Americké akcie se v pátek díky 2% rally podpořené silnými daty z trhu práce dostaly do mírného týdenního zisku
|

Americké akcie se v pátek díky 2% rally podpořené silnými daty z trhu práce dostaly do mírného týdenního zisku

Americké akcie zahájily páteční obchodní seanci mírným růstem a během celého dne zisky navyšovaly. Podpořila je zejména velmi slušná data z trhu práce, podle kterých v listopadu ekonomika USA vytvořila více než 200 tisíc pracovních míst. Současně byla výše revidována data za říjen. Dolů ale zamířily akcie těžařů a energetických firem poté, co ropný kartel OPEC rozhodl, že bude pokračovat v silné těžbě černého zlata navzdory propadu jeho cen způsobenému převisem nabídky nad poptávkou.

Americké akcie Shrnutí obchodování v USA

Index Dow vyskočil o 2,12 % na 17 847,63 bodu, širší S&P 500 zpevnil o 2,05 % na 2 091,69 bodu a Nasdaq Composite připsal 2,08 % na 5 142,27 bodu. Index volatlity VIX spadl o 18,22 % na 14,81 bodu a výnos 10letých vládních dluhopisů USA se snížil o čtyři bazické body na 2,271 %.

V plusu uzavřelo devět z deseti hlavních sektorů. Nejvíce se dařilo sektoru zdravotní péče, technologickému a finančnímu odvětví a sektoru necyklického spotřebního zboží. Pod nulou skončil energetický sektor, který ve druhé polovině seance srazilo rozhodnutí Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) pokračovat v silně těžbě černého zlata.

Americké akcie (4. prosince 2015)

Ropný kartel OPEC na pátečním zasedání ve Vídni rozhodl, že těžbu černého zlata nesníží. Podle prezidenta organizace, kterým je nigerijský premiér pro ropu Emmanuel Ibe Kachikwu, hodlá OPEC pokračovat v těžbě kolem 31,5 milionu barelů denně. Nejmenovaný zdroj zpravodajské agentury Reuters ještě před koncem zasedání uvedl, že se kartel dohodl na zvýšení stropu těžby z 30 milionů barelů denně na 31,5 milionu barelů denně, Ibe Kachikwu ale později uvedl, že bude OPEC pokračovat v těžbě dosavadním tempem kolem 31,5 milionu barelů denně bez toho, aby se oficiální kvóta 30 milionů barelů zvýšila.

Ceny černého zlata jsou již od poloviny loňského roku pod silným tlakem v důsledku převisu nabídky nad poptávkou. Trh spekuloval, že by OPEC na pátečním zasedání mohl vyjádřit ochotu podniknout kroky na podporu cen, tedy buď naznačit ochotu těžbu snížit, nebo tak přímo učinit. Rozhodnutí o pokračování silné těžby lze ale interpretovat tak, že OPEC nehodlá podíl na trhu darovat konkurenci a bude se nadále snažit těžaře z ostatních zemí bohatých na ropu vyhladovět. Hlavním stoupencem této strategie je Saúdská Arábie.

Propadly se například akcie firem NRG Energy (-17,96 %), Kinder Morgan (-12,67 %) nebo Consol Energy (-11,16 %). Cenné papíry společností ExxonMobil (+0,57 %), Chevron (+0,97 %) a Schlumberger (-0,13 %) oznámení kartelu OPEC ustály.

Akcie výrobce minikamer GoPro (-4,91 %) zlevnily takřka o pět procent poté, co na ně analytici ze společnosti RW Baird snížili investiční doporučení na "neutral" z "outperform". Cílovou cenu akcií analytici snížili na 18 z 36 USD.

Téměř šest procent naopak přidaly akcie výrobce a distributora kosmetiky Avon Products (+5,76 %) v reakci na spekulace, že je společnost blízko dohody s private equity společností Cerberus Capital Management o prodeji svého byznysu v Severní Americe. Zprávu přinesl list The Wall Street Journal.

V indexu Dow v pátek zdražilo všech třicet titulů. Nejvíce se zvýšila cena akcií technologické společnosti Apple (+3,32 %), investiční banky JPMorgan Chase (+3,18 %) a softwarové společnosti Microsoft (+3,15 %). Nejméně zpevnily akcie výrobce těžké stavební a těžební techniky Caterpillar (+0,49 %), ExxonMobilu (+0,57 %) a vydavatele platebních karet American Express (+0,97 %).

