Americké akcie v pátek výrazně zlevnily a neudržely týdenní zisky. Investoři mají obavy o Řecko, nepotěšila je ani Čína a výsledky firem
|

Americké akcie v pátek výrazně zlevnily a neudržely týdenní zisky. Investoři mají obavy o Řecko, nepotěšila je ani Čína a výsledky firem

Americké akcie na závěr týdne výrazně ztratily a hlavní indexy na Wall Street odepsaly přes procento. Investory zklamaly výsledky některých velkých společností, a navíc trh oslabují kroky Číny v regulaci jejího akciového trhu. Investoři mají také stále větší obavy z krachu jednání mezi Řeckem a věřiteli a z bankrotu země.

Americké akcie Shrnutí obchodování v USA

Index Dow v pátek odepsal 1,54 % na 17 826,3 bodu (nejhorší výsledek roku 2015), S&P 500 ztratil 1,13 % na 2 081,18 bodu a Nasdaq oslabil o 1,52 % na 4 931,81 bodu. V mínusu se pohybovaly akcie ve všech odvětvích, relativně nejlépe dopadly cenné papíry firem ze sektorů veřejných služeb a necyklického spotřebního zboží, nejhůře se vedlo finančním a technologickým titulům. Index volatility VIX přidal 10,24 % na 13,89 bodu. Výnos 10letých vládních dluhopisů USA se snížil o dva bazické body na 1,87 %.

Akcie průmyslových společností General Electric (-0,11 %) a Honeywell (-2,21 0%), jejichž čtvrtletní tržby kvůli silnému dolaru klesly, ztrácely, stejně jako cennéí papíry vydavatele platebních karet American Express (-4,44 %). V mínusu mimochodem zakončilo páteční seanci všech 30 titulů z indexu Dow.

Čínské úřady v pátek zrušily omezení takzvaného prodeje akcií nakrátko (shortování), což je strategie, s jejíž pomocí investoři sázejí na pokles cen. Úřady ale zároveň varovaly investory před nadměrným využíváním půjček na nákup akcií. Index čínských akcií H-Share na to po skončení oficiálního obchodování reagoval propadem o více než tři procenta.

Slabost čínského trhu se přenesla do Evropy a pak i do USA. "Když jeden trh kýchne, zbytek to obvykle chytne taky," řekl agentuře Reuters Joe Saluzzi ze společnosti Themis Trading.

Veterán burzovního parketu na NYSE Art Cashin mimo Činy našel ještě dva důvody pro páteční výprodej. Vedle nezvyklého výpadku terminálů Bloomberg, který mimo jiné donutil Británii odložit nabídku vládních dluhopisů v aukci, to byly zprávy v některých médiích, podle kterých ECB a některé bankovní autority radí bankám, aby se zbavily řeckých dluhopisů. "Dalším krokem by teoreticky samozřejmě mohl být řecký odchod z eurozóny," připomněl stále živé téma Cashin.

Mezi investory se evidentně zvyšují obavy z bankrotu Řecka a z jeho odchodu z eurozóny. Jednání mezi Aténami a mezinárodními věřiteli o uvolnění nových úvěrů stále nikam nepokročila, třebaže Řecku rychlým tempem docházejí peníze na splácení dluhů.

Za celý týden index Dow ztratil nakonec 1,28 %, S&P 500 0,99 % a Nasdaq 1,28 %. Bylo to nejhorší skóre od týdne končícího 27. března.

Americké akcie (13.-17. dubna 2015)

V pátek slabší dolar i ropa, ta ale za týden předvedla silnou rally

Dolar na devizovém trhu oslaboval. Hlavním důvodem byla vlna předchozích slabých statistických údajů, která vyvolala obavy o načasování růstu úroků v USA. Dolar pouze krátce smazal ztráty v reakci na příznivé údaje o inflaci.

