Americké akcie v pátek hledaly směr a zakončily kolem nuly
|

Americké akcie v pátek hledaly směr a zakončily kolem nuly

Americké akcie v pátek kolísaly kolem nuly a hledaly směr. Lepší než očekávaná data o maloobchodních tržbách vyvážila ztráty v sektoru zdravotní péče. Investoři navíc začínají pochybovat o tom, zda současná historická maxima na amerických akciových trzích nejsou přemrštěná.

Americké akcie Shrnutí obchodování v USA

Dow odepsal 0,10 %, naproti tomu S&P 500 připsal 0,02 % a technologický Nasdaq zpevnil o 0,18 %. Nejvíce v pátek v indexu Dow ztrácely akcie společností Visa, Johnson & Johnson a UnitedHealth, posilovaly naopak Cisco Systems, IBM a AT&T.

Za celý týden Dow připsal 0,36 %, S&P 500 0,38 % a Nasdaq přes jedno procento.

Americké akcie (14. listopadu 2014)

Nasdaq index biotechnologií ztrácel přes dvě procenta, dolů ho vedly ztráty Biogen Idec (-4,03 %). Odepisovala i Hertz Global Holdings (-4,58 %). V průběhu dne ztrácela přes osm procent v reakci na zprávu, že přehodnotí hospodářské výsledky za poslední tři roky.

Americké akcie v týdnu od 10. do 14. listopadu 2014

Baker Hughes naopak téměř 2 % připsala, když potvrdila, že jedná s Halliburtonem o možné spolupráci. Amazon posílil o 3,5 % díky ukončení rozporů s Hachette Book Group ohledně tržeb z elektronických knih.

Akcie Newmont Mining posílily o necelých 5 % díky rostoucí ceně zlata a akcie aerolinek Virgin America, které v pátek vstoupily na burzu, zakončily den s více než 30% ziskem.

Společnost Nordstrom podražila o 1,26 % v reakci na lepší než očekávané výsledky ve třetím čtvrtletí, v němž firma dosáhla zisku na akcii 73 centů, ačkoli trh počítal se 71 centy na akcii.

Naopak Nike ztratila 0,65 % kvůli snížení doporučení ze strany Sterne Agee na "držet" z "kupovat".

Cena zlata v pátek vyskočila o necelých 27 dolarů na 1 187,80 dolaru za trojskou unci.

"Maloobchodní tržby dopadly dobře a narůstá počet důkazů, které potvrzují, že se je ekonomika na dobré cestě," říká John Fox, šéf analytického týmu Fenimore Asset Management. "Všechny tyto dobré zprávy však nejsou tajemstvím a v současnosti se promítají do ceny akcií. To, co mě začíná znepokojovat, jsou proto valuace," dodává.

Americká Sněmovna reprezentantů v pátek schválila stavbu sporného obřího ropovodu Keystone XL z kanadské provincie Alberta na středozápad USA. Informovala o tom agentura Reuters. Hlasovat o ropovodu musí nyní ještě Senát, jehož rozhodnutí nelze předvídat. Stavbu po případném souhlasu Kongresu může ještě vetem zablokovat prezident Barack Obama.

Ceny ropy po propadu na čtyřletá minima oživily

Ceny ropy v pátek po propadu na čtyřletá minima oživily a severomořská ropa Brent se vrátila nad 79 dolarů za barel. Předpovědi dalšího poklesu cen vedou na trhu ke spekulacím, že to ropný kartel OPEC přiměje na konci měsíce k rozhodnutí o snížení těžby.

Cena Brentu v pátek ještě nejprve sestoupila až na 76,76 dolaru za barel, což bylo nové minimum od září 2010. Poté ale začala růst a kolem 22.00 SEČ byla s přírůstkem 2,11 dolaru na 79,59 USD. Americká ropa WTI posílila o 1,68 dolaru na 75,89 USD za barel.

