Americké akcie v pátek uzavřely nejednotně, Dow mírně klesl, Nasdaq ale stoupl na nová maxima. Za celý týden stouply všechny tři hlavní indexy
|

Americké akcie v pátek uzavřely nejednotně, Dow mírně klesl, Nasdaq ale stoupl na nová maxima. Za celý týden stouply všechny tři hlavní indexy

Hlavní americké akciové indexy v pátek kolísaly jen minimálně. Dow a S&P 500 se většinu dne pohybovaly v mínusu, zatímco Nasdaq se celý den držel nad nulou. S&P 500 nakonec v závěru obchodování mírné ztráty smazal a uzavřel v kladném teritoriu. Nasdaq posunul historické i zavírací maximum, mimo jiné díky prudkému růstu ceny akcií Google po nečekaně dobrých čtvrtečních výsledcích firmy.

Americké akcie Shrnutí obchodování v USA

Dow klesl o 0,19 % na 18 086,45 bodu, zatímco S&P 500 přidal 0,11 % na 2 126,64 bodu a Nasdaq zpevnil o 0,91 % na zavírací maximum 5 210,14 bodu. Historické maximum Nasdaq krátce před koncem obchodování posunul ještě o dvě setiny bodu výš na 5 210,16 bodu. Index volatility VIX v pátek klesl o 1,32 % na 11,95 bodu a výnos 10letých vládních dluhopisů USA stagnoval na 2,35 %.

Za celý týden Dow zpevnil o 1,84 %, S&P 500 připsal 2,41 % a Nasdaq přidal 4,25 %, což představuje jeho nejlepší týdenní výkon za devět měsíců.

Devět z deseti hlavních sektorů skončilo v mínusu. V zelených číslech se udrželo jen technologické odvětví. Nejvíce klesly energetický sektor a odvětví základních materiálů. Nedařilo se ani utilitám.

"Všechnu pozornost na sebe dnes strhl Google, pro který byl pátek nejlepším dnem na Wall Street v historii," říká Daniel Deming z KKM Financial. Tržní kapitalizace Googlu se v řádném obchodování zvýšila o závratných 66,9 miliardy dolarů na 478 miliard dolarů díky prudkému růstu ceny akcií o více než 16 %.

Americké akcie (17. července 2015)

Z indexu Dow nejvíce zlevnily akcie výrobce počítačových čipů Intel (-1,44 %), energetické společnosti Chevron (-1,41 %) a výrobce letadel Boeing (-1,11 %). Před výraznějšími ztrátami naopak index bránily akcie počítačového obra IBM (+0,88 %), technologické společnosti Apple (+0,82 %) či konglomerátu General Electric (+0,74 %).

Akcie General Electric (+0,74 %) zdražily o necelé procento poté, co společnost zveřejnila čtvrtletní hospodářské výsledky. Firma uvedla, že v letošním druhém kvartálu hospodařila s čistou ztrátou 1,36 miliardy dolarů, která odrážela jednorázové náklady na výrazné omezování aktivit finanční divize. Ziskovost průmyslových divizí podniku ale vzrostla o pět procent. Zisk zpracovatelských aktivit firmy se po odečtení kurzových změn a jednorázových položek zvýšil o 11 %. Zlepšily se také výsledky energetické divize, které vynahradily oslabení v divizi výroby těžebních zařízení. Tržby skupiny GE se ve čtvrtletí meziročně zvýšily o 1,5 % na 32,75 miliardy USD. Očištěný zisk na akcii 0,31 USD překonal odhad trhu 0,28 USD. Na úrovni tržeb se čekal výsledek 28,8 miliardy USD.

Cena akcií internetové společnosti Google (+16,26 %) prudce stoupla a dostala se na rekordní maximum poté, co hospodářské výsledky podniku překonaly očekávání analytiků. Google již ve čtvrtek oznámil, že ve druhém čtvrtletí zvýšil zisk o 17 % na téměř čtyři miliardy dolarů. Po očištění o jednorázové položky vydělal Google ve druhém čtvrtletí 6,99 USD na akcii. Analytici v anketě agentury Reuters v průměru předpokládali výsledek 6,70 USD na akcii. Celkový příjem společnosti stoupl o 11 % na 17,73 miliardy USD. Příjmy z reklamy se za tři měsíce do konce června zvýšily o 11 % na 16,02 miliardy USD. Průměrná cena za kliknutí na on-line reklamu sice klesla o 11 %, celkový počet kliknutí na reklamy, z nichž má společnost příjem, ale vzrostl o 18 %.