Dolar od loňského května posílil zhruba o 30 %, převážně díky nadějím, že by americká centrální banka mohla už letos v červnu zvýšit úrokové sazby. Většina statistických údajů od začátku roku však ukazuje, že americká ekonomika ztrácí růstové tempo, což vyvolalo mezi investory obavy, že Fed zvýšení úroků odloží.

Páteční zpráva o inflaci ukázala, že spotřebitelské ceny v USA v březnu již druhý měsíc za sebou vzrostly. Jádrová inflace dokonce činila 1,8 % meziročně, a byla tak blízko dvouprocentního limitu, který Fed považuje za strop cenové stability. To je sice pozitivní zpráva, podle analytiků však nemění nic na očekávaném načasování růstu úroků.

Světové ceny ropy v pátek odpoledne zůstávaly na zvýšených úrovních, na které se dostaly v minulých dnech, a severomořská ropa Brent se pohybovala těsně pod letošním maximem téměř 65 dolarů za barel, kam se vyšplhala ve čtvrtek. Trh podporuje konflikt v Jemenu, v němž se angažuje i Saúdská Arábie, a vzhůru jej táhnou i známky omezování těžby ve Spojených státech. Nakonec sice ceny v pátek mírně klesly, udržely ale výrazné týdenní zisky.

Za celý týden si oba referenční typy ropy připisují přes deset procent. Od počátku týdne je tlačí vzhůru napětí na Blízkém východě a signály toho, že nízké ceny už začínají omezovat růst produkce ropy v USA. Úřad pro energetické informace (EIA), který působí při americkém ministerstvu energetiky, v pondělí předpověděl, že těžba ropy z břidlicových hornin ve Spojených státech v květnu poprvé za více než čtyři roky klesne.

V dalším růstu cenám zabránily čtvrteční údaje, podle nichž ropný kartel OPEC v březnu zvýšil produkci o 810 000 barelů denně na 30,79 milionu barelů. Mezinárodní agentura pro energii (IEA) předtím předpověděla, že nárůst těžby v OPEC by mohl zbrzdit proces zotavování cen. V rámci OPEC se objevují výzvy k omezení produkce a mluví se o jednání s ostatními producenty, většina analytiků ale považuje dohodu na omezení těžby ropy v nejbližším období za nepravděpodobnou, uvedla agentura Reuters.

Ceny ropy se od loňského června snížily zhruba na polovinu. Propad se prohloubil v listopadu, když OPEC odmítl omezit těžbu, aby si zvýšil podíl na trhu na úkor produkce s vyššími náklady, zejména břidlicové těžby v USA.