Mezinárodní agentura pro energii (IEA), která se obvykle cenových předpovědí zdržuje, v dnešní zprávě uvedla, že ceny by mohly příští rok dál klesat. Trh s ropou podle ní vstoupil s pomalejším ekonomickým růstem v Číně a s rozmachem těžby z břidlic ve Spojených státech do nové éry a vysoké ceny se zřejmě brzy nevrátí. IEA konstatovala, že vyhlídky na přebytek suroviny na trhu vedou k tlaku na to, aby OPEC omezil těžbu.

Za posledních pět měsíců se světové ceny ropy propadly o zhruba 30 %. Cena Brentu klesá osmý týden za sebou, což je nejdelší týdenní šňůra od roku 1988, kdy se nejbližší termínový kontrakt na Brent stal předním globálním měřítkem cen ropy, uvedla agentura Reuters.

Ministři členských zemí OPEC budou 27. listopadu ve Vídni rozhodovat o tom, zda na pokles cen ropy zareagují snížením těžebního limitu. Saúdská Arábie, která je nejsilnějším členem kartelu, však takový krok zatím nepodpořila. To vede ke spekulacím, že Rijád se více než nízkých cen obává poklesu svého podílu na trhu. Z ostatních členů OPEC se pro omezení produkce jasně vyslovily zatím jen Venezuela a Alžírsko.

Hlavní páteční události na amerických trzích

 • Maloobchodní tržby ve Spojených státech v říjnu obnovily růst a proti předešlému měsíci stouply celkově o 0,3 %. Čekal se slabší růst o 0,2 %. Po zářijovém propadu oživily prodeje automobilů, silné ale byly i nákupy ostatního zboží a služeb s výjimkou elektroniky a benzínu. Vyplývá to z údajů, které v pátek zveřejnilo ministerstvo obchodu USA. Meziroční růst tržeb zpomalil na 4,1 %.
 • Index dovozních cen se v USA v říjnu meziměsíčně snížil o 1,3 % a meziročně klesl o 1,8 %. Čekal se pokles o 1,8 % meziměsíčně. Index vývozních cen měziměsíčně klesl o procento, čekalo se jen -0,2 %. Meziročně se vývozní ceny snížily o 0,8 % po poklesu o 0,4 % v září (revidováno z -0,2 %).
 • Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech se v polovině tohoto měsíce vyhoupla na nové maximum za více než sedm let. Index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity v listopadu podle předběžných údajů roste na 89,4 bodu. Čekal se výrazně mírnější růst na 87,5 bodu z 86,9 bodu v říjnu. Náladu spotřebitelů podpořil růst zaměstnanosti a levnější benzin.
 • Podnikové zásoby ve Spojených státech v září vzrostly v souladu s odhady o 0,3 % po růstu o 0,1 % v srpnu (revidováno z +0,2 %).
 • Americká centrální banka by si měla pospíšit se začátkem zvyšování úrokových sazeb. Setrvávání inflace na velmi nízkých úrovních ukazuje, že politika nízkých sazeb ceny zvýšit nedokáže, a proto bychom se jí měli rychle zbavit. V pátek to prohlásil prezident Fedu v St. Louis James Bullard.
 • Daňové dohody mezi největším světovým kavárenským řetězcem Starbucks a nizozemskými úřady mohou představovat formu nezákonné státní pomoci. Sdělila to v pátek Evropská komise, podle níž Amsterdam umožňuje Starbucksu platit daň z příjmu z nižšího základu. Nizozemsko se proti tvrzení Bruselu ohradilo. Daňová ujednání Amsterdamu s americkou firmou prý splňují mezinárodní standardy a státní pomocí nejsou.
 • Poskytovatel služeb v ropném průmyslu Baker Hughes jedná o možném sloučení s konkurenční americkou společnosti Halliburton. Baker Hughes to oznámil v noci na pátek. Podrobnosti známy nejsou. Tržní hodnota Baker Hughes byla ve čtvrtek zhruba 22 miliard dolarů, napsala agentura AP.
 • Společnost Pacific Investment Management Company (Pimco) v roce 2013 vyplatila Billu Grossovi, který v ní spravoval největší investiční fond na světě Pimco Total Return, na bonusech částku 290 milionů dolarů. S odvoláním na dokument získaný od nejmenovaného zdroje o tom v pátek informovala zpravodajská agentura Bloomberg. Mohamed El-Erian, který z vedení Pimca odešel na začátku roku, loni na bonusech dostal zaplaceno celkem 230 milionů dolarů.
 • Tržby autopůjčovny Hertz ve třetím čtvrtletí meziročně vzrostly z 3,07 miliardy dolarů na 3,12 miliardy dolarů. Společnost zároveň oznámila, že bude muset přistoupit k revizi finančních výsledků, které publikovala v letech 2012 a 2013. Již dříve firma varovala před revizí výsledků za rok 2011. Autopůjčovna také oznámila, že plánuje v průběhu roku 2015 koupit dalších 350 tisíc vozů, tedy o 60 % více aut než letos. Kromě toho hodlá zavést úsporná opatření v objemu 100 milionů dolarů.
 • Nízkonákladové americké aerolinky Virgin America britského miliardáře Richarda Brasnsona byly v rámci IPO upsány za 23 dolarů za kus. Celou firmu tak trh ocenil na 993,6 milionu dolarů. Krátce po zahájení obchodování se nicméně akcie dostaly až k 30 dolarům.
 • Americká ropná společnost Exxon Mobil přišla o titul druhé největší firmy ve Spojených státech podle tržní kapitalizace. Může za to pětiměsíční pokles cen ropy, který snížil hodnotu firmy o 47 miliard USD. Exxon na druhé pozici vystřídala americká softwarová společnost Microsoft, uvedla agentura Bloomberg.