Americká ekonomika podle pátečních údajů v listopadu vytvořila více pracovních míst, než se čekalo. Odhady hovořily o 200 tisících míst, vzniklo jich však 211 tisíc. Celková míra nezaměstnanosti zůstala na 5 %, jak se čekalo. Data tak zvyšují pravděpodobnost, že Fed za dva týdny poprvé za více než devět let posune úrokové sazby výše.

V říjnu ekonomika USA vytvořila 298 tisíc pracovních míst, původní údaj 271 tisíc tak byl revidován výrazně výše nad odhad 184 tisíc. Více než 200 tisíc pracovních míst v USA v říjnu a listopadu vzniklo poté, co naopak v srpnu a září tvorba míst zklamala, když vzniklo jen 153 tisíc, respektive 145 tisíc pozic. Říjnový údaj je po revizi nejlepší od ledna.

V pondělí a úterý se cena amerických akcií výrazně nezměnila, ve středu a čtvrtek ale indexy klesly. Páteční seance však všechny předchozí ztráty smazala, a indexy se díky ní dokonce od začátku týdne vyšvihly mírně nad nulu.

Dow za celý týden zpevnil o 0,28 %, S&P 500 vzrostl o 0,08 % a Nasdaq Composite stoupl o 0,29 %.

Americké akcie (30. listopadu - 4. prosince 2015)

Dolar mírně zpevnil k euru i jenu, ceny ropy spadly

Americký dolar v pátek po nečekaně příznivé statistice z trhu práce posílil k euru i japonskému jenu. Jednotná evropská měna vůči dolaru klesla zhruba o půl procenta na 1,088 EUR/USD a dolar k jenu stoupl na 123,11 USD/JPY.

Trhy nadále zpracovávají čtvrteční překvapivě nevýrazné kroky Evropské centrální banky (ECB) na podporu ekonomiky. Jednotná evropská měna po nich zaznamenala největší jednodenní nárůst za skoro sedm let, pátek tento vývoj korigoval jen nepatrně.

Euro ve čtvrtek přidalo k dolaru 3,1 %, což je jeho největší jednodenní nárůst od března 2009, a vyhouplo se až na měsíční maximum 1,098 USD. Před oznámením ECB se přitom propadlo až na 1,0523 USD, tedy minimum za sedm a půl měsíce.

Světové ceny ropy v pátek srazila zpráva, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) hodlá zachovat těžbu ropy na vysoké úrovni. OPEC tak nadále odmítá podpořit ceny snížením dodávek, protože nechce uvolnit místo na trhu konkurenci.

Cena severomořské ropy Brent klesla o 1,71 % na 43,13 USD za barel a severoamerická lehká ropa WTI zlevnila o 2,53 % na 40,11 USD za barel. Denní minimum stanovila ropa Brent na 42,685 USD za barel a ropa WTI na 39,64 USD za barel.

OPEC se na pátečním zasedání ve Vídni nedokázal dohodnout na nastavení oficiálního těžebního limitu, podle delegátů ale padlo rozhodnutí, že bude pokračovat v současné úrovni těžby ropy. Saúdská Arábie, která je nejvýznamnějším členem OPEC, tak nadále odolává tlaku chudších členských zemí na snížení dodávek, jež by podpořilo ceny.

V listopadu těžba ropy v rámci kartelu OPEC podle průzkumu agentury Reuters činila 31,77 milionu barelů denně, a zvýšila se tak z říjnových 31,64 milionu.

Zlato v pátek zdražilo o více než 23 dolarů na 1 085,76 USD za trojskou unci a cena stříbra vzrostla o 44 centů na 14,55 USD za trojskou unci.

