Americké akcie v pátek hledaly směr a zakončily kolem nuly
|

Americké akcie v pátek hledaly směr a zakončily kolem nuly

Americké akcie v pátek kolísaly kolem nuly a hledaly směr. Lepší než očekávaná data o maloobchodních tržbách vyvážila ztráty v sektoru zdravotní péče. Investoři navíc začínají pochybovat o tom, zda současná historická maxima na amerických akciových trzích nejsou přemrštěná.

Americké akcie Shrnutí obchodování v USA

Dow odepsal 0,10 %, naproti tomu S&P 500 připsal 0,02 % a technologický Nasdaq zpevnil o 0,18 %. Nejvíce v pátek v indexu Dow ztrácely akcie společností Visa, Johnson & Johnson a UnitedHealth, posilovaly naopak Cisco Systems, IBM a AT&T.

Za celý týden Dow připsal 0,36 %, S&P 500 0,38 % a Nasdaq přes jedno procento.

Americké akcie (14. listopadu 2014)

Nasdaq index biotechnologií ztrácel přes dvě procenta, dolů ho vedly ztráty Biogen Idec (-4,03 %). Odepisovala i Hertz Global Holdings (-4,58 %). V průběhu dne ztrácela přes osm procent v reakci na zprávu, že přehodnotí hospodářské výsledky za poslední tři roky.

Americké akcie v týdnu od 10. do 14. listopadu 2014

Baker Hughes naopak téměř 2 % připsala, když potvrdila, že jedná s Halliburtonem o možné spolupráci. Amazon posílil o 3,5 % díky ukončení rozporů s Hachette Book Group ohledně tržeb z elektronických knih.

Akcie Newmont Mining posílily o necelých 5 % díky rostoucí ceně zlata a akcie aerolinek Virgin America, které v pátek vstoupily na burzu, zakončily den s více než 30% ziskem.

Společnost Nordstrom podražila o 1,26 % v reakci na lepší než očekávané výsledky ve třetím čtvrtletí, v němž firma dosáhla zisku na akcii 73 centů, ačkoli trh počítal se 71 centy na akcii.

Naopak Nike ztratila 0,65 % kvůli snížení doporučení ze strany Sterne Agee na "držet" z "kupovat".

Cena zlata v pátek vyskočila o necelých 27 dolarů na 1 187,80 dolaru za trojskou unci.

"Maloobchodní tržby dopadly dobře a narůstá počet důkazů, které potvrzují, že se je ekonomika na dobré cestě," říká John Fox, šéf analytického týmu Fenimore Asset Management. "Všechny tyto dobré zprávy však nejsou tajemstvím a v současnosti se promítají do ceny akcií. To, co mě začíná znepokojovat, jsou proto valuace," dodává.

Americká Sněmovna reprezentantů v pátek schválila stavbu sporného obřího ropovodu Keystone XL z kanadské provincie Alberta na středozápad USA. Informovala o tom agentura Reuters. Hlasovat o ropovodu musí nyní ještě Senát, jehož rozhodnutí nelze předvídat. Stavbu po případném souhlasu Kongresu může ještě vetem zablokovat prezident Barack Obama.

Ceny ropy po propadu na čtyřletá minima oživily

Ceny ropy v pátek po propadu na čtyřletá minima oživily a severomořská ropa Brent se vrátila nad 79 dolarů za barel. Předpovědi dalšího poklesu cen vedou na trhu ke spekulacím, že to ropný kartel OPEC přiměje na konci měsíce k rozhodnutí o snížení těžby.

Cena Brentu v pátek ještě nejprve sestoupila až na 76,76 dolaru za barel, což bylo nové minimum od září 2010. Poté ale začala růst a kolem 22.00 SEČ byla s přírůstkem 2,11 dolaru na 79,59 USD. Americká ropa WTI posílila o 1,68 dolaru na 75,89 USD za barel.