Nejdůležitější události uplynulého týdne na amerických trzích

 • Julian Emanuel z UBS předpokládá, že index S&P 500 v roce 2015 posílí o dalších 14 % a 2 225 bodů a zisk na akcii v rámci indexu posílí o 7 % 126 USD. Důvodem Emanuelova optimismu jsou silné firemní bilance umožňující pokračující aktivitu na trhu fúzí a akvizic, růst americké ekonomiky i ziskovosti firem. Pro index vymezil rozmezí od nejhoršího scénáře (1 750 bodů) po nejlepší (2 400 bodů).
 • Bill Gross přitahuje peníze investorů. Do firmy Janus Capital, v níž nově působí, přitekla v říjnu miliarda dolarů. Celých 364 milionů šlo do Global Unconstrained Bond Fund, který řídí přímo Gross. Na konci září měl tento fond ve správě pouze 79 milionů dolarů.
 • V operačním systému iOS, kterým společnost Apple osazuje telefony iPhone a tablety iPad, je závada. Ta většinu těchto přístrojů vystavuje riziku kybernetického útoku. Informovala o tom společnost pro počítačovou bezpečnost FireEye, na jejíž zprávu upozornila agentura Reuters. Výzkumníci firmy zjistili, že se do přístrojů od Applu může dostat nástroj možného útoku po stažení falešné aplikace, která má stejné identifikační znaky jako aplikace Applu. FireEye uvedla, že firmu Apple na tuto závadu upozornila již v červenci.
 • Prezident Barack Obama chce přísnější pravidla, aby ochránil "otevřený internet". Americká komise pro komunikaci Federal Communications Commission by neměla povolovat takzvané rychlé přístupy a měla by regulovat vysokorychlostní či širokopásmové služby internetu podobně, jako reguluje telekomunikace. Komise by však neměla určovat sazby, vysvětlil Obama ve svém prohlášení. Cílem je zachovat nezávislost internetu.
 • Největší světový fastfoodový řetězec McDonald's oznámil říjnové srovnatelné tržby, které překonaly očekávání analytiků díky zpomalení poklesů. Světové tržby v obchodech otevřených minimálně 13 měsíců klesly o 0,5 %, analytici přitom očekávali 2,2% pokles.
 • Google spustil kampaň za boj s ebolou. Za každý dolar věnovaný veřejností pošle na boj s nemocí dva dolary.
 • Tržby čínského internetového prodejce Alibaba v úterý dosáhly 9,3 miliardy dolarů. Od roku 2009 se 11. listopad "slaví" v internetových obchodech jako takzvaný Singles Day (kvůli počtu jedniček v datu). Proti loňskému 11. listopadu se tržby firmy zvýšily o zhruba 60 %. Prudký nárůst prodeje dokládá sílu čínských spotřebitelů a rostoucí význam neoficiálního čínského svátku, z něhož letos Alibaba udělala celosvětový den zlevněných internetových nákupů.
 • Šéf pobočky Fedu ve Philadelphii Charles Plosser v úterý prohlásil v rozhovoru pro televizní stanici CNBC, že úrokové sazby ve Spojených státech jsou bezprecedentně nízké. Plosser je jedním z jestřábů v americké centrální bance a nízké úrokové sazby jej znepokojují. "Mnoho indikátorů ukazuje, že úrokové sazby jsou příliš nízko," řekl Plosser.
 • Jedna komodita, která v dnešní době rozhodně nepodléhá žádnému tlaku, je hovězí maso. Futures cena hovězího masa na CME v minulém týdnu dosáhla historického maxima a nezdá se, že by měla v nejbližší době klesnout. Vedle rostoucí poptávky po hovězím mase za rostoucí cenou stojí také období sucha v roce 2011 v Texasu a Oklahomě, které zdecimovalo celá stáda. Minulý týden futures cena hovězího masa na chicagské burze (CME) dosáhla historického maxima 1,705 dolaru za váhovou libru. A v letošním roce reálné výdaje na hovězí na hlavu, což je ukazatel poptávky, vzrostly meziročně o 5,2 %.