Hlavní páteční události na amerických trzích

Nejdůležitější události uplynulého týdne na amerických trzích

 • Internetový obchod Amazon ukázal novou podobu svého bezpilotního letounu, který chce firma využívat k dodávkám zboží zákazníkům. Stroj se podobá spíše malému letadlu, dokáže se však pohybovat kromě vodorovného i svislým směrem, tvrdí ve firemním propagačním videu jeho průvodce, někdejší moderátor automobilového pořadu Top Gear Jeremy Clarkson.
 • Rozjednané prodeje domů v USA v říjnu vzrostly meziměsíčně o 0,2 %, čekal se 1,5% růst po 1,6% poklesu v září (revidováno z -2,3 %). Meziročně se prodeje zvýšily o 2,1 %, čekal se růst o 4,5 % po 3,2% zvýšení v září (revidováno z 2,5 %).
 • Index nákupních manažerů v oblasti Chicaga se v listopadu propadl na 48,7 bodu (odhad: 54 bodů, říjen: 56,2 bodu).
 • Webové stránky řetězce Target pod náporem nakupujících v pondělí zkolabovaly.
 • Index aktivity dallaského Fedu v listopadu vzrostl na -4,9 bodu (odhad: -10 bodů, říjen: -12,7 bodu).
 • Raymond James zvyšuje doporučení na akcie Microsoftu "kupovat" z "market perform". V pondělním obchodování akcie připsaly 0,78 %.
 • Nomura zvyšuje doporučení na akcie Philip Morris International na "neutral" z "redukovat". V pondělním obchodování akcie ztratily 0,07 %.
 • Oppenheimer snižuje doporučení na akcie American Eagle na "perform" z "outperform" kvůli valuaci titulu. V pondělním obchodování akcie odepsaly 5 %.
 • FBR snižuje doporučení na akcie lululemon athletica na "underperform" z "market perform". V pondělním obchodování akcie odepsaly bezmála 9 %.
 • Barclays zvyšuje doporučení na akcie General Dynamics na "overweight" z "equalweight". V pondělním obchodování akcie připsaly 0,62 %.
 • Barclays snižuje doporučení na Raytheon na "equalweight" z "overweight". V pondělním obchodování akcie ztratily 2,16 %.
 • Barclays zvyšuje doporučení na akcie Fitbit na "overweight" z "equalweight". V pondělním obchodování akcie připsaly 3,16 %.
 • Barclays snižuje doporučení na akcie Lockheed Martin na "underweight" z "equalweight". V pondělním obchodování akcie odepsaly 3 %.
 • Růst aktivity v americkém zpracovatelském sektoru v listopadu podle dat agentury Markit výrazně zpomalil. Index nákupních manažerů klesl na 52,8 bodu z předchozích 54,1 bodu, sektor tak expandoval nejslabším tempem od října 2013.
 • Podle dat institutu ISM aktivita ve zpracovatelském sektoru Spojených států v listopadu klesla na nejnižší úroveň za více než šest let, kdy byla největší světová ekonomika uprostřed hospodářské recese. Za zhoršením stojí levná ropa a silnější americký dolar, které se podepsaly na produkci i nových zakázkách.
 • Stavební výdaje v říjnu meziměsíčně vzrostly o procento (odhad: +0,6 %, září: +0,6 %).
 • Německá automobilka Volkswagen v listopadu zaznamenala ve Spojených státech hluboký propad odbytu. Je to poprvé od vypuknutí skandálu kolem testů emisí. Firma v úterý oznámila, že odbyt aut značky Volkswagen se na americkém trhu meziročně propadl o 24,7 % na 23 882 vozů. Za poklesem stálo zastavení prodeje naftových aut, která umožňují manipulovat s měřením emisí. Odbyt luxusní divize Audi, které se skandál rovněž týká, stoupl pouze o 0,4 % na 16 700 vozů.
 • Celkový prodej vozů v USA byl v listopadu rekordní, konkrétně anualizovaně 18,19 milionu aut.
 • Mark Zuckerberg oznámil narození dcery a řekl, že se postupně zbaví 99 % svých akcií Facebooku v hodnotě 45 miliard USD, které věnuje na charitativní účely.
 • Amazon.com oznámila, že o víkendu dosáhla rekordních prodejů svého zboží, jako jsou tablety nebo televize Fire, a Barclays zvýšila cílovou cenu akcií firmy na 850 ze 700 dolarů. Akcie Amazonu v úterý +2,15 %.
 • Schlumberger, největší poskytovatel služeb v ropném průmyslu, bude v roce 2016 dále propouštět. Vyplývá to z jejího hlášení regulátorovi. Přesný počet nově propouštěných ale neuvedla.