Z příznivých výsledků Googlu těžily rovněž akcie internetové společnosti Facebook (+4,53 %), která je provozovatelem největší sociální sítě na světě.

Zpevnily i akcie konglomerátu Honeywell International (+1,9 %). Společnost před začátkem obchodování oznámila, že ve druhém čtvrtletí vydělala 1,51 USD na akcii nad odhadem trhu 1,49 USD na akcii při tržbách 9,78 miliardy dolarů taktéž nad odhadem trhu 9,74 miliardy dolarů.

Přes deset procent přidaly akcie autopůjčovny Hertz Global Holdings (+11,89 %) poté, co společnost představila restrukturalizační plán zahrnující další opatření ke snížení nákladů až o 300 milionů dolarů do konce letošního roku. Dále firma potvrdila plán zpětného odkupu svých akcií v objemu jedné miliardy dolarů.

Nedařilo se naopak akciím výrobce hraček Mattel (-3,34 %), který se ve druhém čtvrtletí propadl do ztráty 11,4 milionu dolarů neboli 0,03 USD na akcii ze zisku 0,08 USD na akcii ve stejném období v loňském roce. Tržby dosáhly v letošním druhém čtvrtletí 988 milionů dolarů proti 1,06 miliardy USD ve 2Q2014. Po očištění výsledků o jednorázové položky nicméně společnost vykázala zisk na akcii 0,01 USD. Trh čekal ztrátu 0,04 USD na akcii.

Internetová společnost Yahoo! (v řádném obchodování +1,98 %) po konci obchodování oznámila, že ze své struktury do samostatné firmy odštěpí svůj podíl v čínském internetovém prodejci Alibaba. Nově vzniklá společnost se bude jmenovat Aabaco Holdings. Yahoo!, která ovládá asi 15 % akcií Alibaby, do firmy Aabaco Holdings převede také divizi, jež zajišťuje cloudové služby pro malé podnikatele. Yahoo! záměr vyčlenit svůj podíl v Alibabě do samostatného podniku poprvé oznámila již v lednu. V after-marketu akcie Yahoo! rostly až o procento.

Dolar k euru posílil, ceny ropy se vyvíjely smíšeně

Americký dolar v pátek posílil k euru, ale mírně oslabil k jenu. Investoři se znovu zaměřili na očekávané první zvýšení amerických úrokových sazeb z nynější takřka nulové úrovně. Šéfka americké centrální banky Janet Yellenová tento týden v Kongresu podpořila očekávání, že úrokové sazby v USA by se mohly zvýšit už v září. Problémy v zahraničí, například v Řecku a Číně, by podle ní příznivý vývoj americké ekonomiky neměly ovlivnit. Evropská centrální banka naopak dala najevo, že její měnová politika zůstane uvolněná.

Euro k dolaru ztratilo zhruba 0,33 % na 1,084 EUR/USD, zatímco dolar k jenu oslabil o 0,05 % na 124,06 USD/JPY. Za týden ale evropská měna k dolaru zpevnila o 2,3 % a dolar k jenu zpevnil o 3,2 %. Vůči koši světových měn dolar za celý týden posílil o téměř dvě procenta.

Investoři na měnových trzích se v minulých týdnech zaměřovali hlavně na nejistotu kolem Řecka. Řecký faktor se ale z jejich zorného pole vytratil po pondělní dohodě mezi Aténami a eurozónou a jejím dosavadním naplňování.

"Dolar ožil zčásti proto, že vyjasnění situace kolem Řecka přispívá k obnovení poklesu eura," řekl agentuře Reuters John Hardy z devizového oddělení Saxo Bank. "Trh se díky tomu znovu zaměřil na posun k normalizaci měnové politiky v USA," dodal.

Světové ceny ropy se v pátek vyvíjely nejednotně. Ropa Brent mírně zdražila, zatímco ropa WTI zlevnila. Černé zlato kvůli vyhlídkám budoucího přílivu dodávek z Íránu na přesycený trh ztrácí už třetí týden po sobě.