 • Britské a americké regulační úřady oznámí zřejmě už ve středu sankce vůči šestici velkých globálních bank za údajné nelegální dohody a manipulace na devizovém trhu. Agentuře Reuters to v úterý sdělily dva informované zdroje. Banky se podle nich s úřady dohodly na pokutě v celkové výši 1,5 miliardy liber.
 • Regulační úřady v Británii, Švýcarsku a Spojených státech udělily pěti bankám pokutu za manipulace na devizovém trhu. Britské banky HSBC a Royal Bank of Scotland, švýcarská UBS a americké JPMorgan Chase a Citigroup zaplatí celkem 3,4 miliardy dolarů. Banky JPMorgan a Citigroup a jejich domácí konkurent Bank of America navíc dostaly pokutu 950 milionů dolarů od kontrolního úřadu ministerstva financí USA, protože nedokázaly zabránit pochybením svých zaměstnanců při devizových transakcích.
 • Actavis jedná se společností Allergan o možném převzetí za více než 60 miliard dolarů.
 • Velkoobchodní zásoby v září vzrostly o 0,3 % (odhad: +0,2 %), tržby o 0,2 % (odhad: -0,1 %).
 • Americká centrální banka vyšetřuje několik velkých finančních institucí, které podezírá z nekalého jednání na měnových trzích. "Fed pokračuje ve vyšetřování chování na měnových trzích ve spolupráci s dalšími autoritami včetně ministerstva spravedlnosti," konstatuje se v tiskovém prohlášení, podle něhož Fed spolupracuje i s úřady v zámoří.
 • Společnost Cisco Systems vydělala ve třetím kvartálu 54 centů na akcii (odhad: 52 centů) při tržbách 12,25 miliardy USD (odhad: 12,16 miliardy USD). Firma ale zklamala výhledem růstu tržeb do 7 %, čekalo se 8 %.
 • Macy's ve středu zveřejnila výsledky za třetí čtvrtletí. Dosáhla zisku na akcii 61 centů oproti konsenzu 51 centů. Snížila však celoroční výhled na 4,25 až 4,35 USD na akcii, dříve očekávala 4,40 až 4,50 USD na akcii a trh počítal s 4,40 USD na akcii.
 • Tržby J.C. Penney ve třetím kvartálu zaostaly za očekáváním. Čistá ztráta 77 centů na akcii ale byla mírně lepší (odhad: 80 centů na akcii).
 • Dow Chemical zvýšila dividendu o 5 centů a oznámila nový program zpětného odkupu akcií ve výši 5 miliard dolarů.
 • Spojené státy a Čína ve středu slíbily nová významná opatření v zájmu omezení skleníkových plynů. Americký prezident Barack Obama v Pekingu oznámil, že USA budou rychleji snižovat svůj podíl na znečišťování ovzduší, a čínský prezident Si Ťin-pching souhlasil, že v budoucnu nastaví strop pro čínské emise škodlivin. To je bezprecedentní krok země, která dosud nejevila příliš velkou ochotu zapojit se do boje proti globálnímu oteplování, napsala agentura AP.
 • Celosvětová spotřeba ropy má do roku 2040 stoupnout na 104 milionů barelů denně z loňských 90 milionů barelů, hlavně kvůli poptávce po pohonných hmotách a petrochemických produktech v rozvíjejících se zemích. Uvedla to ve výhledu energetického trhu Mezinárodní agentura pro energii (IEA).