 • Citigroup zvyšuje doporučení na akcie Allstate na "neutral" z "prodat". Akcie Allstate v úterý +1,18 %.
 • Citigroup snižuje doporučení na akcie Progressive na "neutral" z "kupovat". Akcie Progressive v úterý +1,14 %.
 • Cowen zvyšuje doporučení na akcie Yum! Brands na "outperform" z "market perform". Akcie Yum! Brands v úterý +2,27 %.
 • Chemours, oddělená divize společnosti DuPont, propustí 400 zaměstnanců, tedy 5 % své pracovní síly. Akcie DuPont v úterý -0,09 %.
 • Raymond James zvyšuje doporučení na akcie Pioneer Natural Resources na "kupovat" z "outperform", cílovou cenu zvyšuje na 190 ze 177 dolarů. Akcie Pioneer Natural Resources v úterý +3,11 %.
 • Barclays zvyšuje doporučení na akcie Eli Lilly na "overweight" z "equal weight", cílovou cenu zvyšuje na 95 ze 75 dolarů. Akcie Eli Lilly v úterý +5,44 %.
 • Barclays zvyšuje doporučení na akcie Merck na "overweight" z "equal weight", cílovou cenu zvyšuje na 66 ze 64 dolarů. Akcie Merck v úterý +2,94 %.
 • Barclays zvyšuje doporučení na akcie Johnson & Johnson na "overweight" z "equal weight", cílovou cenu zvyšuje na 115 ze 101 dolarů. Akcie Johnson & Johnson v úterý +1,11 %.
 • Barclays snižuje doporučení na akcie AbbVie na "equal weight" z "overweight", cílovou cenu snižuje na 72 ze 73 dolarů. Akcie AbbVie v úterý +1,5 %.
 • Ekonomika Spojených států na podzim pokračovala v mírném růstu a na trhu práce se objevily známky výraznějšího tlaku na růst mezd. Vyplývá to z pravidelné situační zprávy o vývoji ekonomiky USA zvané Béžová kniha, kterou ve středu zveřejnila americká centrální banka (Fed).
 • Šéfka americké centrální banky (Fed) Janet Yellenová se "těší" na zvýšení úrokových sazeb z nynějších minim těsně nad nulou. Bude to podle ní doklad plného oživení americké ekonomiky z poslední velké recese. Yellenová to ve středu uvedla ve svém vystoupení v Ekonomickém klubu ve Washingtonu. Nenaznačila ale, zda ke zvýšení sazeb Fed přistoupí už na zasedání v polovině prosince.
 • Podle zprávy agentury ADP vytvořil soukromý sektor ve Spojených státech v listopadu 217 tisíc nových pracovních míst, očekával se přitom slabší výsledek 190 tisíc. Jde tak o nejlepší údaj od letošního června. Říjnová data byla zároveň revidována výše na 196 tisíc ze 182 tisíc.
 • Vedení americké internetové firmy Yahoo! bude uvažovat o případném rozprodeji svých internetových aktivit. S odvoláním na informované zdroje to v noci na středu napsal ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ). Stát by se tak mělo tento týden na několika setkáních správní rady. Akcie Yahoo! ve středečním obchodování +5,75 %.
 • Citigroup, třetí největší americká banka, plánuje ponechat rozpočet na bonusy traderů beze změny oproti loňskému roku. Tímto krokem se připojila k JPMorgan Chase, oznámil nejmenovaný informovaný zdroj. Akcie Citigroup ve středečním obchodování -1,35 %.
 • Před pár týdny vydal analytický tým banky Credit Suisse svou predikci pro růst indexu S&P 500 v příštím roce a již nyní ji upravuje směrem dolů. "Snižujeme doporučení na zastoupení akcií v portfoliu na 'lehce nadvážit', což je nejvíce medvědí postoj vůči této třídě aktiv za posledních sedm let," napsali ve své globální analýze pro rok 2016 analytici vedení Andrewem Garthwaitem.
 • Lockhart (Fed): Pro zahájení zvyšování sazeb existují přesvědčivé argumenty, prosincové zasedání Fedu by mohlo být "historicky významné".
 • ISM index aktivity pro oblast New Yorku v listopadu stagnoval na 60,7 bodu (odhad: 58 bodů).
 • Růst produktivity v USA ve třetím čtvrtletí podle finálních dat zpomalil na 2,2 % z předchozích 3,5 %, předběžná data předvídala 1,6 %. Jednotkové náklady práce ve třetím kvartálu podle finálních údajů vzrostly o 1,8 %, předběžná data hlásila 1,4% růst po předchozím poklesu o 1,8 %.