Hlavní páteční události na amerických trzích

 • Důvěra amerických spotřebitelů v ekonomiku Spojených států se v dubnu mírně zlepšila. Vyplývá to z průzkumu Michiganské univerzity a agentury Reuters. Index spotřebitelské důvěry v dubnu podle předběžných údajů vzrostl na 95,9 bodu z 93 bodů v březnu. Čekal se mírnější růst na 94 bodů.
 • Spotřebitelské ceny se v USA v březnu zvýšily meziměsíčně o 0,2 %, očekával se 0,3% růst. Meziročně ceny klesly o 0,1 %, očekávala se nula, stejně jako v únoru. Jádrová inflace očištěná o ceny potravin a energií naopak mírně zrychlila na 1,8 % meziročně z 1,7 % v únoru. Meziměsíčně se jádrové ceny zvedly o 0,2 % v souladu s očekáváním, stejně jako v únoru. Reálná průměrná týdenní mzda v USA v březnu zpomalila meziroční růst na 2,2 % z 2,7 % v únoru (revidováno z 2,6 %).
 • Aktivních ropných vrtů bylo v týdnu v USA o 26 méně než minulý týden, tedy 734. Plyn se těžil z 217 míst (-8 na týdenní bázi). Pokles aktivních ropných vrtů, který sleduje společnost Baker Hughes, tak opět výrazněji klesl a podporuje názor některých analytiků, podle nichž v krátkodobém horizontu začne docházet k útlumu těžby ropy v USA, což by mělo pomoci oživit ceny této komodity. Před rokem se v USA těžila ropa z 1 510 míst.
 • Marc Faber v pátek v rozhovoru pro televizní stanici CNBC prohlásil, že by kupoval španělské a francouzské dluhopisy. Zároveň uvedl, že japonská Abenomika podle něj zvýšila zisky, ale ne příjmy. Aby byl pochmurný páteční obrázek pestřejší, CNBC dala prostor i technické analýze hlavních akciových indexů.
 • Regulátoři zřejmě neschválí plánovanou fúzi společností Time Warner Cable (-5,43 %) a Comcast (-2,09 %) oceněnou na 45 miliard USD. Uvedla to agentura Bloomberg. Panují totiž pochybnosti o zachování nemonopolního prostředí.
 • Americký výrobce nápojů Coca-Cola se dohodl na převzetí nápojových aktivit čínské společnosti Culiangwang Beverages Holdings, za které zaplatí 400,5 milionu USD včetně dluhu. Coca-Cola tak získá napojení na rychle rostoucí trh s rostlinnými proteinovými nápoji.
 • Prezident atlantského Fedu Dennis Lockhart očekává, že v letošním roce americká ekonomika stoupne o 3 %. Současně na konci roku očekává vyšší inflaci. Se zvyšováním sazeb navrhuje vyčkat na silnější makrodata.
 • Zvyšování sazeb později v letošním roce bude záviset na vývoji ekonomiky a také na tom, jaká data budou přicházet. Ve čtvrtek to řekl viceprezident americké centrální banky (Fed) Stanley Fischer. Současně uvedl, že vidí oživení americké ekonomiky, které se bude postupně přelévat i do růstu cen a mzdových tlaků.
 • Společnost Schlumberger, největší světový poskytovatel služeb v ropném průmyslu podle tržní hodnoty, hodlá v tomto roce zrušit dalších 11 tisíc pracovních míst. Spolu s dříve oznámenými kroky jich tak letos plánuje zrušit 20 tisíc, což je asi 15 % celkové pracovní síly. Schlumberger o chystaném propouštění informoval společně s hospodářskými výsledky za první čtvrtletí. Firma se připravuje na dlouhodobější útlum těžební činnosti a další tlak na ceny.
 • Barclays snižuje doporučení na akcie Travelers na "equal weight" z "overweight".
 • Keefe, Bruyette & Woods kvůli valuaci snižuje doporučení na akcie Goldman Sachs na "market perform" z "outperform".