 • Američtí zákonodárci budou v příštích dnech hlasovat o návrhu zákona, který by povolil stavbu sporného obřího ropovodu Keystone XL z kanadské provincie Alberta na středozápad USA. Nečekané oznámení souvisí s politickým kalkulem před prosincovým druhým kolem senátních voleb v americkém státu Louisiana, napsala agentura AFP.
 • Google spustil na YouTube placenou službu Music Key.
 • JOLTS (Job Openings and Labor Turnover Survey) v září 4,735 milionu (odhad: 4,8 milionu, srpen 4,853 milionu). Více než 2 miliony lidí odešly z práce s důvěrou, že seženou lepší, což podle Deutsche Bank naznačuje, že se stav trhu práce zlepšuje, zlepšuje se důvěra, a to vše dohromady umožní Fedu zahájit zvyšování sazeb pohodlně během roku 2015.
 • Šéf newyorské pobočky Fedu William Dudley tvrdí, že na zvyšování sazeb je ještě příliš brzy, protože inflace je stále pod cílem Fedu. Naopak se domnívá, že by ekonomika mohla dokonce těžit z toho, když se bude chvíli "lehce přehřívat". Rizika plynoucí z toho, že by Fed sazby zvýšil příliš brzy, jsou podle něj mnohem větší, než to, co by mohlo nastat, kdyby je zvýšil o příliš pozdě.
 • Investiční společnost Berkshire Hathaway miliardáře Warrena Buffetta převezme od společnosti Procter & Gamble (P&G) divizi výroby baterií Duracell. P&G v rámci dohody získá své akcie v hodnotě kolem 4,7 miliardy dolarů, které nyní vlastní Berkshire. Ta uvedla, že před uskutečněním transakce přispěje částkou zhruba 1,8 miliardy dolarů na rekapitalizaci divize.
 • Počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA v týdnu do 8. listopadu vzrostl o 12 tisíc na 290 tisíc. Čekal se růst na 280 tisíc z 278 tisíc v předchozím týdnu. Počet pokračujících žádostí vzrostl v týdnu do 1. listopadu na 2,392 milionu z 2,356 milionu (revidováno z 2,348 milionu). Očekávalo se 2,349 milionu pokračujících žádostí.
 • Zisk americké maloobchodní společnosti Wal-Mart Stores ve třetím firemním čtvrtletí mírně klesl, výsledky ale překonaly odhady. Tržby největšího maloobchodního řetězce světa se na americkém trhu přitom poprvé za téměř dva roky zvýšily, sdělila ve čtvrtek firma.
 • Představitelé Indie a Spojených států vyřešili neshody v oblasti potravinové politiky, a otevřeli tak cestu k dokončení globální dohody o liberalizaci obchodu. Informovaly o tom ve čtvrtek úřady obou zemí.
 • Americký výrobce hraček Hasbro jedná o koupi filmového studia DreamWorks Animation. S odvoláním na nejmenované zdroje to v noci na čtvrtek napsal americký deník The New York Times. Podle současných podmínek navrhované transakce by Hasbro za hollywoodské studio zaplatilo hotově a v akciích. Přesná cena ale prý zatím určena nebyla. Mluvčí obou společností uvedli, že jejich firmy se ke spekulacím nevyjadřují.
 • Spojené státy hospodařily v prvním měsíci nového fiskálního roku 2015 s rozpočtovým deficitem 122 miliard dolarů, o 34 % vyšším než v říjnu loňského roku. Oznámilo to ve čtvrtek ministerstvo financí USA. Byl to nejvyšší říjnový deficit od roku 2011, podle ministerstva ale k jeho růstu přispěly jednorázové faktory spojené s kalendářem.
 • Americká ratingová agentura Standard & Poor's ve čtvrtek přidělila dluhopisům mikroblogovací sociální sítě Twitter hodnocení BB-, které je zařadilo do spekulativního pásma (junk).