 • Evropská komise bude vyšetřovat i daňovou dohodu mezi Lucemburskem a americkým restauračním řetězcem McDonald's. Agentuře Reuters to ve středu řekly dva zdroje informované o vyšetřování. Brusel již Lucembursko vyšetřoval kvůli daňové dohodě s automobilkou Fiat Chrysler a nyní zkoumá podobnou dohodu této země s internetovým prodejcem Amazon. Akcie McDonald's ve středečním obchodování -0,64 %.
 • Zakladatel sociální sítě Facebook Mark Zuckerberg na svém profilu napsal, že jeho manželka Priscilla Chanová porodila dceru Max. Zároveň Zuckerberg uvedl, že plánuje téměř všechny akcie Facebooku, které drží, věnovat na charitativní, dobročinné a vědecké účely. Zuckerberg plánuje 99 % akcií Facebooku, které ovládá, postupně vložit do své vlastní nadace Chan Zuckerberg Initiative. Cílem nadace je podle jeho slov zlepšit svět pro budoucí generace. Chce bojovat proti chudobě a nemocem a podporovat vzdělávání a čistou energii. Hodnota podílu, který Zuckerberg hodlá do nadace vložit, podle něj dosahuje asi 45 miliard USD. Akcie Facebooku ve středečním obchodování -0,98 %.
 • Citigroup zvyšuje doporučení na akcie Chevronu na "kupovat" z "neutral". Akcie Chevronu ve středečním obchodování -2,41 %.
 • Evercore začíná pokrývat akcie Mobileye s doporučením "kupovat", jedná se podle ní o dominantního hráče v sektoru. Akcie Mobileye ve středečním obchodování +1,86 %.
 • Walt Disney po konci středečního obchodování oznámila zvýšení dividendy o 19 % na 0,71 USD. Akcie Walt Disney ve středečním after-marketu beze změny.
 • Index nákupních manažerů v sektoru služeb podle ISM v listopadu klesl na 55,9 bodu z 59,1 bodu (odhad: 58 bodů).
 • Aktivita v americkém sektoru služeb ve Spojených státech v listopadu podle finálních dat vzrostla, avšak pomaleji, než se čekalo. Index nákupních manažerů v sektoru služeb vzrostl na 56,1 bodu z říjnových 54,8 bodu, čekal se růst na 56,5 bodu. Kompozitní index se zvýšil na 55,9 bodu z předchozích 55 bodů, předběžná data počítala s růstem na 56,1 bodu.
 • Podnikové objednávky ve Spojených státech v říjnu vzrostly meziměsíčně o 1,5 % při očekávání 1,4% růstu po 0,8% poklesu v září (revidováno z -1,0 %). Po očištění o dopravu objednávky vzrostly o 0,2 %, jak se očekávalo po zářijovém poklesu o 0,6 %. Zároveň došlo k revizi objednávek dlouhodobé spotřeby, které v říjnu podle finálních dat meziměsíčně vzrostly o 2,9 % a po očištění o dopravu o 0,5 %.
 • Týdenní počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech v týdnu do 28. listopadu vzrostl na 269 tisíc z 260 tisíc v předchozím týdnu. Čekalo se 268 tisíc. Počet pokračujících žádostí v týdnu do 20. listopadu vzrostl na 2,161 milionu z 2,155 milionu v předchozím týdnu (revidováno z 2,207 milionu), čekalo se 2,187 milionu.
 • Situace americké ekonomiky je celkově příznivá a splňuje podmínky pro to, aby centrální banka (Fed) mohla přistoupit k prvnímu zvýšení základní úrokové sazby po téměř deseti letech. Řekla to ve čtvrtek ve společném hospodářském výboru Kongresu šéfka Fedu Janet Yellenová. Další odklady tohoto kroku by už podle Yellenové mohly být riskantní.
 • FBR označila firmu specializující se na kyberbezpečnost Palo Alto Networks za "top titul" k nákupu. Akcie Palo Alto Networks ve čtvrtečním obchodování -1,66 %.
 • Deutsche Bank zvyšuje doporučení na akcie Costco Wholesale na "kupovat" z "držet". Akcie Costco Wholesale ve čtvrtečním obchodování +1,6 %.
 • Akcionáři italsko-americké automobilové skupiny Fiat Chrysler Automobiles (FCA) na čtvrteční valné hromadě schválili vyčlenění divize luxusních vozů Ferrari do samostatného podniku. Informovala o tom agentura Reuters. FCA již v říjnu uvedla akcie divize Ferrari na newyorskou burzu. Akcie Ferrari ve čtvrtečním obchodování -0,32 % a cenné papíry FCA -0,29 %.