Severomořský Brent zdražil o 0,1 % na 57,09 USD za barel a cena severoamerické lehké ropy WTI klesla o 0,35 % na 51,14 USD za barel. Za celý týden barel Brentu zlevnil o 4,3 % a je zhruba deset procent pod úrovní z konce června. Cena WTI od pondělí klesla o 5,4 % a od začátku července se snížila zhruba o 15 %, což znamená nejhlubší propad od prosince 2014. Celkový počet aktivních ropných vrtů v USA po dvou týdnech růstu tentokrát klesl, a to o 7 na 638.

Írán se v úterý se světovými mocnostmi dohodl na omezení svého jaderného programu výměnou za odvolání hospodářských sankcí, které několik let omezovaly vývoz ropy ze země. Írán v minulosti vyvážel téměř tři miliony barelů ropy denně, sankce však export snížily na zhruba milion barelů denně. Dohoda přišla v době, kdy na trhu s ropou vládne převis nabídky nad poptávkou. Analytici podle agentury Reuters odhadují, že do prvního pololetí příštího roku se dodávky z Íránu na trh zvýší o zhruba půl milionů barelů denně.

Zlato v pátek zlevnilo o 12,5 dolaru na 1 132,70 USD za trojskou unci a cena stříbra klesla o více než 8 centů na 14,91 USD za trojskou unci. Za týden zlato zlevnilo téměř o šest procent a cena stříbra klesla o více než devět procent.

Hlavní páteční události na amerických trzích

 • Index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity v červenci podle předběžných dat klesl na 93,3 bodu z červnových 96,1 bodu. Analytici počítali s poklesem na 95 bodů.
 • Spotřebitelské ceny ve Spojených státech v červnu meziměsíčně vzrostly o 0,3 %, jak se čekalo po 0,4% růstu v květnu. Meziročně inflace zrychlila na 0,1% tempo z nuly. Jádrová inflace očištěná o ceny potravin a nápojů zrychlila meziroční růst na 1,8 % z 1,7 % v květnu, jak se čekalo. Meziměsíčně se jádrové ceny zvýšily o 0,2 %, rovněž v souladu s očekáváním, po květnovém 0,1% růstu.
 • JPMorgan zvyšuje cílovou cenu akcií Google na 800 ze 650 dolarů, Cantor Fitzgerald zvyšuje cílovou cenu akcií Google na 720 ze 625 dolarů.
 • Cantor Fitzgerald zvyšuje cílovou cenu akcií UnitedHealth na 135 ze 115 dolarů.
 • Zahájená výstavba ve Spojených státech v červnu vzrostla o 9,8 % na celoročně přepočítané tempo 1,17 milionu jednotek. Čekal se růst o sedm procent po více než desetiprocentním propadu v květnu. Počet vydaných stavebních povolení vyskočil na nejvyšší úroveň od roku 2007, vzrostl o 7,4 % na 1,34 milionu, čekal se 8% pokles.
 • Internetová firma Yahoo! vyčlení svůj 15% podíl v čínském internetovém prodejci Alibaba do samostatné společnosti Aabaco Holdings. Současně do firmy převede také svoji divizi, jež zajišťuje cloudové služby pro malé podnikatele.
 • Celkový počet aktivních ropných vrtů v USA po dvou týdnech růstu tento týden klesl, a to o 7 na 638.

