Americké akcie se v pátek oklepaly z úvodního poklesu a nakonec zpevnily, týdenní výsledek již ale páteční seance nezachránila
|

Americké akcie se v pátek oklepaly z úvodního poklesu a nakonec zpevnily, týdenní výsledek již ale páteční seance nezachránila

Americké akcie v první polovině páteční seance oslabovaly, nakonec ale mírně zpevnily. Investoři během dne dospěli k závěru, že slabší údaje z amerického trhu práce nejsou až tak velkým zklamáním, jak si zprvu mysleli. Obdobně ožil také americký dolar, pomohlo mu vyjádření představitele Fedu.

Americké akcie Shrnutí obchodování v USA

Dow v pátek posílil o 0,45 % na 17 740,63 bodu, širší S&P 500 přidal 0,32 % na 2 057,14 bodu a Nasdaq Composite zpevnil o 0,4 % na 4 736,15 bodu. Index volatility VIX se snížil o 7,35 % na 14,74 bodu a výnos 10letých vládních dluhopisů USA stoupl o tři bazické body na 1,777 %.

V plusu skončilo sedm z deseti hlavních sektorů, nejvíce se dařilo sektoru základních materiálů a odvětví necyklického spotřebního zboží, pod nulou skončily sektor zdravotní péče, odvětví veřejných služeb a energetický sektor.

Americké akcie (6. května 2016)

Investoři nejen v USA již od rána netrpělivě čekali na zprávu z amerického trhu práce, která vyšla ve 14.30 SELČ. Příliš je ale nenadchla. Americká ekonomika podle zveřejněných dat v dubnu vytvořila pouze 160 tisíc pracovních míst, trh vyhlížel přírůstek 200 tisíc míst. Březnový údaj byl navíc revidován na 208 tisíc z 215 tisíc a údaj za únor byl snížen na 233 tisíc z 245 tisíc. Celková míra nezaměstnanosti zůstala na 5 %, ačkoli se čekal pokles na 4,9 %. Průměrná hodinová mzda se v dubnu meziměsíčně zvýšila v souladu s očekáváním o 0,3 %, v březnu podle revidovaných údajů stoupla proti předchozímu měsíci o 0,2 % (před revizí +0,3 %). Meziročně se průměrná hodinová mzda zvýšila o 2,5 % po 2,3% růstu v březnu. Míra participace v dubnu klesla na 62,8 % z 63 %.

"Mám za to, že celkově zpráva nebyla špatná. Hlavní sledované číslo (počet nových pracovních míst - pozn. red.) sice kleslo, reakce trhu ale byla přehnaná," uvedl podle agentury Reuters analytik Brad McMillan ze společnosti Commonwealth Financial.

Za celý týden Dow odepsal 0,19 %, S&P 500 klesl o 0,4 % a Nasdaq Composite přišel o 0,82 %.

Americké akcie (týden do 6. května 2016)

Akcie výrobce potravinových doplňků Herbalife (+9,09 %) přidaly téměř deset procent poté, co společnost již ve čtvrtek večer zveřejnila dobré výsledky za letošní první čtvrtletí. Firma uvedla, že v uplynulém kvartálu hospodařila s upraveným ziskem na akcii 1,36 USD nad odhadem trhu 1,09 USD při tržbách 1,1 miliardy USD rovněž nad odhadem trhu 1,07 miliardy USD. Zároveň společnost uvedla, že za aktuální čtvrtletí očekává zisk na akcii 1,10 až 1,20 USD a tržby mezi 1,16 a 1,19 miliardy USD. Trh čeká zisk na akcii 1,16 USD a tržby 1,19 miliardy USD.

Dařilo se rovněž akciím recenzní sítě Yelp (+23,72 %), které vyskočily takřka o čtvrtinu poté, co společnost vykázala za první čtvrtletí upravený zisk na akcii 0,08 USD a tržby 158,6 milionu USD. Analytici čekali očištěnou ztrátu 0,16 USD na akcii. Firma zároveň upravila výhled tržeb za celý letošní rok na 690 až 702 milionů USD z původního rozpětí 685 až 700 milionů USD. Za druhé čtvrtletí Yelp očekává tržby 167 až 171 milionů USD, analytici čekají v průměru 167,7 milionu USD.

