Americké akcie se v pátek vrátily k růstu, v plusu skončily hlavní indexy i za celý týden
|

Americké akcie se v pátek vrátily k růstu, v plusu skončily hlavní indexy i za celý týden

Americké akcie v pátek posílily, a hlavní akciové indexy se tak posunuly zpátky k rekordním maximům, na která se vyšplhaly v průběhu týdne. Dařilo se zejména telekomunikačním firmám. Americký dolar v závěru týdne vystoupil na více než čtyřměsíční maximum vůči koši světových měn, euro srážela mimo jiné zpráva o útoku v mnichovském obchodním centru.

Americké akcie Shrnutí obchodování v USA

Index Dow v pátek posílil o 0,29 % na 18 570,85 bodu, širší S&P 500 zpevnil o 0,46 % a den zakončil na novém zavíracím maximu 2 175,03 bodu a Nasdaq Composite vzrostl o 0,52 % na 5 100,16 bodu. Index volatility VIX spadl o 5,65 % na 12,02 bodu a výnos 10letých vládních dluhopisů USA se zvýšil o jeden bazický bod na 1,5645 %.

V plusu v pátek skončilo devět z deseti hlavních sektorů, nejvíce se dařilo sektoru veřejných služeb, odvětví necyklického spotřebního zboží a telekomunikačnímu sektoru, pod nulou skončil sektor základních materiálů.

Americké akcie (22. července 2016)

"Čtvrteční pokles byl reakcí na velmi slabá hospodářská čísla některých firem a pasivitu Evropské centrální banky," říká Lukman Otunuga, analytik ve společnosti FXTM. "V pátek trhy psaly jiný příběh," dodává Otunuga. "Celkově zatím výsledky firem vyznívají spíše příznivě. Čísla Microsoftu nebo IBM naznačují, že Spojené státy míří správným směrem," doplňuje JJ Kinahan, hlavní tržní stratég ve společnosti TD Ameritrade.

Investoři nyní čekají, s jakým výsledkem příští týden skončí zasedání americké centrální banky. Fed by podle analytiků měl pouze potvrdit současné nastavení měnové politiky, důležitější tak bude spíše to, jak se vyjádří k rozhodnutí Britů vystoupit z Evropské unie.

Za celý uplynulý týden Dow posílil o 0,29 %, S&P 500 přidal 0,61 % a Nasdaq Composite vzrostl o 1,4 %.

Americké akcie (týden do 22. července 2016)

Vzhůru v pátek zamířily například akcie mobilního operátora AT&T (+1,39 %). Rostly rovněž akcie telekomunikační společnosti Verizon Communications (+1,32 %), která je podle médií hlavním favoritem na převzetí internetových aktivit firmy Yahoo!.

V indexu Dow nejvíce zpevnily akcie vydavatele platebních karet Visa (+1,42 %), softwarové společnosti Microsoft (+1,38 %) a vydavatele platebních karet American Express (+1,34 %). Nedařilo se naopak cenným papírům průmyslového konglomerátu General Electric (-1,63 %), výrobce těžké stavební a těžební techniky Caterpillar (-0,79 %) či technologické firmy Apple (-0,77 %).

Akcie Applu srážela čtvrteční zpráva, že celosvětový trh s chytrými hodinkami ve druhém čtvrtletí zaznamenal první pokles v historii. Dodávky se meziročně snížily o 32 % na 3,5 milionu přístrojů, zejména kvůli propadu u hodinek Apple Watch, vyplývá z údajů výzkumné společnosti IDC. Dodávky Apple Watch se podle IDC snížily o 55 % na 1,6 milionu kusů.

Cena akcií průmyslového konglomerátu General Electric klesla, přestože hospodářské výsledky, které společnost zveřejnila před začátkem obchodování, byly lepší než odhady analytiků. Firma oznámila, že v letošním druhém čtvrtletí hospodařila s upraveným ziskem na akcii 0,51 USD nad odhadem trhu 0,46 USD při tržbách 33,49 miliardy USD nad odhadem 31,76 miliardy USD. Konglomerát loni zahájil transformaci, jejímž cílem je návrat k hlavním průmyslovým aktivitám, jako jsou letectví nebo energie.