Mezinárodní agentura pro energii (IEA), která se obvykle cenových předpovědí zdržuje, v dnešní zprávě uvedla, že ceny by mohly příští rok dál klesat. Trh s ropou podle ní vstoupil s pomalejším ekonomickým růstem v Číně a s rozmachem těžby z břidlic ve Spojených státech do nové éry a vysoké ceny se zřejmě brzy nevrátí. IEA konstatovala, že vyhlídky na přebytek suroviny na trhu vedou k tlaku na to, aby OPEC omezil těžbu.

Za posledních pět měsíců se světové ceny ropy propadly o zhruba 30 %. Cena Brentu klesá osmý týden za sebou, což je nejdelší týdenní šňůra od roku 1988, kdy se nejbližší termínový kontrakt na Brent stal předním globálním měřítkem cen ropy, uvedla agentura Reuters.

Ministři členských zemí OPEC budou 27. listopadu ve Vídni rozhodovat o tom, zda na pokles cen ropy zareagují snížením těžebního limitu. Saúdská Arábie, která je nejsilnějším členem kartelu, však takový krok zatím nepodpořila. To vede ke spekulacím, že Rijád se více než nízkých cen obává poklesu svého podílu na trhu. Z ostatních členů OPEC se pro omezení produkce jasně vyslovily zatím jen Venezuela a Alžírsko.

Hlavní páteční události na amerických trzích

 • Maloobchodní tržby ve Spojených státech v říjnu obnovily růst a proti předešlému měsíci stouply celkově o 0,3 %. Čekal se slabší růst o 0,2 %. Po zářijovém propadu oživily prodeje automobilů, silné ale byly i nákupy ostatního zboží a služeb s výjimkou elektroniky a benzínu. Vyplývá to z údajů, které v pátek zveřejnilo ministerstvo obchodu USA. Meziroční růst tržeb zpomalil na 4,1 %.
 • Index dovozních cen se v USA v říjnu meziměsíčně snížil o 1,3 % a meziročně klesl o 1,8 %. Čekal se pokles o 1,8 % meziměsíčně. Index vývozních cen měziměsíčně klesl o procento, čekalo se jen -0,2 %. Meziročně se vývozní ceny snížily o 0,8 % po poklesu o 0,4 % v září (revidováno z -0,2 %).
 • Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech se v polovině tohoto měsíce vyhoupla na nové maximum za více než sedm let. Index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity v listopadu podle předběžných údajů roste na 89,4 bodu. Čekal se výrazně mírnější růst na 87,5 bodu z 86,9 bodu v říjnu. Náladu spotřebitelů podpořil růst zaměstnanosti a levnější benzin.
 • Podnikové zásoby ve Spojených státech v září vzrostly v souladu s odhady o 0,3 % po růstu o 0,1 % v srpnu (revidováno z +0,2 %).
 • Americká centrální banka by si měla pospíšit se začátkem zvyšování úrokových sazeb. Setrvávání inflace na velmi nízkých úrovních ukazuje, že politika nízkých sazeb ceny zvýšit nedokáže, a proto bychom se jí měli rychle zbavit. V pátek to prohlásil prezident Fedu v St. Louis James Bullard.
 • Daňové dohody mezi největším světovým kavárenským řetězcem Starbucks a nizozemskými úřady mohou představovat formu nezákonné státní pomoci. Sdělila to v pátek Evropská komise, podle níž Amsterdam umožňuje Starbucksu platit daň z příjmu z nižšího základu. Nizozemsko se proti tvrzení Bruselu ohradilo. Daňová ujednání Amsterdamu s americkou firmou prý splňují mezinárodní standardy a státní pomocí nejsou.
 • Poskytovatel služeb v ropném průmyslu Baker Hughes jedná o možném sloučení s konkurenční americkou společnosti Halliburton. Baker Hughes to oznámil v noci na pátek. Podrobnosti známy nejsou. Tržní hodnota Baker Hughes byla ve čtvrtek zhruba 22 miliard dolarů, napsala agentura AP.
 • Společnost Pacific Investment Management Company (Pimco) v roce 2013 vyplatila Billu Grossovi, který v ní spravoval největší investiční fond na světě Pimco Total Return, na bonusech částku 290 milionů dolarů. S odvoláním na dokument získaný od nejmenovaného zdroje o tom v pátek informovala zpravodajská agentura Bloomberg. Mohamed El-Erian, který z vedení Pimca odešel na začátku roku, loni na bonusech dostal zaplaceno celkem 230 milionů dolarů.
 • Tržby autopůjčovny Hertz ve třetím čtvrtletí meziročně vzrostly z 3,07 miliardy dolarů na 3,12 miliardy dolarů. Společnost zároveň oznámila, že bude muset přistoupit k revizi finančních výsledků, které publikovala v letech 2012 a 2013. Již dříve firma varovala před revizí výsledků za rok 2011. Autopůjčovna také oznámila, že plánuje v průběhu roku 2015 koupit dalších 350 tisíc vozů, tedy o 60 % více aut než letos. Kromě toho hodlá zavést úsporná opatření v objemu 100 milionů dolarů.
 • Nízkonákladové americké aerolinky Virgin America britského miliardáře Richarda Brasnsona byly v rámci IPO upsány za 23 dolarů za kus. Celou firmu tak trh ocenil na 993,6 milionu dolarů. Krátce po zahájení obchodování se nicméně akcie dostaly až k 30 dolarům.
 • Americká ropná společnost Exxon Mobil přišla o titul druhé největší firmy ve Spojených státech podle tržní kapitalizace. Může za to pětiměsíční pokles cen ropy, který snížil hodnotu firmy o 47 miliard USD. Exxon na druhé pozici vystřídala americká softwarová společnost Microsoft, uvedla agentura Bloomberg.