V indexu Dow v pátek nejvíce zdražily akcie maloobchodního řetězce Wal-Mart (+1,55 %), počítačového obra IBM (+1,53 %) a technologické společnosti Cisco Systems (+1,22 %). Nedařilo se naopak cenným papírům farmaceutické společnosti Merck (-0,91 %), technologické firmy Apple (-0,56 %) nebo investiční banky Goldman Sachs (-0,43 %).

Dolar se vzpamatoval z odpoledního prudkého poklesu

Americký dolar v pátek po zveřejnění zprávy z amerického trhu práce prudce klesl, později ale ztráty zcela smazal. Pomohlo mu vyjádření šéfa newyorského Fedu Williama Dudleyho, podle něhož je stále rozumné očekávat v USA letos dvojí zvýšení úrokových sazeb.

Fed bude o nastavení měnové politiky opět jednat 14. a 15. června. Podle obchodníků je nyní ale jen asi 7% šance, že banka sazby příští měsíc zvedne. Ještě ve čtvrtek tuto šanci viděli na 14 %, ukázala data Reuters.

Severomořská ropa Brent v pátek zdražila zhruba o 1,5 % na 45,52 USD za barel a severoamerická lehká ropa WTI podražila o 1,2 % na 44,69 USD za barel. Za celý týden ale ropa ztrácí zhruba čtyři procenta. Minulý měsíc si Brent připsal 21,5 %, což byl nejvyšší zisk této ropy za sedm let. WTI získala v minulém týdnu zhruba 20 %.

Investoři na počátku uplynulého týdne ropu prodávali, aby vytěžili zisky z prudkého dubnového vzestupu. V posledních dnech však trh podporuje obří požár v kanadské provincii Alberta, který zasáhl tamní těžbu ropných písků.

Zlato v pátek zdražilo o více než 10 dolarů na 1 288,63 USD za trojskou unci a cena stříbra se zvýšila o 15 centů na 17,50 USD za trojskou unci.

Hlavní páteční události na amerických trzích

Výsledková sezóna

 • Výsledky Berkshire Hathaway v 1Q: Upravený zisk na akcii 2 275 USD (odhad: 2 609 USD), tržby 52,4 miliardy USD (meziročně +8 %).
 • Výsledky Madison Square Garden v 3QFY2016: Ztráta na akcii 2,47 USD (loni: ztráta 0,46 USD), tržby 336,33 milionu USD (odhad: 326 milionů USD, loni: 300,86 milionu USD).