Páteční výsledková sezóna

Hlavní události uplynulého týdne na amerických trzích

 • Index trhu s nemovitostmi NAHB v červenci stagnoval na 60 bodech, trh očekával 59 bodů (červen revidován na 60 z 59 bodů).
 • Index aktivity filadelfského Fedu v červenci klesl na 5,7 bodu (odhad: 12 bodů, červen: 15,2 bodu).
 • BMO Capital Markets zvyšuje investiční doporučení na akcie Google na "outperform" z "market perform".
 • Wedbush zvyšuje cílovou cenu akcií Intel na 35 z 34 USD.
 • Akcie amerického poskytovatele streamovaného videa Netflix se ve čtvrtek dočkaly série zvýšení cílových cen. Vyšší cílové ceny jsou reakcí analytiků na středeční výsledky firmy.
 • Týdenní počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech v týdnu do 11. července klesl na 281 tisíc z 296 tisíc v předchozím týdnu (revidováno z 297 tisíc) . Očekával se mírnější pokles na 285 tisíc. Počet pokračujících žádostí v týdnu do 4. července klesl na 2,215 milionu z 2,327 milionu v předchozím týdnu (revidováno z 2,334 milionu), čekal se pokles na 2,295 milionu.
 • Po středečním vystoupení na půdě Sněmovny reprezentantů ve čtvrtek šéfka Fedu Janet Yellenová promluvila také v Senátu. Ještě před otázkami senátorů Yellenová připravila vystoupení s vlastní zprávou hodnotící monetární politiku centrální banky v prvním pololetí.
 • Internetová aukční síň eBay prodala svou divizi Enterprise, která poskytuje služby distribučním společnostem a firmám. Za 925 milionů dolarů ji koupilo konsorcium firem v čele s investiční skupinou Permira. Firma eBay to oznámila souběžně s hospodářskými výsledky za druhé čtvrtletí.
 • Demokratická kandidátka na prezidentku USA Hillary Clintonová navrhuje, že by stát dal každé firmě 15 centů za každý dolar, o který se daná společnost podělí se svými pracovníky. Šlo by o daňovou úlevu. Nabídka by trvala dva roky a stát by na program během deseti let vydal 10-20 miliard USD.
 • Americká centrální banka s největší pravděpodobností začne zvyšovat sazby už letos, za předpokladu, že se ekonomika bude vyvíjet tak, jak se nyní předpokládá. Ve svém prohlášení připraveném pro vystoupení v americkém Senátu a Sněmovně reprezentantů to uvádí šéfka Fedu Janet Yellenová.
 • Americká centrální banka ve středu zveřejnila pravidelnou situační zprávu o vývoji ekonomiky (Béžová kniha). Ta ukázala, že optimismus ohledně vývoje amerického hospodářství stoupá. Potvrdila růst spotřebitelských výdajů, smíšenou aktivitu v oblasti dopravy, pozitivní zprávy z nemovitostního trhu i rostoucí ochotu Američanů půjčovat si.
 • John Williams (Fed San Francisco): Americká ekonomika je dostatečně silná, aby unesla zvýšení sazeb.
 • Americký akciový index S&P 500 se na předkrizové hodnoty dostal již před nějakou dobou. Společnosti, jejichž akcie jsou v něm zastoupeny, ale mají v mnoha ohledech stále co dohánět. Firmy se například stále neodhodlaly k návratu na úvěrový trh.
 • Kanadská centrální banka v souladu s očekáváním snížila hlavní úrokovou sazbu na 0,5 % z 0,75 %. Zároveň snížila odhad růstu kanadské ekonomiky v letošním roce na 1,1 % z původně predikovaných 1,9 %.
 • Průmyslová výroba ve Spojených státech v červnu vzrostla meziměsíčně o 0,3 %, očekával se 0,2% růst po květnovém poklesu o 0,2 %. Meziročně se výroba zvýšila o 1,5 %. Využití kapacit vzrostlo na 78,4 % ze 78,2 % v květnu (revidováno ze 78,1 %).
 • Index aktivity v oblasti New Yorku (Empire State index) v červenci vzrostl na 3,9 bodu z červnových -2 bodů. Čekalo se jen 3,2 bodu.
 • Ceny průmyslových výrobců ve Spojených státech v červnu meziměsíčně vzrostly o 0,4 %, což bylo sice více, než se čekalo (+0,2 %), ale zároveň to představuje zpomalení růstu oproti květnu (+0,5 %). Meziročně index cen výrobců klesl o 0,7 % po květnovém propadu o 1,1 %, očekávalo se -0,9 %. Index očištěný o ceny potravin a energií naopak zrychlil meziměsíční růst na 0,3 % z květnových 0,1 %, čekalo se +0,1 %. Meziročně vzrostl o 0,8 % po +0,6 % v květnu, trh predikoval 0,7% růst.
 • Cummins zvyšuje kvartální dividendu o 25 % na 97,5 centu z předchozích 78 centů.
 • PayPal, která se oddělí od eBay a v pondělí se začne obchodovat samostatně, nahradí eBay v indexu S&P 500.
 • Barclays zvyšuje doporučení na akcie LinkedIn na "overweight" z "equal weight".
 • Piper Jaffray zvyšuje doporučení na akcie Panera Bread na "overweight" z "underweight".
 • RBC Capital Markets zvyšuje doporučení na akcie železničního dopravce CSX na "outperform" ze "sector perform". Současně analytici z RBC zvýšili i cílovou cenu akcií CSX, a to na 37 USD z 34 USD.