Hlavní události uplynulého týdne na amerických trzích

 • Zahájená výstavba ve Spojených státech v březnu vzrostla o 2 % na celoroční tempo 926 tisíc jednotek. Očekával se růst na 1,04 milionu jednotek z únorových 908 tisíc (revidováno z 897 tisíc). Počet vydaných stavebních povolení naopak klesl o 5,7 % na 1,039 milionu z 1,102 milionu v únoru (revidováno z 1,092 milionu), očekával se pokles na 1,081 milionu.
 • Týdenní počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech v týdnu do 11. dubna vzrostl na 294 tisíc. Očekával se pokles na 280 tisíc z 282 tisíc v předchozím týdnu (revidováno z 281 tisíc). Počet pokračujících žádostí v týdnu do 4. dubna klesl na 2,268 milionu z 2,308 milionu (revidováno z 2,304 milionu), čekal se růst na 2,323 milionu.
 • Index aktivity filadelfského Fedu v dubnu vzrostl na 7,5 bodu (odhad: 6 bodů, březen: 5 bodů).
 • BMO začala pokrývat akcie řetězce kaváren Starbucks, udělila jim hodnocení "outperform".
 • Bývalý předseda americké centrální banky Ben Bernanke se stane poradcem hedgeového fondu Citadel Investment Group. Bernanke, který loni předal svůj post ve Fedu Janet Yellenové, bude fondu poskytovat analýzy globálních ekonomických a finančních otázek a také se bude účastnit setkání s investory fondu po celém světě.
 • Japonsko se poprvé od finanční krize v roce 2008 stalo největším poskytovatelem finančních zdrojů pro americkou vládu. Po vlně nákupů investorů, kteří se kvůli poklesu jenu a vyšší výnosnosti amerického dluhu snaží přesunout své peníze do USA, sesadilo Japonsko Čínu z pozice největšího zahraničního majitele amerických vládních dluhopisů, píše na svých internetových stránkách The Wall Street Journal.
 • Společnosti Microsoft a Yahoo! upravily svou dohodu z roku 2009, která byla smluvena na desetileté období. Microsoft podle ní získá exkluzivní právo na prodej reklamy skrze platformu Bing, zatímco Yahoo! bude nadále prodávat reklamu na platformě Gemini.
 • Americká společnost Whirlpool, která je největším výrobcem domácích spotřebičů na světě, chce v Itálii během čtyř let investovat 500 milionů eur. Firma ale zároveň uvedla, že v této zemi počítá se zrušením 1 350 pracovních míst.
 • Nové chytré hodinky od americké společnosti Apple si příští pátek nebude možné koupit přímo v obchodech. K dispozici k okamžitému prodeji podle všeho nebudou celý květen. Ve sdělení pracovníkům to podle britského listu The Telegraph uvedla šéfka maloobchodních aktivit Applu Angela Ahrendtsová. Zájemci o novinku budou požádáni, aby si vybraný typ hodinek objednali přes internet. Tímto způsobem prý Apple dokáže hodinky zajistit "dříve a rychleji".
 • ECB na dubnovém zasedání ponechala základní úrokovou sazbu na 0,05 %, depozitní sazbu na -0,20 % a zápůjční sazbu na 0,30 %. Kvantitativní uvolňování, které banka zahájila 9. března, ponechala v objemu 60 miliard eur měsíčně. Tisková konference Maria Draghiho byla na pár minut přerušena kvůli útoku ženy z publika, která zasypala šéfa centrální banky konfetami a rozkopala mu papíry s poznámkami.
 • Index trhu s nemovitostmi NAHB v dubnu vyskočil na 56 bodů. Trh očekával růst na 55 bodů z březnových 52 bodů (revidováno z 53 bodů).
 • Finanční rizika ve světě se v posledních šesti měsících zvýšila, přesunula se z vyspělých zemí na rozvíjející se trhy a z bank do nebankovního finančního sektoru. Ve své pololetní zprávě o globální finanční stabilitě to ve středu uvedl Mezinárodní měnový fond. Další zdroj ohrožení finanční stability vidí fond v nadcházejícím zvyšování úrokových sazeb v USA, které by mohlo trhy vystavit hlubším a rozsáhlejším otřesům.
 • Průmyslová výroba ve Spojených státech v březnu meziměsíčně klesla více, než se čekalo. Snížila se o 0,6 % při očekávání poklesu o 0,3 % po 0,1% růstu v únoru. Pokles byl největší od srpna 2012, když nejvíce k němu přispěla nižší aktivita v těžebním odvětví a sektoru veřejných služeb.