Bezmála sedm procent odepsaly akcie společnosti PayPal Holdings (-6,85 %), která ve čtvrtek večer oznámila, že v uplynulém čtvrtletí hospodařila s upraveným ziskem na akcii 0,36 USD při tržbách 2,65 miliardy USD. Zisk byl v souladu s očekáváním analytiků, na úrovni tržeb vyhlížel trh výsledek 2,6 miliardy USD.

Index S&P 500 vzhůru táhly akcie letecké společnosti American Airlines Group (+4 %), která za druhé čtvrtletí reportovala před začátkem obchodování upravený zisk na akcii 1,77 USD nad odhadem trhu 1,68 USD při tržbách 10,36 miliardy USD nad odhadem trhu 10,32 miliardy USD. Od začátku roku nicméně akcie American Airlines Group stále ztrácejí zhruba 14 %.

Akcie leteckých společností v posledních měsících srážejí obavy investorů, že přepravci budou navzdory nedostatečné poptávce stále přidávat nové lety a tlačit dolů ceny. Obavy vyvolává i ožívání cen ropy a možný dopad tohoto vývoje na výdaje aerolinek na pohonné hmoty.

Dolar zpevnil k euru i libře, ropa zlevnila téměř o 2 %

Dolarový index, který měří hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, v pátek večer rostl o půl procenta na 97,49 bodu, tedy na nejvyšší úroveň od 10. března.

Euro vůči dolaru sestoupilo na zhruba čtyřtýdenní minimum, tedy na nejnižší úroveň od červnového referenda o budoucnosti Británie v Evropské unii. Večer evropská měna mírně prohloubila ztráty po zprávě o střelbě v německém nákupním středisku, která si podle policie vyžádala několik lidských životů. V závěru obchodování v New Yorku vykazovalo euro pokles o 0,6 % na 1,0962 EUR/USD. Libra vůči dolaru oslabila zhruba o procento a dostala se pod 1,31 GBP/USD. Dolů ji stáhly nepříznivé údaje z britské ekonomiky.

Britský index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru se v červenci podle předběžných údajů snížil na 49,1 bodu z 52,1 bodu (odhad: 50 bodů) a ukazatel za sektor služeb klesl na 47,4 bodu z 52,3 bodu (odhad: 49,2 bodu). Kdyby PMI za zpracovatelský sektor a sektor služeb setrvaly na současných úrovních, signalizovalo by to zpomalení čtvrtletního růstu britské ekonomiky na 0,4 %. Tak pomalu Británie od krize z let 2008 až 2009 ještě nerostla.

Ceny ropy v závěru týdne klesaly. Mohly za to pokračující obavy z nadměrných dodávek na trhy, které zesílily po posledních zprávách o zásobách ropy a ropných produktů v USA, Evropě a Asii.

Severomořská ropa Brent večer zlevňovala o 2,8 % na 45,26 USD za barel a cena americké lehké ropy WTI klesala o 2,7 % na 43,86 USD za barel.

Mnoho analytiků stále očekává, že nadměrné dodávky ropy na trhy se v blízké době sníží. Obrovské objemy suroviny, které jsou naložené na lodích na moři a ve skladech na souši, ovšem vyvolávají obavy, že do rovnováhy se trh dostane později.

Zlato v pátek večer zlevňovalo téměř o 12 dolarů na 1 323,16 USD za trojskou unci a cena stříbra klesala o 26 centů na 19,64 USD za trojskou unci.