Nejdůležitější události uplynulého týdne na amerických trzích

 • Index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru USA sestavovaný institutem ISM v dubnu klesl na 50,8 bodu z 51,8 bodu v březnu, čekal se mírnější pokles ukazatele na 51,4 bodu. PMI sestavovaný společností Markit Economics se snížil rovněž na 50,8 bodu z 51,5 bodu v březnu. O poklesu ukazatele od Markitu na 50,8 bodu hovořil již předběžný odhad z konce dubna.
 • Stavební výdaje se v březnu proti únoru zvýšily o 0,3 % (odhad: +0,5 %, únor: -0,5 %).
 • Dvojice amerických poskytovatelů služeb pro ropné a plynárenské podniky Halliburton a Baker Hughes upustila od plánované fúze. Informovala o tom v pondělí agentura Reuters s odvoláním na americké ministerstvo spravedlnosti. Právě tento resort se proti chystanému spojení obou společností stavěl a podal kvůli němu antimonopolní žalobu. Tvrdil, že transakce by mohla ohrozit hospodářskou soutěž, zvýšit ceny a omezit inovace v odvětví.
 • Čína svou nepoctivou obchodní politikou "znásilňuje" Spojené státy. Uvedl to v neděli podle serveru BBC Donald Trump. Republikánský favorit pro prezidentské volby již delší dobu obviňuje Čínu, že manipuluje s kurzem domácí měny, aby zvýšila konkurenceschopnost svého exportu. Tím podle něj těžce poškozuje americké firmy i zaměstnance.
 • V USA zbankrotoval další těžař, tentokrát společnost Ultra Petroleum. Jde o důsledek propadu cen ropy. Podle Deloitte je bankrotem ohrožena až třetina amerických těžařů, pokud se ceny ropy rychle nezvednou.
 • Generální ředitelka americké internetové společnosti Yahoo! Marissa Mayerová obdrží odstupné 55 milionů dolarů, pokud přijde o místo v důsledku prodeje podniku. Vyplývá to podle serveru BBC ze zprávy pro regulační úřad. Společnost Yahoo! nedávno vyzvala potenciální zájemce k předložení předběžných nabídek na její základní internetové aktivity i na asijská aktiva.
 • Provozovatel sociální sítě Facebook zřejmě stane terčem hromadné žaloby investorů kvůli plánu na vytvoření nových akcií třídy C, na které se nemají vztahovat hlasovací práva. Plán na vytvoření akcií třídy C bez hlasovacích práv společnost oznámila spolu se zveřejněním hospodářských výsledků za letošní první čtvrtletí minulý týden. Princip vzniku nové třídy akcií Facebooku je podobný štěpení cenných papírů v poměru 3 ku 1 a podle televize CNBC jde o plán, jak zajistit, aby si zakladatel a generální ředitel Facebooku Mark Zuckerberg udržel ve firmě kontrolní podíl i ve chvíli, kdy by se části svých akcií zbavil (při prodeji akcií třídy C se nezmění hlasovací práva vázaná na akcie třídy A nebo B).
 • Cena akcií maloobchodního prodejce J.C. Penney by se během příštích tří let mohla zhruba zdvojnásobit. Uvádí to článek magazínu Barron's, podle kterého společnost udělala velký krok kupředu ve svém fungování a hospodaření.
 • Brazilský soud v pondělí nařídil místním mobilním operátorům, aby na tři dny zablokovali internetovou aplikaci WhatsApp umožňující bezplatné zasílání textových zpráv. Majitel služby, kterým je americká internetová síť Facebook, totiž odmítl poskytnout požadované informace týkající se vyšetřování obchodu s drogami, napsala agentura AFP.