Nejdůležitější události uplynulého týdne na amerických trzích

 • Julian Emanuel z UBS předpokládá, že index S&P 500 v roce 2015 posílí o dalších 14 % a 2 225 bodů a zisk na akcii v rámci indexu posílí o 7 % 126 USD. Důvodem Emanuelova optimismu jsou silné firemní bilance umožňující pokračující aktivitu na trhu fúzí a akvizic, růst americké ekonomiky i ziskovosti firem. Pro index vymezil rozmezí od nejhoršího scénáře (1 750 bodů) po nejlepší (2 400 bodů).
 • Bill Gross přitahuje peníze investorů. Do firmy Janus Capital, v níž nově působí, přitekla v říjnu miliarda dolarů. Celých 364 milionů šlo do Global Unconstrained Bond Fund, který řídí přímo Gross. Na konci září měl tento fond ve správě pouze 79 milionů dolarů.
 • V operačním systému iOS, kterým společnost Apple osazuje telefony iPhone a tablety iPad, je závada. Ta většinu těchto přístrojů vystavuje riziku kybernetického útoku. Informovala o tom společnost pro počítačovou bezpečnost FireEye, na jejíž zprávu upozornila agentura Reuters. Výzkumníci firmy zjistili, že se do přístrojů od Applu může dostat nástroj možného útoku po stažení falešné aplikace, která má stejné identifikační znaky jako aplikace Applu. FireEye uvedla, že firmu Apple na tuto závadu upozornila již v červenci.
 • Prezident Barack Obama chce přísnější pravidla, aby ochránil "otevřený internet". Americká komise pro komunikaci Federal Communications Commission by neměla povolovat takzvané rychlé přístupy a měla by regulovat vysokorychlostní či širokopásmové služby internetu podobně, jako reguluje telekomunikace. Komise by však neměla určovat sazby, vysvětlil Obama ve svém prohlášení. Cílem je zachovat nezávislost internetu.
 • Největší světový fastfoodový řetězec McDonald's oznámil říjnové srovnatelné tržby, které překonaly očekávání analytiků díky zpomalení poklesů. Světové tržby v obchodech otevřených minimálně 13 měsíců klesly o 0,5 %, analytici přitom očekávali 2,2% pokles.
 • Google spustil kampaň za boj s ebolou. Za každý dolar věnovaný veřejností pošle na boj s nemocí dva dolary.
 • Tržby čínského internetového prodejce Alibaba v úterý dosáhly 9,3 miliardy dolarů. Od roku 2009 se 11. listopad "slaví" v internetových obchodech jako takzvaný Singles Day (kvůli počtu jedniček v datu). Proti loňskému 11. listopadu se tržby firmy zvýšily o zhruba 60 %. Prudký nárůst prodeje dokládá sílu čínských spotřebitelů a rostoucí význam neoficiálního čínského svátku, z něhož letos Alibaba udělala celosvětový den zlevněných internetových nákupů.
 • Šéf pobočky Fedu ve Philadelphii Charles Plosser v úterý prohlásil v rozhovoru pro televizní stanici CNBC, že úrokové sazby ve Spojených státech jsou bezprecedentně nízké. Plosser je jedním z jestřábů v americké centrální bance a nízké úrokové sazby jej znepokojují. "Mnoho indikátorů ukazuje, že úrokové sazby jsou příliš nízko," řekl Plosser.
 • Jedna komodita, která v dnešní době rozhodně nepodléhá žádnému tlaku, je hovězí maso. Futures cena hovězího masa na CME v minulém týdnu dosáhla historického maxima a nezdá se, že by měla v nejbližší době klesnout. Vedle rostoucí poptávky po hovězím mase za rostoucí cenou stojí také období sucha v roce 2011 v Texasu a Oklahomě, které zdecimovalo celá stáda. Minulý týden futures cena hovězího masa na chicagské burze (CME) dosáhla historického maxima 1,705 dolaru za váhovou libru. A v letošním roce reálné výdaje na hovězí na hlavu, což je ukazatel poptávky, vzrostly meziročně o 5,2 %.
