Nejlepší a nejhorší akciové investice v USA uplynulé dekády
|

Nejlepší a nejhorší akciové investice v USA uplynulé dekády

Které americké akcie (z indexu S&P 1500) od začátku roku 2010 do konce roku 2019 nejvíce posílily, a které naopak odevzdaly největší část své hodnoty?

Americké akcie Srovnání investic

Nejvýkonnějším titulem je společnost Patrick Industries. Ano, nejspíše jste o této firmě nikdy neslyšeli, to se na trzích někdy stává. Klidně si za domácí úkol zjistěte, čím se firma vlastně zabývá. Díkybohu za Netflix na druhém místě, to se hned investor necítí jako hlupák.

Uplynulých deset let bylo pro americký akciový trh velice úspěšných, našla by se ale i spousta poražených. Ty největší z těch, které pokles kapitalizace (či úplný konec fungování firmy) nevyřadil z indexu S&P 1500, shrnuje druhá tabulka. Frontier Communications, a J.C. Penney jsou poměrně známá jména.

Největší část nejztrátovějších titulů je z energetického sektoru, což je vzhledem k revoluci v americkém těžebním sektoru v uplynulých letech poměrně překvapivé.

Akciová příležitost: Energetický sektor má nabito
Energetický sektor je na tom podobně jako zlato před pár lety. S nadsázkou lze říci, že jde o jednu z nejnenáviděnějších investic současnosti, minimálně v případě segmentu "staré" energetiky. Je proto nyní vhodná doba na úvahy o sázce na energetiku?
Zdroj: Bespoke Investment Group