 • Legendární americký investor v úterý opět strávil zhruba tři hodiny před kamerami finanční televize CNBC. Během rozhovoru došlo na investice Berkshire Hathaway, americkou ekonomiku i politiku. Výběr toho nejlepšího, co Buffett řekl, najdete pod tagem Warren Buffett.
 • RBC Capital snižuje doporučení na akcie Grouponu na "underperform" ze "sector perform", cílovou cenu upravuje na 3 ze 4 USD.
 • Oracle koupí za 532 milionů dolarů softwarovou společnost Opower.
 • Pacific Crest Securities snižuje doporučení na akcie Time Warner na "sector weight" z "overweight".
 • Greenpeace varuje, že chystaná dohoda o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy poškodí evropské spotřebitele a bude mít negativní dopad i na životní prostředí. Hnutí proto v pondělí na internetu zveřejnilo tajné dokumenty z vyjednávání, aby si utajovaná data mohl kdokoli projít. Německá kancléřka Angela Merkelová podle agentury DPA i nadále požaduje rychlé uzavření dohody s názvem Transatlantické obchodní a investiční partnerství (TTIP). Vyjednavač USA Michael Froman označil interpretaci uniklých dokumentů za zavádějící až chybnou.
 • Tvůrcem kybernetické měny bitcoin je australský podnikatel Craig Wright. Uvedl to sám Wright v rozhovoru pro BBC a poskytl i důkazy, které jeho tvrzení potvrzují. Tímto přiznáním končí dlouhé roky spekulací o tom, kdo s originálním nápadem digitálního peněžního systému přišel. Dosud tvůrce vystupoval pod jménem Satoši Nakamoto.
 • Stav americké ekonomiky zůstává příznivý a umožňuje americké centrální bance pokračovat v pozvolném zvyšování úrokových sazeb. Prohlásil to v úterý šéf sanfranciského Fedu John Williams. "Očekávám, že v příštích letech budeme sazby postupně zvyšovat. Situace na trhu práce se dále zlepšuje a inflace podle očekávání poroste," řekl Williams ve vysílání Bloomberg Radio. Slabý růst amerického HDP v letošním prvním čtvrtletí byl podle Williamse dán sezónními faktory a nevypovídá nic o skutečném stavu americké ekonomiky.
 • Společnost TCS Capital Management, druhý největší akcionář CME, koupila v pátek a pondělí asi 72 tisíc akcií firmy. Ceny obchodů byly 2,76 až 2,82 USD za akcii. TCS má nyní dohromady 17,3 milionu akcií CME, což je 12,7 % akciového kapitálu firmy.
 • ISM index aktivity pro oblast New Yorku v dubnu vzrostl na 57 bodů, nejvyšší hodnotu za letošní rok, z březnových 50,4 bodu.
 • Analytici se domnívají, že prodej osobních vozů v USA vzrostl v dubnu meziročně o pět procent. Míří tak k překonání loňského celoročního rekordu 17,5 milionu prodaných vozů, napsal deník The Wall Street Journal. Prodej vozů automobilky Honda v dubnu v USA stoupl o 14,4 % (odhad: +10 %), prodej vozů Nissan se zvýšil o 12,8 % (odhad: +11 %), prodej vozů Fiat Chrysler vzrostl o 5,6 % (odhad: +4,3 %), prodej vozů Ford stoupl o 3,6 % (odhad: +3,8 %), prodej vozů Toyota se zvýšil o 3,8 % (odhad: +3,6 %) a prodej vozů Mercedes-Benz vzrostl o 0,2 %. Prodej vozů BMW naopak klesl o 8,3 %, prodej vozů Hyundai se snížil o 8,5 %, prodej vozů GM zaznamenal pokles o 3,5 % (odhad: -1,7 %) a prodej vozů koncernu Volskwagen spadl o 9,65 %.
 • Index nákupních manažerů v sektoru služeb podle ISM v dubnu vzrostl na 55,7 bodu z 54,5 bodu (odhad: 54,8 bodu).