 • Britské a americké regulační úřady oznámí zřejmě už ve středu sankce vůči šestici velkých globálních bank za údajné nelegální dohody a manipulace na devizovém trhu. Agentuře Reuters to v úterý sdělily dva informované zdroje. Banky se podle nich s úřady dohodly na pokutě v celkové výši 1,5 miliardy liber.
 • Regulační úřady v Británii, Švýcarsku a Spojených státech udělily pěti bankám pokutu za manipulace na devizovém trhu. Britské banky HSBC a Royal Bank of Scotland, švýcarská UBS a americké JPMorgan Chase a Citigroup zaplatí celkem 3,4 miliardy dolarů. Banky JPMorgan a Citigroup a jejich domácí konkurent Bank of America navíc dostaly pokutu 950 milionů dolarů od kontrolního úřadu ministerstva financí USA, protože nedokázaly zabránit pochybením svých zaměstnanců při devizových transakcích.
 • Actavis jedná se společností Allergan o možném převzetí za více než 60 miliard dolarů.
 • Velkoobchodní zásoby v září vzrostly o 0,3 % (odhad: +0,2 %), tržby o 0,2 % (odhad: -0,1 %).
 • Americká centrální banka vyšetřuje několik velkých finančních institucí, které podezírá z nekalého jednání na měnových trzích. "Fed pokračuje ve vyšetřování chování na měnových trzích ve spolupráci s dalšími autoritami včetně ministerstva spravedlnosti," konstatuje se v tiskovém prohlášení, podle něhož Fed spolupracuje i s úřady v zámoří.
 • Společnost Cisco Systems vydělala ve třetím kvartálu 54 centů na akcii (odhad: 52 centů) při tržbách 12,25 miliardy USD (odhad: 12,16 miliardy USD). Firma ale zklamala výhledem růstu tržeb do 7 %, čekalo se 8 %.
 • Macy's ve středu zveřejnila výsledky za třetí čtvrtletí. Dosáhla zisku na akcii 61 centů oproti konsenzu 51 centů. Snížila však celoroční výhled na 4,25 až 4,35 USD na akcii, dříve očekávala 4,40 až 4,50 USD na akcii a trh počítal s 4,40 USD na akcii.
 • Tržby J.C. Penney ve třetím kvartálu zaostaly za očekáváním. Čistá ztráta 77 centů na akcii ale byla mírně lepší (odhad: 80 centů na akcii).
 • Dow Chemical zvýšila dividendu o 5 centů a oznámila nový program zpětného odkupu akcií ve výši 5 miliard dolarů.
 • Spojené státy a Čína ve středu slíbily nová významná opatření v zájmu omezení skleníkových plynů. Americký prezident Barack Obama v Pekingu oznámil, že USA budou rychleji snižovat svůj podíl na znečišťování ovzduší, a čínský prezident Si Ťin-pching souhlasil, že v budoucnu nastaví strop pro čínské emise škodlivin. To je bezprecedentní krok země, která dosud nejevila příliš velkou ochotu zapojit se do boje proti globálnímu oteplování, napsala agentura AP.
 • Celosvětová spotřeba ropy má do roku 2040 stoupnout na 104 milionů barelů denně z loňských 90 milionů barelů, hlavně kvůli poptávce po pohonných hmotách a petrochemických produktech v rozvíjejících se zemích. Uvedla to ve výhledu energetického trhu Mezinárodní agentura pro energii (IEA).