 • Index podnikatelské nálady newyorského Fedu (Empire State index) v dubnu klesl na -1,2 bodu ze 6,9 bodu v březnu (odhad: 7,17 bodu).
 • Wedbush zvyšuje doporučení na akcie firmy Intel na "outperform".
 • Pro normalizaci měnové politiky americké centrální banky by nyní mohla být příhodná doba. Ve středu to řekl šéf saintlouiské pobočky Fedu James Bullard, který patří mezi zastánce jestřábí politiky centrální banky. Situace na trhu práce se podle něj nadále zlepšuje, růst ekonomiky je "relativně robustní" a nízká inflace je jen důsledkem krátkodobých vlivů, které za nějaký čas odezní.
 • Strach z bublin na trzích s akciemi a dluhopisy je nejvyšší za posledních 10 let. V průzkumu Bank of America Merril Lynch mezi 145 manažery fondů s téměř 500 miliardami USD ve správě 54 % respondentů uvedlo, že jsou obě třídy aktiv nadhodnocené.
 • Osobní výdaje amerických spotřebitelů by po několika slabých měsících měly opět slušně růst. Vyplývá to z průzkumu newyorské pobočky Fedu. Spotřebitelé podle výsledků březnového průzkumu odhadují, že svoji útratu během následujících 12 měsíců zvýší o 4,5 %. Ještě v únoru přitom odhadovali, že se jejich výdaje během 12 měsíců zvýší jen o 3,8 %.
 • Index cen výrobců v březnu meziměsíčně vzrostl o 0,2 % v souladu s odhady, meziročně klesl o 0,8 % (odhad: -0,9 %).
 • Podnikové zásoby v únoru vzrostly o 0,3 % (odhad: +0,2 %), tržby zůstaly beze změny.
 • Průzkum poradenské společnosti EY (dříve Ernst & Young) mezi světovými firmami naznačuje, že by se investoři v následujících 12 měsících mohli dočkat dalších zajímavých zpráv z oblasti fúzí a akvizic.
 • Maloobchodní tržby ve Spojených státech v březnu po třech měsících poklesu výrazně oživily. Proti předešlému měsíci se zvýšily o 0,9 % a zaznamenaly nejvyšší nárůst za poslední rok. Úterní údaje amerického ministerstva obchodu naznačují, že útlum největší světové ekonomiky z počátku roku byl zřejmě jen dočasný.
 • Podle listu Wall Street Journal provádí společnost Procter & Gamble přípravy na to, aby mohl výkonný ředitel A. G. Lafley do léta opustit funkci.
 • BMO zvyšuje doporučení na akcie Urban Outfitters na "outperform" z "market perform" kvůli "významnému" prostoru pro oživení ziskové marže.
 • Investoři se dále stahují z aktivně spravovaných akciových fondů, jejichž správci portfolia sestavují z jednotlivých titulů. Aktivní fondy si letos ve Spojených státech už osmý rok za sebou povedou hůře než pasivní indexové fondy, které v portfoliu kopírují složení hlavních burzovních benchmarků. Předpověděl to hlavní akciový analytik Goldman Sachs David Kostin.
 • Mezinárodní měnový fond ve své úterní zprávě snížil odhad růstu americké ekonomiky pro letošní a příští rok na 3,1 %. V lednu čekal MMF letos růst o 3,6 % a příští rok o 3,3 %.
 • Těžba ropy ve Spojených státech poroste v příštích letech i přes prudký pokles cen za poslední rok rychleji, než se dosud předpokládalo. V roce 2020 dosáhne produkce svého vrcholu na rekordních 10,6 milionu barelů denně, což bude o milion barelů více, než se odhadovalo ještě před rokem. Uvedl to Úřad pro energetické informace (EIA) při ministerstvu energetiky USA.
 • Americká automobilka Ford Motor plánuje investovat do rozšíření výroby v Mexiku celkem 2,5 miliardy dolarů. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na informované zdroje.
 • Ratingová agentura Fitch potvrdila hodnocení USA na stupni AAA.
 • Rozpočtový deficit Spojených států v březnu vzrostl meziročně o 43 % na 53 miliard dolarů ze schodku 37 miliard USD loni v březnu. Oznámilo to v pondělí americké ministerstvo financí. Analytici oslovení agenturou Reuters v průměru očekávali zvýšení jen na 43 miliard dolarů.