 • Šéf italsko-americké automobilové skupiny Fiat Chrysler Automobiles Sergio Marchionne nemá v plánu americké automobilce General Motors znovu nabízet spojení. Uvedl to list New York Times, který Marchionneho citoval. Marchionne požádal šéfku GM Mary Barraovou o schůzku na téma spojení firem v březnu, Barraová ale návrh odmítla.
 • Technologická firma Apple provedla po letech řadu vylepšení svých přehrávačů iPod a iPod Touch. Dočkaly se nových barevných variací a iPod Touch také výkonnějšího, 64bitového procesoru, který se nachází například v iPhonech 6. Upgradovanému modelu zároveň přibyl čip, který zpracovává výstup z pohybového senzoru, a fotoaparát.
 • Společnost Corning oznámila program odkupu akcií v objemu 2 miliard USD. Také zavedla výplatu kvartální dividendy 12 centů na akcii.
 • Podle EIA poklesly zásoby surové ropy v minulém týdnu o 4,35 milionu barelů.
 • Maloobchodní tržby ve Spojených státech v červnu nečekaně klesly o 0,3 % meziměsíčně, čekal se přitom 0,2% růst po procentním růstu v květnu (revidováno níže z +1,2 %). Po očištění o auta tržby klesly o 0,1 % při očekávání 0,5% růstu po květnových +0,8 % (revidováno níže z +1 %).
 • Známý investor Mark Mobius se vzdá funkce hlavního portfoliomanažera investičního trustu firmy Templeton, který spravuje aktiva za zhruba 1,9 miliardy liber a investuje na rozvíjejících se trzích. Zůstane nicméně ve vedení divize Templeton Emerging Markets, jež má trust na starosti. Na pozici hlavního portfoliomanažera Mobia v investičním trustu vystřídá s platností od 1. října Carlos Hardenberg. Mobius také zůstane předsedou představenstva Templeton Emerging Markets.
 • UBS zvyšuje doporučení na akcie Amazon.com na "kupovat" z "neutral", cílovou cenu zvyšuje o 100 dolarů na 550 dolarů.
 • Index cen dovozu v červnu meziměsíčně nečekaně klesl o 0,1 % (odhad: +0,1 %).
 • Jefferies zvyšuje doporučení na akcie Urban Outfitters na "kupovat" z "držet".
 • UBS zvýšila doporučení na akcie společnosti Coca-Cola na "kupovat" z "neutral".
 • JPMorgan Chase začíná pokrývat akcie Raytheon s doporučením "neutral" a cílovou cenou 115 dolarů.
 • Poskytovatel služeb pro datová centra Digital Realty koupí konkurenční společnost Telx za 1,89 miliardy USD.
 • Producent ropy a zemního plynu WPX Energy oznámil, že se dohodl na převzetí společnosti RKI Exploration & Production za 2,75 miliardy USD včetně dluhu. Těžba RKI aktuálně dosahuje asi 22 tisíc barelů ropného ekvivalentu denně.
 • Řetězec kaváren Starbucks plánuje vstup na rostoucí kavárenský trh v Jihoafrické republice, kde v posledních letech rychle expandovalo mnoho kaváren, jak nezávislých, tak známých řetězců. První provozovnu v Johannesburgu chce otevřít do poloviny příštího roku, licenci na provoz značky v regionu má mít místní firma Taste Holdings.
 • Celgene chce koupit biotechnologickou společnost Receptos za 232 USD za akcii (asi 7,2 miliardy USD).
 • Rozpočtový schodek USA v červnu klesl na 51,8 miliardy USD (čekalo se zhruba 51 miliard USD). Meziročně byl deficit nižší o 27 %.
 • FBR Capital Markets zvyšuje doporučení na akcie Centene na "outperform" z "market perform".
 • Susquehanna snižuje doporučení na akcie PepsiCo na "neutral" z "positive".
 • Platform Specialty Products koupí britskou společnost Alent za 2,1 miliardy dolarů v hotovosti, prý tím ušetří 50 milionů dolarů ročně.
 • MPLX se spojí s MarkWest West Energy Partners. Hodnota fúze dosahuje 15,6 miliardy dolarů v hotovosti a akciích. Akcionáři MarkWest dostanou za každou svou akcii 3,37 dolaru v hotovosti a 1,09 běžné akcie MPLX.
 • Jarden kupuje firmu The Waddington Group za 1,35 miliardy dolarů.
 • Zhruba 1 000 společností vyrábí chytré telefony. Pouze jedna však sklízí téměř veškerý zisk tohoto odvětví, a to americká firma Apple. Podle výzkumné společnosti Canaccord Genuity měl Apple v prvním čtvrtletí na celkovém provozním zisku osmi největších výrobců mobilních telefonů podíl 92 %, na celkovém prodeji však necelých 20 %, uvedl na svých internetových stránkách list The Wall Street Journal.
 • Do boje o Bílý dům se připojil již patnáctý republikán, Scott Walker, který je v současnosti guvernérem Wisconsinu.
 • Kartel OPEC vydal svou měsíční zprávu, podle které očekává stabilnější trh s ropou v roce 2016. Předpokládá růst globální poptávky po ropě na 1,34 milionu barelů denně z 1,28 milionu barelů v letošním roce. Saúdská Arábie podle zprávy v červnu vytěžila rekordních 10,56 milionu barelů (o 231 tisíc barelů více než v květnu).
 • Rapper 50 Cent, jehož jmění kdysi dosahovalo více než 150 milionů USD, zažádal o ochranu před věřiteli. Jde ale o článek 11, který umožňuje reorganizaci finančních záležitostí, ne likvidaci aktiv.