 • Američtí zákonodárci budou v příštích dnech hlasovat o návrhu zákona, který by povolil stavbu sporného obřího ropovodu Keystone XL z kanadské provincie Alberta na středozápad USA. Nečekané oznámení souvisí s politickým kalkulem před prosincovým druhým kolem senátních voleb v americkém státu Louisiana, napsala agentura AFP.
 • Google spustil na YouTube placenou službu Music Key.
 • JOLTS (Job Openings and Labor Turnover Survey) v září 4,735 milionu (odhad: 4,8 milionu, srpen 4,853 milionu). Více než 2 miliony lidí odešly z práce s důvěrou, že seženou lepší, což podle Deutsche Bank naznačuje, že se stav trhu práce zlepšuje, zlepšuje se důvěra, a to vše dohromady umožní Fedu zahájit zvyšování sazeb pohodlně během roku 2015.
 • Šéf newyorské pobočky Fedu William Dudley tvrdí, že na zvyšování sazeb je ještě příliš brzy, protože inflace je stále pod cílem Fedu. Naopak se domnívá, že by ekonomika mohla dokonce těžit z toho, když se bude chvíli "lehce přehřívat". Rizika plynoucí z toho, že by Fed sazby zvýšil příliš brzy, jsou podle něj mnohem větší, než to, co by mohlo nastat, kdyby je zvýšil o příliš pozdě.
 • Investiční společnost Berkshire Hathaway miliardáře Warrena Buffetta převezme od společnosti Procter & Gamble (P&G) divizi výroby baterií Duracell. P&G v rámci dohody získá své akcie v hodnotě kolem 4,7 miliardy dolarů, které nyní vlastní Berkshire. Ta uvedla, že před uskutečněním transakce přispěje částkou zhruba 1,8 miliardy dolarů na rekapitalizaci divize.
 • Počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA v týdnu do 8. listopadu vzrostl o 12 tisíc na 290 tisíc. Čekal se růst na 280 tisíc z 278 tisíc v předchozím týdnu. Počet pokračujících žádostí vzrostl v týdnu do 1. listopadu na 2,392 milionu z 2,356 milionu (revidováno z 2,348 milionu). Očekávalo se 2,349 milionu pokračujících žádostí.
 • Zisk americké maloobchodní společnosti Wal-Mart Stores ve třetím firemním čtvrtletí mírně klesl, výsledky ale překonaly odhady. Tržby největšího maloobchodního řetězce světa se na americkém trhu přitom poprvé za téměř dva roky zvýšily, sdělila ve čtvrtek firma.
 • Představitelé Indie a Spojených států vyřešili neshody v oblasti potravinové politiky, a otevřeli tak cestu k dokončení globální dohody o liberalizaci obchodu. Informovaly o tom ve čtvrtek úřady obou zemí.
 • Americký výrobce hraček Hasbro jedná o koupi filmového studia DreamWorks Animation. S odvoláním na nejmenované zdroje to v noci na čtvrtek napsal americký deník The New York Times. Podle současných podmínek navrhované transakce by Hasbro za hollywoodské studio zaplatilo hotově a v akciích. Přesná cena ale prý zatím určena nebyla. Mluvčí obou společností uvedli, že jejich firmy se ke spekulacím nevyjadřují.
 • Spojené státy hospodařily v prvním měsíci nového fiskálního roku 2015 s rozpočtovým deficitem 122 miliard dolarů, o 34 % vyšším než v říjnu loňského roku. Oznámilo to ve čtvrtek ministerstvo financí USA. Byl to nejvyšší říjnový deficit od roku 2011, podle ministerstva ale k jeho růstu přispěly jednorázové faktory spojené s kalendářem.
 • Americká ratingová agentura Standard & Poor's ve čtvrtek přidělila dluhopisům mikroblogovací sociální sítě Twitter hodnocení BB-, které je zařadilo do spekulativního pásma (junk).