Hlavní páteční události na amerických trzích

 • Index nákupních manažerů v americkém zpracovatelském sektoru se v červenci podle předběžných údajů společnosti Markit, která jej sestavuje, zvýšil na 52,9 bodu z 51,3 bodu. Čekal se jen mírný růst na 51,6 bodu. Klíčová je hranice 50 bodů, která je předělem mezi pásmem kontrakce a pásmem expanze.
 • Telekomunikační společnost Verizon a internetová firma Yahoo! jsou v pokročilé fázi jednání o prodeji vybraných internetových aktivit Yahoo!. S odkazem na nejmenované zdroje obeznámené se situací to uvedla agentura Bloomberg. Verizon údajně za převzetí internetových aktivit Yahoo! nabízí kolem pěti miliard dolarů.
 • Plán německé automobilky Volkswagen na úpravu naftových automobilů ve Spojených státech zahrnuje softwarové změny a větší katalyzátor. Uvedla to v pátek agentura AP s odvoláním na své zdroje z řad prodejců automobilů. Dodala, že plán se týká většiny naftových aut s dvoulitrovými motory umožňujícími falšování testů emisí.
 • Maloobchodní společnosti Ahold a Delhaize prodají ve Spojených státech 81 obchodů, aby tak rozptýlily obavy z negativního dopadu spojení svých aktivit na hospodářskou soutěž. Oznámila to v pátek americká Federální komise pro obchod (FTC).
 • JPMorgan Chase zvýšila doporučení na akcie Southwestern Energy na "neutral" z "underweight" (cílovou cenu ale snížila na 14 z 20 USD); dále snížila cílovou cenu akcií Starbucks na 61 ze 68 USD a zvýšila cílovou cenu akcií Humana na 170 ze 150 USD.
 • Wedbush Securities zvýšila cílovou cenu akcií PayPal na 50 z 47 USD a Pacific Crest snížila rozpětí férového ocenění titulu na 38-40 USD z 39-42 USD.
 • Počet aktivních vrtů pro těžbu ropy se ve Spojených státech v uplynulém týdnu počtvrté v řadě zvýšil, tentokrát stoupl o 14 na 371. Celkový počet aktivních vrtů pro těžbu ropy a plynu vzrostl o 15 na 462. Vyplývá to z údajů společnosti Baker Hughes.