 • Podle šéfa pobočky Fedu v San Franciscu Johna Williamse se zlepšuje situace na trhu práce a spolu s tím i hrozba vykolejení ekonomiky v důsledku zvýšení úrokových sazeb Fedu. Obavy z toho, že by se Fed musel vrátit k nulovým sazbám, kdyby přistoupil k jejich zvyšování příliš brzy, prozatím držely centrální bankéře při zdi. Tato hrozba však už pomalu mizí, a proto se Fed může podle Williamse více soustředit na to, jak sazby postupně a vhodně zvyšovat.
 • Spojené státy se blíží uzavření historické dohody s Íránem ohledně jeho jaderného programu, mnoho jednotlivých států Unie však hodlá dál držet nastavené sankce proti Íránu, což by mohlo případné oteplení vztahů mezi oběma státy výrazně zkomplikovat. Kromě sankcí, které USA na Írán uvalily jako celek, zhruba dva tucty států Unie jednaly samostatně a sankce proti Íránu zpřísnily nebo rozšířily. Ve více než polovině z nich může k odvolání sankcí dojít pouze v případě, kdy Írán nebude nadále nijak podporovat terorismus nebo kdy USA odstraní veškeré sankce proti Íránu. Ani jeden z těchto scénářů však není pravděpodobný, i pokud se podaří uzavřít dohodu o jaderném programu.
 • Euro by v letošním roce mělo sestoupit pod paritu s americkým dolarem, předpověděla v pondělí americká investiční banka Morgan Stanley. Jednotná evropská měna by se podle nové prognózy měla ve čtvrtém čtvrtletí prodávat za 0,98 USD namísto dříve předpokládaných 1,05 USD.
 • UBS zvýšila hodnocení společnosti Netflix z "neutral" na "kupovat". Zároveň zvýšila svůj cenový cíl z 370 na 565 amerických dolarů. UBS dodává, že posilování, které se odehrávalo v roce 2013, přibrzdilo. A to i navzdory tomu, že příjmy během tohoto období prudce narostly. Aktuální cena je tak dle UBS velmi dobrou příležitostí pro nákup. Akcie byly s +4 % nejsilnější v rámci indexu S&P 500.
 • Podle deníku Wall Street Journal vyzve investiční společnost Jana Partners firmu Qualcomm k tomu, aby se zbavila části svého byznysu. Jana Partners totiž pokládá akcie tohoto výrobce čipů za podhodnocené.
 • Podle Dow Jones Newswires uvažuje společnost Symantec, zabývající se vývojem bezpečnostního softwaru, o prodeji své softwarové jednotky Veritas. Tato divize by mohla být prodána až za 8 miliard amerických dolarů.
 • Společnosti Alamos Gold a AuRico Gold oznámily fúzi, která je oceňována na 1,5 miliardy dolarů.
 • Společnost Jefferies upravila doporučení pro akcie United Healthcare z "držet" na "kupovat". Nárůst počtu klientů a s tím spojený růst výnosů prý ospravedlňuje vyšší cenu akcií.
 • Společnost Evercore na základě svých odhadů upravila své hodnocení společnosti Host Hotels na "kupovat", zatímco hodnocení Hilton Worldwide snížila na "držet".
 • Společnost BMO upravila své hodnocení akcií farmaceutické společnosti AbbVie z "market perform" na "outperform". Vede si podle ní lépe, než je průměr trhu, především díky akvizici společnosti Pharmacylics. Možné obavy ohledně konkurence léků Humira a léků proti žloutence typu C, které AbbVie vyrábí, jsou v ceně akcií již zohledněny.
 • Americká zasilatelská společnost United Parcel Service (UPS) hodlá investovat miliardu eur do posílení své evropské sítě. Napsal to v neděli německý list Wirtschaftswoche, aniž by uvedl zdroj svých informací. Zpráva přichází krátce poté, co se americký rival FedEx dohodl na převzetí nizozemského přepravce zásilek TNT Express, za kterého zaplatí asi 4,4 miliardy eur.
 • Well Fargo (John Silvia): "Fed možná dělá chybu, když drží sazby na nule tak dlouho. Na trhu je již patrná ochota více riskovat za jakýkoli výnos."
 • RBC Capital Markets (Robert Wetenhall) zvýšila výhled na počty zahájených staveb domů: "Letos 1,1 milionu (+10 %), za rok 1,2 milionu (+9 %) a v roce 2017 1,25 milionu (+4 %). Proč? Hypotéky jsou levné, stále více lidí pracuje ve stavebnictví, bytů a domů k pronájmu ubývá, trh práce sílí."