 • Index nákupních manažerů v sektoru služeb v USA v dubnu podle finálních dat vzrostl na 52,8 bodu z předchozích 51,3 bodu, očekával se růst na 52,1 bodu. Kompozitní index vzrostl na 52,4 bodu z předchozích 51,3 bodu, očekával se mírnější růst na 51,7 bodu.
 • Obchodní bilance v březnu vykázala deficit 40,44 miliardy USD (odhad: 41,1 miliardy USD, únor revidován na 47 miliard USD z 47,1 miliardy USD).
 • John Kasich ukončil svou kampaň, v níž usiloval o nominaci na kandidáta republikánské strany na prezidenta. Po odstoupení Kasicha a Cruze zůstal jediným kandidátem Donald Trump.
 • Apple prohrál boj o ochrannou známku iPhone v Číně. Název IPHONE tak podle rozhodnutí nejvyššího lidového soudu v Pekingu může nadále používat i firma Xintong Tiandi Technology, která prodává kabelky a další kožené zboží. Uvedla to na svých internetových stránkách BBC s odvoláním na čínský list Legal Daily, který je považován za oficiálního mluvčího čínské komise pro centrální politiku a právní záležitosti. Akcie Applu ve středu -1,04 %.
 • Server YouTube připravuje placenou službu, která by nabízela vysílání vybraných kabelových televizí streamované přes internet. S odvoláním na nejmenované zdroje o tom informovala agentura Bloomberg. Projekt prý nese název Unplugged. Premiéru by údajně mohl mít již příští rok. Akcie Alphabetu ve středu +0,41 %.
 • Japonská společnost Takata svolá ve Spojených státech k výměně dalších 35 až 40 milionů nafukovačů airbagů. Oznámilo to americké ministerstvo dopravy. V USA již bylo svoláno téměř 29 milionů nafukovačů Takata kvůli nebezpečí, že explodují a vymrští do vozu části kovu.
 • Společnost Intercontinental Exchange (ICE), majitel newyorské akciové burzy NYSE, nepodá konkurenční nabídku na převzetí Londýnské akciové burzy (LSE). Případná nabídka ze strany ICE, která ji původně nevylučovala, mohla rozpoutat bitvu o převzetí londýnské burzy. Ta již jedná o spojení s německým burzovním operátorem Deutsche Börse. Akcie ICE ve středu +7,29 %.
 • Týdenní počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech v týdnu do 30. dubna stoupl na 274 tisíc z 257 tisíc v předchozím týdnu, což znamená nejprudší skok za více než rok. Čekal se mírnější růst na 260 tisíc. Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti se nyní nachází pod hladinou 300 tisíc už 61. týden v řadě, což značí nejdelší takovou sérii od roku 1973.
 • Celosvětová poptávka po stříbru loni stoupla o tři procenta na rekordních 1,17 miliardy troyských uncí (36,4 milionu kg). Zájem o stříbro podpořily nákup mincí, prutů a šperků a poptávka od fotovoltaického sektoru, které vyrovnaly slabší poptávku z průmyslu. Vyplývá to ze zprávy, kterou zveřejnil Silver Institute.
 • Americké novinové vydavatelství Tribune Publishing odmítlo nabídku většího konkurenta Gannett na svoje převzetí. Největší americké novinové vydavatelství nabízelo za majitele listů Los Angeles Times a Chicago Tribune zhruba 815 milionů dolarů včetně dluhu. Podle správní rady Tribune Publishing je ale nabídka podhodnocená.
 • Australský úřad na ochranu hospodářské soutěže ve čtvrtek povolil plánované převzetí pivovaru SABMiller jeho větším konkurentem, světovou pivovarnickou jedničkou Anheuser Busch InBev. Padla tak další regulatorní překážka chystaného obchodu, který by mohl být jednou z největších firemních akvizic v historii. Informovala o tom agentura Reuters.