Výsledková sezóna v uplynulém týdnu

Zdroj: CNBC, MarketWatch, ČTK

Co musíte ráno vědět (13. listopadu)
Co musíte ráno vědět (13. listopadu)
00:00

Co musíte ráno vědět (13. listopadu)

Jak se v úterý obchodovalo na obou stranách Atlantiku, jak v prvních třech čtvrtletích letošního roku hospodařila...
Musíte vědět
Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína
včera v 22:31

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a...
Tesla Auta Americké akcie
Americké akciové indexy v úterý převážně mírně zpevnily, USA jsou…
Americké akciové indexy v úterý převážně mírně zpevnily, USA jsou…
včera v 22:00

Americké akciové indexy v úterý převážně mírně zpevnily, USA jsou podle Trumpa blízko podpisu první fáze dohody s Čínou

Americké akcie uzavřely úterní obchodování mírně v plusu. Prezident Donald Trump sice v projevu uvedl, že Spojené...
Americké akcie Shrnutí obchodování v USA
Spuštění streamovací služby Disney+ provázely potíže
včera v 20:55

Spuštění streamovací služby Disney+ provázely potíže

Spuštění nové streamovací televizní služby americké mediální a filmové společnosti Walt Disney provázely stížnosti...
Walt Disney Americké akcie Média
Americké prezident Trump opět kritizoval obchodní politiku Evropské…
Americké prezident Trump opět kritizoval obchodní politiku Evropské…
včera v 19:50

Americké prezident Trump opět kritizoval obchodní politiku Evropské unie

Americký prezident Donald Trump opět kritizoval obchodní politiku Evropské unie. Při projevu v Ekonomickém klubu v...
Donald Trump Spojené státy americké (USA) Politika
Evropské akcie v úterý zdražily díky naději na odklad amerických cel…
Evropské akcie v úterý zdražily díky naději na odklad amerických cel…
včera v 18:00

Evropské akcie v úterý zdražily díky naději na odklad amerických cel na dovoz evropských aut