Zdroj: Bloomberg, ČTK, MarketWatch, CNBC

AstraZeneca a Johnson & Johnson obnovují testování vakcíny v USA
včera v 23:17

AstraZeneca a Johnson & Johnson obnovují testování vakcíny v USA

Společnost AstraZeneca v pátek oznámila, že v USA obnovila konečnou fázi testů své očkovací látky proti covidu-19. Na...
Johnson & Johnson Farmacie Koronavirus
Americké akcie se v pátek na směru neshodly, za týden vykázaly hlavní…
Americké akcie se v pátek na směru neshodly, za týden vykázaly hlavní…
včera v 22:30

Americké akcie se v pátek na směru neshodly, za týden vykázaly hlavní indexy pokles

Americké akcie zakončily páteční obchodování smíšeně. Za celý týden pak všechny tři hlavní indexy vykázaly pokles....
Americké akcie Shrnutí obchodování v USA
Italská vláda zamezila firmě Fastweb brát vybavení pro 5G od…
včera v 22:08

Italská vláda zamezila firmě Fastweb brát vybavení pro 5G od společnosti Huawei

Italská vláda vetem zamezila telekomunikační skupině Fastweb, aby si nechala od čínské společnosti Huawei dodat...
Telekomunikace Itálie Čína
Biden čelí dalšímu obvinění ze zapletení do synova podnikání
včera v 21:37

Biden čelí dalšímu obvinění ze zapletení do synova podnikání

Demokratický kandidát na prezidenta USA Joe Biden se účastnil diskuzí kolem snahy jeho syna Huntera o společný...
Spojené státy americké (USA) Politika Volby
Ruská centrální banka zlepšila odhad letošního vývoje ekonomiky
včera v 20:26

Ruská centrální banka zlepšila odhad letošního vývoje ekonomiky

Ruská centrální banka v pátek mírně zlepšila odhad letošního vývoje tamní ekonomiky. Nyní počítá s poklesem hrubého...
Rusko Centrální banky Investiční a ekonomický výhled
Evropské akcie v pátek posílily, za celý týden ale ztratily více než…
Evropské akcie v pátek posílily, za celý týden ale ztratily více než…
včera v 18:00

Evropské akcie v pátek posílily, za celý týden ale ztratily více než procento

Akcie na západoevropských trzích v pátek posílily, když je do zelených čísel táhly dobré firemní výsledky. V týdenním...
Evropské akcie Shrnutí obchodování v Evropě
Pražská burza se v pátek obrátila k růstu, přidala 0,62 %
Pražská burza se v pátek obrátila k růstu, přidala 0,62 %
včera v 16:50

Pražská burza se v pátek obrátila k růstu, přidala 0,62 %

Pražská burza se na konci týdne obrátila k růstu, index PX přidal 0,62 % na 863,10 bodu. Posilovaly akcie bank,...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
Pokles tržeb automobilky Renault ve třetím čtvrtletí zpomalil
včera v 16:18