Výsledková sezóna v uplynulém týdnu

 • Výsledky Diamond Offshore Drilling v 1Q: Zisk na akcii 0,64 USD (odhad: 0,27 USD, před rokem ztráta 1,86 USD), tržby 470,5 milionu USD (odhad: 412,2 milionu USD). Akcie v pondělí +1,15 %.
 • Výsledky AIG v 1Q: Upravený zisk na akcii 0,65 USD (odhad: 1 USD), čisté příjmy 2,47 miliardy USD. Akcie v pondělí v řádném obchodování +1,38 %, v after-marketu -3 %.
 • Americké farmaceutické společnosti Pfizer vzrostly v prvním čtvrtletí zisk i příjmy. Hospodaření podpořilo převzetí firmy Hospira a zájem o nové léky na rakovinu. Čistý zisk se zvýšil o 27 % na 3,02 miliardy USD, oznámila v úterý společnost.
 • Výsledky Valero Energy v 1Q: Upravený zisk na akcii 0,60 USD (odhad: 0,66 USD), tržby 15,6 miliardy USD (odhad: 16,04 miliardy USD).
 • Výsledky Duke Energy v 1Q: Upravený zisk na akcii 1,13 USD (odhad: 1,14 USD), tržby 5,62 miliardy USD (odhad: 6,02 miliardy USD).
 • Výsledky CVS Health v 1Q: Upravený zisk na akcii 1,18 USD (odhad: 1,16 USD), tržby 43,2 miliardy USD (odhad: 43 miliard USD).
 • Výsledky Archer-Daniels-Midland v 1Q: Upravený zisk na akcii 0,42 USD (odhad: 0,45 USD), tržby 14,4 miliardy USD (odhad: 16,85 miliardy USD).
 • Výsledky CBS v 1Q: Zisk na akcii 1,02 USD (odhad: 0,94 USD), tržby 3,85 miliardy USD (odhad: 3,83 miliardy USD). Akcie v úterním after-marketu 2 %.
 • Zisk a tržby americké mediální společnosti Time Warner v prvním čtvrtletí vzrostly. Přispěly k tomu zejména zvýšené výnosy televizních sítí Turner Broadcasting a Home Box Office (HBO). Plyne to ze středečního sdělení skupiny, která vlastní téměř poloviční podíl v majiteli tuzemské TV Nova. Akcie ve středu +1,58 %.
 • Výsledky Tesla Motors v 1Q: Ztráta na akci 0,57 USD (odhad: 0,58 USD), tržby 1,6 miliardy USD (v souladu s odhady). Akcie ve středečním after-marketu +5,3 %.
 • Výsledky Whole Foods v 1Q: Očištěný zisk na akcii 0,44 USD (odhad: 0,41 USD), tržby 3,70 miliardy USD (odhad: 3,74 miliardy USD). Akcie ve středečním after-marketu +1,8 %.
 • Výsledky 21st Century Fox v 1Q: Zisk na akcii 0,44 USD, očištěný 0,47 USD (odhad: 0,47 USD), tržby 7,23 miliardy USD (odhad: 7,18 miliardy USD). Akcie ve středečním after-marketu -1 %.
 • Výsledky Kraft Heinz v 1Q: Zisk na akcii 0,73 USD (odhad: 0,62 USD), tržby 6,57 miliardy USD (odhad: 6,47 miliardy USD). Akcie ve středečním after-marketu +5,2 %.
 • Výsledky MetLife v 1Q: Očištěný zisk na akcii 1,31 USD (odhad: 1,39 USD), tržby 16,61 miliardy USD (odhad: 17,07 miliardy USD).
 • Americké farmaceutické společnosti Merck & Co. vzrostl v prvním čtvrtletí letošního roku čistý zisk o 18 % na 1,13 miliardy USD. Firmě pomohlo snížení nákladů a vyšší prodej jejích léků na diabetes Januvia a srdce Zetia, které vyrovnaly pokles prodeje mimo USA. Firma, která je druhým největším výrobcem léků v USA, současně mírně zlepšila výhled na celý rok.
 • Výsledky Time v 1Q: Ztráta na akcii 0,11 USD (odhad: ztráta 0,14 USD), tržby 690 milionů USD (odhad: 675,4 milionu USD).
 • Výsledky Kellogg v 1Q: Upravený zisk na akcii 0,97 USD (odhad: 0,94 USD), tržby 3,4 miliardy USD (odhad: 3,46 miliardy USD).
 • Výsledky GoPro v 1Q: Upravená ztráta na akcii 0,63 USD (odhad: ztráta 0,60 USD, loni: zisk 0,24 USD), tržby 183,5 milionu USD (odhad: 169 milionů USD, loni: 363,1 milionu USD).
 • Výsledky Activision Blizzard v 1Q: Upravený zisk na akcii 0,23 USD (loni: 0,16 USD), upravené tržby 908 milionů USD (meziročně +29 %).
 • Výsledky SunPower v 1Q: Upravená ztráta na akcii 0,30 USD, tržby 384,9 milionu USD (odhad společnosti: 290-340 milionů USD).
 • Výsledky Bats v 1Q: Upravený zisk na akcii 0,37 USD (loni: 0,21 USD), tržby 510,9 milionu USD (loni: 425 milionů USD).
 • Výsledky News Corp. v 1Q: Upravený zisk na akcii 0,04 USD (odhad: 0,03 USD), tržby 1,89 miliardy USD (odhad: 1,93 miliardy USD).
 • Výsledky Yelp v 1Q: Upravený zisk na akcii 0,08 USD (odhad: ztráta 0,16 USD), tržby 158,6 milionu USD (meziročně +34 %).
 • Výsledky DreamWorks Animation v 1Q: Zisk na akcii 0,16 USD (loni: ztráta 0,64 USD), tržby 190,4 milionu USD (meziročně +14 %).
 • Výsledky Square v 1Q: Ztráta na akcii 0,29 USD (odhad: ztráta 0,09 USD, loni: ztráta 0,33 USD), tržby 379,3 milionu USD (meziročně +51 %, odhad: 344 milionů USD).
 • Výsledky Herbalife v 1Q: Upravený zisk na akcii 1,36 USD (odhad: 1,09 USD), tržby 1,1 miliardy USD (odhad: 1,07 miliardy USD).

