v současnosti průměrný výnos 4,5 %, zatímco ekvivalentní výnos na světových trzích je jen 3,9 %," upřesňuje Efstathopoulos.

Zdroj: Fidelity International