Výsledková sezóna v uplynulém týdnu

 • Výsledky Box ve 3Q: Upravená ztráta na akcii 0,31 USD (v souladu s odhady), tržby 78,7 milionu USD (loni: 57 milionů USD). Akcie Box ve středečním after-marketu -2,5 %.
 • Výsledky Aeropostale ve 3Q: Ztráta na akcii 0,33 USD (loni: ztráta 0,66 USD), tržby 363,3 milionu USD (loni: 452,9 milionu USD). Akcie Aeropostale ve středečním after-marketu -18 %.
 • Výsledky Barnes & Noble ve 2QFY2016: Ztráta na akcii 0,52 USD (loni: zisk 0,12 USD), tržby 894,7 milionu USD (loni: 936,5 milionu USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu -11,6 %.

Zdroj: Bloomberg, MarketWatch, ČTK

Investice strojírenských firem v ČR loni do října klesly o 8 pct
před 20 minutami

Investice strojírenských firem v ČR loni do října klesly o 8 pct

Investice strojírenských firem v Česku loni do konce září meziročně klesly o osm procent na 10,3 miliardy korun....
Česká republika Investice Průmysl
Růst cen domů ve Spojených státech podle indexu S&P/Case-Shiller v…
před 38 minutami

Růst cen domů ve Spojených státech podle indexu S&P/Case-Shiller v listopadu dosáhl 2,6 %

Ceny domů ve Spojených státech v listopadu podle indexu S&P/Case-Shiller, který sleduje ceny nemovitostí ve dvaceti...
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika Nemovitosti
Huawei má v Británii povolen omezený přístup k budování sítí 5G
Huawei má v Británii povolen omezený přístup k budování sítí 5G
před hodinou

Huawei má v Británii povolen omezený přístup k budování sítí 5G

Británie povolí čínské společnosti Huawei Technologies omezený podíl na budování mobilních sítí páté generace (5G)....
Spojené království Čína 5G sítě
USA: Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v prosinci překonaly…
před hodinou

USA: Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v prosinci překonaly očekávání

Objem objednávek zboží dlouhodobé spotřeby ve Spojených státech vzrostl v prosinci razantněji, než se očekávalo....
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika
ČR loni získala z EU o 68,5 miliardy Kč více, než zaplatila
před hodinou

ČR loni získala z EU o 68,5 miliardy Kč více, než zaplatila

Česká republika loni získala z rozpočtu Evropské unie o 68,5 miliardy Kč více, než do něj odvedla. Informovalo o tom...
Česká republika Evropská unie Strukturální fondy EU, operační programy, komunitární programy, národní programy
Nový koronavirus má negativní dopady na čínské i zahraniční firmy
Nový koronavirus má negativní dopady na čínské i zahraniční firmy
14:03

Nový koronavirus má negativní dopady na čínské i zahraniční firmy

Nový typ koronaviru, který se šíří z čínského města Wu-chan, má negativní dopady na řadu čínských i zahraničních...
Čína Zdravotnictví a zdravotní péče Byznys a podnikání
HN: Avast prodával data uživatelů svých produktů
12:57

HN: Avast prodával data uživatelů svých produktů

Vývojář antivirového softwaru Avast prodával podrobná data uživatelů svých produktů. Píší o tom Hospodářské noviny s...
Avast Software Informační technologie
E15: Národní rozvojový fond bude řídit bývalý bankéř ČSOB Barta
12:07

E15: Národní rozvojový fond bude řídit bývalý bankéř ČSOB Barta

Národní rozvojový fond státu a soukromých investorů bude řídit bývalý bankéř ČSOB Jan Barta. Deníku E15 to řekl Jiří...
Evropské banky Banky Management
Airbus se předběžně dohodl na urovnání obvinění z korupce
Airbus se předběžně dohodl na urovnání obvinění z korupce
11:48

Airbus se předběžně dohodl na urovnání obvinění z korupce

Evropský výrobce letecké techniky Airbus dosáhl s úřady ve Francii, Británii a Spojených státech předběžné dohody o...
Airbus Evropské akcie
Beneš: V únoru se uskuteční jednání se zájemci o stavbu bloku
Beneš: V únoru se uskuteční jednání se zájemci o stavbu bloku
11:28

Beneš: V únoru se uskuteční jednání se zájemci o stavbu bloku

Stát v únoru povede konzultace s uchazeči o stavbu nového jaderného bloku v Česku. Novinářům to v úterý řekl...
ČEZ Akcie ČR Jaderná energetika
Peel Hunt začala pokrývat akcie Avastu s cílovou cenou 121 Kč
11:11

Peel Hunt začala pokrývat akcie Avastu s cílovou cenou 121 Kč

Analytici společnosti Peel Hunt začali pokrývat akcie vývojáře antivirového softwaru Avast. Doporučují akcie prodávat...
Avast Akcie ČR Investiční doporučení