Zdroj: CNBC, MarketWatch, ČTK

DEGIRO ETF

Čínský tryskáč C919 je téměř hotový, prověří ho regulátor
05:00

Čínský tryskáč C919 je téměř hotový, prověří ho regulátor

Vývoj čínského tryskového dopravního letadla C919 se blíží závěru a čínský úřad pro civilní letectví (CAAC) může...
Čína Doprava
Hyundai a Kia zaplatí v USA pokutu kvůli pomalému svolávání aut
včera v 20:35

Hyundai a Kia zaplatí v USA pokutu kvůli pomalému svolávání aut

Jihokorejská automobilka Hyundai Motor a její sesterská společnost Kia Motors zaplatí ve Spojených státech pokutu 137...
Auta Spojené státy americké (USA)
Americké akcie během zkrácené páteční seance rostly, index Nasdaq…
Americké akcie během zkrácené páteční seance rostly, index Nasdaq…
včera v 19:30

Americké akcie během zkrácené páteční seance rostly, index Nasdaq dosáhl nového rekordu

Akcie ve Spojených státech zakončily zkrácený týden růstem. Index technologického trhu Nasdaq se vyšplhal dokonce na...
Americké akcie Shrnutí obchodování v USA
Evropské akcie v pátek zdražily, v plusu skončily indexy i v týdenním…
Evropské akcie v pátek zdražily, v plusu skončily indexy i v týdenním…
včera v 18:00

Evropské akcie v pátek zdražily, v plusu skončily indexy i v týdenním horizontu

Obchodování na západoevropských akciových trzích skončilo v závěru týdne v plusu. Náladu na trhu podpořila mimo jiné...
Evropské akcie Shrnutí obchodování v Evropě
Berlín prodlouží pomoc firmám zvláště postiženým krizí
včera v 16:46

Berlín prodlouží pomoc firmám zvláště postiženým krizí

Německá vláda prodlouží pomoc firmám zvláště postiženým koronavirovou krizí. Přímé platby, které nemusejí vracet,...
Německo Podpora ekonomiky Koronavirus
Pražská burza se v pátek vrátila na nejsilnější úroveň od března, za…
Pražská burza se v pátek vrátila na nejsilnější úroveň od března, za…
včera v 16:45

Pražská burza se v pátek vrátila na nejsilnější úroveň od března, za týden index PX přidal 2,4 %

Pražská burza se po čtvrtečním oslabení v pátek vrátila na nejsilnější úroveň od březnového začátku epidemie nemoci...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
Indická ekonomika je kvůli koronaviru poprvé v historii v recesi
včera v 16:35

Indická ekonomika je kvůli koronaviru poprvé v historii v recesi

Indická ekonomika je kvůli koronaviru poprvé v historii v recesi. Hrubý domácí produkt nejlidnatější demokracie světa...
Indie Emerging Markets Recese
Británie chce omezit technologické giganty
včera v 15:55