Zdroj: Bloomberg, ČTK, MarketWatch, CNBC

Čína se možná více otevře zahraničním firmám
Čína se možná více otevře zahraničním firmám
před 15 minutami

Čína se možná více otevře zahraničním firmám

Čína chce ukončit dosavadní politiku Made in China 2025 a svůj průmyslový trh chce více otevřít zahraničním firmám,...
Čína Byznys a podnikání Politika
Instituty DIW a IfW zhoršily výhled německé ekonomiky
Instituty DIW a IfW zhoršily výhled německé ekonomiky
před 31 minutami

Instituty DIW a IfW zhoršily výhled německé ekonomiky

Německé hospodářské instituty DIW a IfW ve středu zhoršily výhled německé ekonomiky. Oba instituty nyní předpokládají...
Německo HDP Hospodářský růst
Brexit, který původně nebyl na agendě, bude dominovat summitu EU
Brexit, který původně nebyl na agendě, bude dominovat summitu EU
před 40 minutami

Brexit, který původně nebyl na agendě, bude dominovat summitu EU

Téma britského odchodu z Evropské unie, které původně vůbec nebylo v programu, nakonec ve čtvrtek nejspíš zastíní...
Evropská unie Spojené království Politika
Evropský parlament schválil rozpočet EU na příští rok
Evropský parlament schválil rozpočet EU na příští rok
před hodinou

Evropský parlament schválil rozpočet EU na příští rok

Evropský parlament ve středu schválil rozpočet Evropské unie na příští rok. Rozpočet počítá s platbami v objemu 148,2...
Evropská unie Rozpočet
Pražská burza v polovině týdne výrazně zpevnila, dařilo se finančním…
Pražská burza v polovině týdne výrazně zpevnila, dařilo se finančním…
před hodinou

Pražská burza v polovině týdne výrazně zpevnila, dařilo se finančním titulům

Pražská burza se ve středu odrazila od ztrát z předcházejících dvou seancí, když index PX stoupl o 1,32 % na 1 030,74...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
V Argentině odsoudili dva exmanažery Fordu za podíl na únosech
V Argentině odsoudili dva exmanažery Fordu za podíl na únosech
15:59

V Argentině odsoudili dva exmanažery Fordu za podíl na únosech

Soud v Argentině odsoudil dva bývalé manažery místního závodu americké automobilky Ford Motor za podíl na únosech a...
Argentina Ford Auta
Růst ruské ekonomiky ve třetím čtvrtletí zpomalil na 1,5 procenta
Růst ruské ekonomiky ve třetím čtvrtletí zpomalil na 1,5 procenta
15:21