Evropské akciové trhy zakončily úterní obchodování v zelených číslech díky zprávám médií, že americký prezident...
Evropské akcie Shrnutí obchodování v Evropě
Slovenský Eustream uspěl ve sporu s finanční správou o odvodu
včera v 17:40

Slovenský Eustream uspěl ve sporu s finanční správou o odvodu

Slovenský přepravce plynu Eustream uspěl v obnoveném soudním sporu s finanční správou na Slovensku o povinnost...
Slovensko Zemní plyn EPH
Růst české ekonomiky podle odhadů ve 3. čtvrtletí zpomalil
včera v 17:21

Růst české ekonomiky podle odhadů ve 3. čtvrtletí zpomalil

Růst české ekonomiky ve třetím čtvrtletí podle odhadů analytiků mírně zpomalil kvůli vývoji v zahraniční, především...
Česká ekonomika Česká republika Hospodářský růst
Ze světa investičních doporučení (12. listopadu)
včera v 17:00

Ze světa investičních doporučení (12. listopadu)

Které akcie si v úterý vysloužily pozornost analytiků? Nabízíme přehled vybraných nových a upravených investičních...
Investiční doporučení
Pražská burza v úterý mírně klesla, po zveřejnění výsledků…
Pražská burza v úterý mírně klesla, po zveřejnění výsledků…
včera v 16:45

Pražská burza v úterý mírně klesla, po zveřejnění výsledků hospodaření zlevnily akcie skupiny ČEZ

Pražská burza v úterý mírně oslabila, index PX ztratil 0,11 procenta na 1 084,11 bodu. Dolů ho stáhly především akcie...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
Sazka Group vydá dluhopisy za 300 milionů eur
včera v 16:18

Sazka Group vydá dluhopisy za 300 milionů eur

Loterijní společnost Sazka Group ze skupiny KKCG miliardáře Karla Komárka vydá dluhopisy za 300 milionů eur. Firma o...
Sázky a hazard Firemní dluhopisy
Zimbabwe má nové bankovky a mince v nižší nominální hodnotě
včera v 16:01

Zimbabwe má nové bankovky a mince v nižší nominální hodnotě

Banky v Zimbabwe začaly vydávat nové bankovky a mince s nízkou nominální hodnotou, které mají zmírnit chronický...
Afrika
Prabos dodá boty švýcarské armádě, jde o zakázku za 50 milionů Kč
včera v 15:19

Prabos dodá boty švýcarské armádě, jde o zakázku za 50 milionů Kč

Obuvnická společnost Prabos plus ze Slavičína na Zlínsku získala zakázku na dodávku bot pro švýcarskou armádu. Půjde...
Prabos plus Švýcarsko Akcie ČR
Kvůli odměnám pro členy závodní rady obvinilo Německo manažery VW
Kvůli odměnám pro členy závodní rady obvinilo Německo manažery VW
včera v 14:58

Kvůli odměnám pro členy závodní rady obvinilo Německo manažery VW

Německá prokuratura obvinila čtyři současné a bývalé vysoké představitele automobilky Volkswagen z porušení důvěry v...
Volkswagen Německo Evropské akcie
Chorvatsko chce přijmout euro nejpozději do začátku roku 2024
Chorvatsko chce přijmout euro nejpozději do začátku roku 2024
včera v 14:36

Chorvatsko chce přijmout euro nejpozději do začátku roku 2024

Strategickým cílem Chorvatska je splnit nezbytná kritéria a přijmout euro do konce funkčního období následující vlády...
Chorvatsko Euro Měny
Německá pobočka Thomas Cook ruší všechny zájezdy na příští rok
včera v 14:14

Německá pobočka Thomas Cook ruší všechny zájezdy na příští rok

Šance na přežití německé dceřiné společnosti zkrachovalé britské cestovní kanceláře Thomas Cook se snížily....
Německo Turismus a cestovní ruch
Vodafone snížil ztrátu a zlepšil výhled na celý fiskální rok
Vodafone snížil ztrátu a zlepšil výhled na celý fiskální rok
včera v 13:39

Vodafone snížil ztrátu a zlepšil výhled na celý fiskální rok

Britská společnost Vodafone Group, která je druhým největším mobilním operátorem na světě, snížila za prvních šest...
Spojené království Telekomunikace Výsledková sezóna