Británie chce omezit technologické giganty

Británie příští rok zavede nová pravidla, jejichž cílem je zabránit firmám Google a Facebook a dalším technologickým...
Spojené království Technologie Regulace
Americké akcie v úvodu: Dow +0,34 %, S&P 500 +0,31 %, Nasdaq…
včera v 15:35

Americké akcie v úvodu: Dow +0,34 %, S&P 500 +0,31 %, Nasdaq Composite +0,68 %

Obchodování v USA v pátek skončí po čtvrtečním Dni díkůvzdání netradičně už v 19.00 SEČ.
Americké akcie
Americké akcie budou příští rok dýchat na záda evropským titulům,…
Americké akcie budou příští rok dýchat na záda evropským titulům,…
včera v 15:02

Americké akcie budou příští rok dýchat na záda evropským titulům, říká analytik

Příštích šest až devět měsíců bude patřit evropským akciím. Investoři se totiž budou soustředit na cenné papíry firem...
Akciový trh Evropské akcie Americké akcie
Britská firma Dyson investuje 2,75 miliardy GBP do nových technologií
včera v 14:35

Britská firma Dyson investuje 2,75 miliardy GBP do nových technologií

Britská společnost Dyson, která vyrábí bezsáčkové vysavače, vysoušeče a další elektroniku, bude v následujících pěti...
Evropské akcie Technologie
Volkswagen očekává další zvýšení podílu své značky VW na trhu
včera v 13:15

Volkswagen očekává další zvýšení podílu své značky VW na trhu

Automobilka Volkswagen navzdory nejistotě způsobené koronavirovou krizí věří, že se jí v příštím roce podaří znovu...
Auta Volkswagen
Digitální měna Facebooku by měla být spuštěna v lednu
včera v 11:41

Digitální měna Facebooku by měla být spuštěna v lednu

Libra, digitální měna firmy Facebook, je připravena na spuštění v lednu, avšak v omezeném formátu. Uvedl to v pátek...
Facebook Kryptoměny
Polsko nechce řešit spory o spojení vlády práva s penězi u soudu
včera v 11:23

Polsko nechce řešit spory o spojení vlády práva s penězi u soudu

(AKTUALIZOVÁNO) Polská vláda odmítá návrh předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové řešit před Soudním...
Evropská unie Rozpočet Právo
Spotřebitelská nálada v eurozóně podle očekávání klesla
včera v 11:00

Spotřebitelská nálada v eurozóně podle očekávání klesla

Spotřebitelská důvěra v eurozóně se v listopadu mírně snížila, když index důvěry klesl z říjnových -15,5 bodu na -17...
Eurozóna Spotřebitelská důvěra
Analýza: Na změně daní nevydělají lidé s nejnižšími příjmy
včera v 10:48

Analýza: Na změně daní nevydělají lidé s nejnižšími příjmy

Na aktuálně schválném návrhu Poslanecké sněmovny na zrušení superhrubé mzdy, zavedení sazeb daně z příjmu 15 a 23...
Česká ekonomika Daně
ČEZ: ÚOHS povolil prodej elektrárny Počerady
včera v 10:35

ČEZ: ÚOHS povolil prodej elektrárny Počerady

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil prodej uhelné elektrárny Počerady do rukou Vršanské uhelné ze...
Asijské akcie v pátek rostly, v minusu skončila jen Austrálie
Asijské akcie v pátek rostly, v minusu skončila jen Austrálie
včera v 10:30

Asijské akcie v pátek rostly, v minusu skončila jen Austrálie

Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří v pátek skončilo v plusu. Proti proudu šla burza v Austrálii,...
Asijské akcie Shrnutí obchodování v Asii
Kolem testů vakcíny firmy AstraZeneca rostou pochybnosti
Kolem testů vakcíny firmy AstraZeneca rostou pochybnosti
včera v 10:26

Kolem testů vakcíny firmy AstraZeneca rostou pochybnosti

Farmaceutická společnost AstraZeneca se nadále snaží rozptýlit pochyby, které vznikly kolem výsledků testů její...
Farmacie Koronavirus