Výsledková sezóna

Zdroj: ČTK, Bloomberg, CNBC, MarketWatch, WSJ, Zero Hedge

LVMH se dohodla s klenotnictvím Tiffany, převezme je levněji
před hodinou

LVMH se dohodla s klenotnictvím Tiffany, převezme je levněji

Francouzská skupina LVMH se po roztržce dohodla s americkým klenotnictvím Tiffany & Co., které zhruba za 15,8...
Americké akcie Evropské akcie Luxus
Asijské akcie ve čtvrtek klesaly, proti proudu šla jen Čína
Asijské akcie ve čtvrtek klesaly, proti proudu šla jen Čína
10:30

Asijské akcie ve čtvrtek klesaly, proti proudu šla jen Čína

Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří ve čtvrtek skončilo v minusu. Nad nulou se udržela jen Čína. Bank...
Asijské akcie Shrnutí obchodování v Asii
Samsung ve třetím čtvrtletí zvýšil provozní zisk téměř o 60 %
10:21

Samsung ve třetím čtvrtletí zvýšil provozní zisk téměř o 60 %

Jihokorejský výrobce elektroniky Samsung Electronics zvýšil ve třetím čtvrtletí meziročně provozní zisk zhruba o 59 %...
Asijské akcie Samsung Výsledková sezóna
Německo: Nezaměstnanost v říjnu po očištění o sezónní vlivy klesla na…
10:02

Německo: Nezaměstnanost v říjnu po očištění o sezónní vlivy klesla na 6,2 %

Počet nezaměstnaných v Německu se v říjnu podle předběžných a sezónně upravených údajů snížil o 35 000 na 2,86...
Německo Nezaměstnanost
Tuzemská ekonomika letos podle ČBA klesne o 8 %
10:02

Tuzemská ekonomika letos podle ČBA klesne o 8 %

Česká bankovní asociace (ČBA) v nové prognóze očekává na základě odhadů ekonomů tuzemských bank, že ekonomika letos...
Česká ekonomika Česká republika HDP
Airbus se kvůli koronaviru a propouštění propadl ve třetím čtvrtletí…
09:53

Airbus se kvůli koronaviru a propouštění propadl ve třetím čtvrtletí do ztráty

Evropský výrobce letadel Airbus se kvůli koronavirové krizi a plánovému zrušení 15 000 pracovních míst propadl ve...
Evropské akcie Airbus Výsledková sezóna
Kofola odvolala valnou hromadu, rozhodnutí o dividendě proběhne mimo…
09:45

Kofola odvolala valnou hromadu, rozhodnutí o dividendě proběhne mimo zasedání

Nápojářská skupina Kofola ČeskoSlovensko oznámila, že odvolává konání řádné valné hromady naplánované na 2. listopad...
Kofola ČeskoSlovensko Akcie ČR Dividendy
ČTÚ nastínil přibližný časový harmonogram aukce frekvencí pro 5G
09:43

ČTÚ nastínil přibližný časový harmonogram aukce frekvencí pro 5G

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) nastínil přibližný časový harmonogram aukce frekvencí pro sítě páté generace (5G)....
Telekomunikace 5G sítě
Volkswagen se ve třetím čtvrtletí vrátil do zisku a černá čísla čeká…
08:58

Volkswagen se ve třetím čtvrtletí vrátil do zisku a černá čísla čeká i za celý rok

Německá automobilová skupina Volkswagen se ve třetím čtvrtletí vrátila do zisku. Přispěla tomu poptávka po luxusních...
Volkswagen Auta Výsledková sezóna
Babiš navrhl zvýšit zdanění hazardu, vynést to má až 300 milionů Kč
08:12

Babiš navrhl zvýšit zdanění hazardu, vynést to má až 300 milionů Kč

Premiér Andrej Babiš (ANO) navrhl zvýšit zdanění většiny druhů hazardu, a to v rozmezí od dvou do sedmi procentních...
Česká republika Sázky a hazard Daně