Růst ruské ekonomiky ve třetím čtvrtletí zpomalil na 1,5 procenta

Hrubý domácí produkt Ruska se ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšil o 1,5 procenta. Oznámil to ve středu ruský...
Rusko HDP Hospodářský růst
Ze světa investičních doporučení (12. prosince)
15:00

Ze světa investičních doporučení (12. prosince)

Které akcie si ve středu vysloužily pozornost analytiků? Nabízíme přehled vybraných nových a upravených investičních...
Investiční doporučení Americké akcie
OPEC navzdory sankcím vůči Íránu těžbu výrazněji nezměnil
OPEC navzdory sankcím vůči Íránu těžbu výrazněji nezměnil
14:48

OPEC navzdory sankcím vůči Íránu těžbu výrazněji nezměnil

Těžba ropy v rámci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se v listopadu navzdory zavedení nových amerických sankcí...
OPEC Írán Ropa
Meziroční míra inflace v USA v listopadu klesla na 2,2 %
14:33

Meziroční míra inflace v USA v listopadu klesla na 2,2 %

Index spotřebitelských cen v USA v listopadu meziročně vzrostl o 2,2 % po 2,5% zvýšení v říjnu. Analytici očekávali...
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika Inflace
Schot v čele automobilky Audi definitivně nahradí Stadlera
Schot v čele automobilky Audi definitivně nahradí Stadlera
14:17

Schot v čele automobilky Audi definitivně nahradí Stadlera

Německý výrobce luxusních automobilů Audi jmenoval novým předsedou představenstva Brama Schota, který už od června...
Německo Volkswagen Auta
Evropský parlament schválil obchodní dohodu s Japonskem
14:05

Evropský parlament schválil obchodní dohodu s Japonskem

Evropský parlament ve středu schválil obchodní dohodu s Japonskem, která je nejrozsáhlejší smlouvou o volném obchodu,...
Evropská unie Japonsko Mezinárodní obchod
J&T Banka vykázala za tři čtvrtletí o 23 procent nižší čistý zisk
J&T Banka vykázala za tři čtvrtletí o 23 procent nižší čistý zisk
13:47

J&T Banka vykázala za tři čtvrtletí o 23 procent nižší čistý zisk

Tuzemská J&T Banka, která poskytuje služby privátního bankovnictví, vykázala letos za tři čtvrtletí čistý zisk 1,52...
Banky J&T Výsledková sezóna
Samsung v Číně zavře továrnu na mobilní telefony
Samsung v Číně zavře továrnu na mobilní telefony
13:34

Samsung v Číně zavře továrnu na mobilní telefony

Jihokorejský výrobce elektroniky Samsung Electronics ukončí provoz jedné ze svých dvou továren na mobilní telefony v...
Samsung Čína Mobilní telefony
Pět firem investuje na Slovensku 29 milionů eur, vytvoří 470 míst
13:18

Pět firem investuje na Slovensku 29 milionů eur, vytvoří 470 míst

Pět firem z různých odvětví ekonomiky investuje na Slovensku do nové výroby nebo do rozšíření stávajících produkčních...
Slovensko Investice
USA: Počet žádostí o hypotéku v týdnu do 7. prosince stoupl o 1,6 % …
13:00

USA: Počet žádostí o hypotéku v týdnu do 7. prosince stoupl o 1,6 % (předchozí týden: +2 %)

Počet žádostí o hypotéku ve Spojených státech v týdnu do 7. prosince po sezónním očištění údajů stoupl proti...
Spojené státy americké (USA) Americké akcie Hypotéky
Trh s kryptoměnami se ve středu pohybuje v pozitivním pásmu
12:06

Trh s kryptoměnami se ve středu pohybuje v pozitivním pásmu

Nejpopulárnější digitální měny v polovině pracovního týdne rostou, odrazily se tak z úterního poklesu. Bitcoin podle...
Kryptoměny Bitcoin