Pokles tržeb automobilky Renault ve třetím čtvrtletí zpomalil

Tržby francouzské automobilky Renault se ve třetím čtvrtletí meziročně snížily o osm procent na 10,4 miliardy eur....
Evropské akcie Výsledková sezóna
Electrolux ztrojnásobil čtvrtletní zisk, těžil ze zotavení prodeje
včera v 16:04

Electrolux ztrojnásobil čtvrtletní zisk, těžil ze zotavení prodeje

Největší evropský výrobce domácích spotřebičů, švédská společnost Electrolux, ve třetím čtvrtletí ztrojnásobil...
Evropské akcie Výsledková sezóna
Růst podnikatelské aktivity v USA v říjnu zrychlil
včera v 15:45

Růst podnikatelské aktivity v USA v říjnu zrychlil

Růst podnikatelské aktivity ve Spojených státech v říjnu zrychlil. Ve své předběžné zprávě to v pátek uvedla...
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika Indexy nákupních manažerů (PMI)
Ze světa investičních doporučení (23. října)
včera v 14:46

Ze světa investičních doporučení (23. října)

Které akcie si v pátek vysloužily pozornost analytiků? Nabízíme přehled vybraných nových a upravených investičních...
Americké akcie Investiční doporučení
BBC: Americký prodejce oděvů Gap zvažuje odchod z Evropy
včera v 13:10

BBC: Americký prodejce oděvů Gap zvažuje odchod z Evropy

Americký prodejce oděvů Gap zvažuje, že zavře všechny své prodejny v Británii, Francii, Irsku a Itálii. Prodej mu už...
Móda a design Maloobchod Americké akcie
Výsledky American Express ve 3Q: Zisk na akcii 1,30 USD (loni: 2,08…
včera v 13:05

Výsledky American Express ve 3Q: Zisk na akcii 1,30 USD (loni: 2,08 USD, odhad: 1,34 USD), tržby 8,75 miliardy USD (odhad: 8,66 miliardy USD)

Vydavateli kreditních karet American Express klesl ve třetím čtvrtletí čistý zisk o 40 procent na 1,07 miliardy...
American Express Platební karty Výsledková sezóna
Britské firmy podle kontrolorů neprávem získaly až 3,9 miliardy liber
včera v 11:14

Britské firmy podle kontrolorů neprávem získaly až 3,9 miliardy liber

Britské podniky mohly z veřejných financí neprávem získat až 3,9 miliardy liber na podporu zaměstnanosti v době krize...
Spojené království Byznys a podnikání Podvod
Slovenská továrna Volkswagenu zahájila výrobu modelu Karoq
včera v 11:03

Slovenská továrna Volkswagenu zahájila výrobu modelu Karoq

Německá automobilka Volkswagen v pátek ve svém závodě na Slovensku zahájila výrobu sportovně-užitkového vozu (SUV)...
Volkswagen Auta Slovensko
EY: Aktivita na trhu s primárními úpisy akcií výrazně stoupla
včera v 10:54

EY: Aktivita na trhu s primárními úpisy akcií výrazně stoupla

Aktivita na globálním trhu s primárními úpisy akcií (IPO) zaznamenala ve třetím čtvrtletí výrazné oživení. Díky...
Primární úpis akcií (IPO) Akciový trh
KFC přijme v Británii ještě letos kolem 5 400 zaměstnanců
včera v 10:32

KFC přijme v Británii ještě letos kolem 5 400 zaměstnanců

Řetězec restaurací s rychlým občerstvením KFC vytvoří ještě do konce letošního roku ve svých 965 restauracích v...
Restaurace Spojené království
Asijské akcie se v pátek na směru neshodly
Asijské akcie se v pátek na směru neshodly
včera v 10:30

Asijské akcie se v pátek na směru neshodly

Obchodování na asijských akciových trzích v pátek skončilo nejednotně. Nálada v odvětví výrobců polovodičů byla...
Asijské akcie Shrnutí obchodování v Asii