Výsledková sezóna

Nejdůležitější události uplynulého týdne na amerických trzích

Výsledková sezóna v uplynulém týdnu

 • Výrobci hraček Hasbro ve druhém čtvrtletí vzrostl čistý zisk meziročně o 24,6 % na 52,1 milionu USD. K růstu zisku přispěla vysoká poptávka po panenkách Disney Princess a Frozen a také zájem o figurky z filmové série Hvězdné války.
 • Čistý zisk amerického finančního domu Bank of America klesl ve druhém čtvrtletí meziročně o 19,4 % na 3,87 miliardy dolarů. Banka si odložila více peněz na krytí případných ztrát ze špatných úvěrů a vydělala méně peněz na půjčkách.
 • Výsledky Charles Schwab ve 2Q: Zisk na akcii: 0,30 USD (odhad: 0,30 USD, loni: 0,25 USD), výnosy 1,83 miliardy USD (odhad: 1,8 miliardy USD, loni: 1,57 miliardy USD).
 • Výsledky Netflix ve 2Q: Upravený zisk na akcii 0,09 USD (odhad: 0,03 USD, loni: 0,06 USD), tržby 1,97 miliardy USD (odhad: 2,11 miliardy USD, loni: 1,48 miliardy USD). Počet předplatitelů firmě celosvětově vzrostl o 1,68 milionu (odhad: 2,46 milionu), v USA se počet předplatitelů zvýšil o 160 tisíc a ve zbytku světa o 1,52 milionu. Akcie Netflixu v pondělním after-marketu -16 %.
 • Výsledky IBM ve 2Q: Upravený zisk na akcii 2,95 USD (odhad: 2,89 USD, meziročně -23 %), tržby 20,24 miliardy USD (odhad: 22,06 miliardy USD, meziročně -3 %). Akcie IBM v pondělním after-marketu +3 %.
 • Výsledky Yahoo! ve 2Q: Upravený zisk na akcii 0,09 USD (odhad: 0,10 USD), tržby 1,3 miliardy USD (odhad: 840 milionů USD). Akcie Yahoo! v pondělním after-marketu stagnovaly.
 • Americká investiční banka Goldman Sachs zvýšila zisk ve druhém čtvrtletí o 78 % na 1,63 miliardy dolarů. Uvedená částka představuje čistý zisk rozdělitelný mezi držitele běžných akcií. V přepočtu na akcii vzrostl zisk během tří měsíců do konce června na 3,72 USD z 1,98 USD před rokem. Analytici v průzkumu agentury Reuters počítali v průměru se ziskem 3 USD na akcii. Na zisku ve stejném období před rokem se podepsala rezerva 1,45 miliardy USD, kterou si banka dala stranou na urovnání právních sporů spojených s hypotékami.
 • Výsledky UnitedHealth Group ve 2Q: Zisk 1,75 miliardy USD (loni: 1,59 miliardy USD), tržby 46,5 miliardy USD (loni: 36,3 miliardy USD).
 • Výsledky Johnson & Johnson ve 2Q: Upravený zisk na akcii 1,74 USD (odhad: 1,68 USD), tržby 18,48 miliardy USD (loni: 17,79 miliardy USD). Firma zvýšila výhled zisku na akcii za celý letošní rok na 6,63-6,73 USD z původních 6,43-6,58 USD a výhled tržeb posunula na 71,5-72,2 miliardy USD ze 70,8-71,5 miliardy USD.
 • Výsledky Philip Morris International ve 2Q: Upravený zisk na akcii 1,15 USD (odhad: 1,20 USD), tržby 6,95 miliardy USD (odhad: 6,77 miliardy USD).
 • Výsledky Lockheed Martin ve 2Q: Zisk na akcii 3,32 USD (odhad: 2,94 USD), tržby 12,9 miliardy USD (odhad: 12,6 miliardy USD).
 • Výsledky Microsoft ve 4QFY2016: Upravený zisk na akcii 0,69 USD (odhad: 0,58 USD), tržby 20,61 miliardy USD (loni: 22,18 miliardy USD). Akcie v úterním after-marketu +3 %.
 • Americké investiční bance Morgan Stanley klesl čistý zisk ve druhém čtvrtletí o více než 14 % na 1,43 miliardy USD. Firma to oznámila ve středu. Společnost sice snižovala náklady, klesly jí však příjmy z investičního bankovnictví a dalších činností.
 • Výsledky Halliburton ve 2Q: Ztráta na akcii 0,14 USD (odhad: -0,19 USD), tržby 3,84 miliardy USD (odhad: 3,77 miliardy USD).
 • Výsledky Tupperware ve 2Q: Upravený zisk na akcii 1,16 USD (odhad: 1,10 USD), tržby 564,7 milionu USD (odhad: 560 milionů USD, loni: 588,9 milionu USD).
 • Výsledky Intel ve 2Q: Upravený zisk na akcii 0,59 USD (odhad: 0,54 USD), tržby 13,5 miliardy USD (odhad: 13,56 miliardy USD, meziročně +3 %). Akcie ve středečním after-marketu -2 %.
 • Výsledky Mattel ve 2Q: Upravená ztráta na akcii 0,02 (odhad: -0,05 USD), tržby 957,3 milionu USD (odhad: 937 milionů USD, loni: 988,2 milionu USD). Akcie ve středečním after-marketu +4 %.
 • Výsledky QUALCOMM ve 2Q: Upravený zisk na akcii 1,16 USD (odhad: 0,97 USD, loni: 0,99 USD), tržby 6 miliard USD (odhad: 5,58 miliardy USD, meziročně +4 %). Akcie ve středečním after-marketu +7 %.
 • Výsledky eBay ve 2Q: Upravený zisk na akcii 0,43 USD (odhad: 0,42 USD), tržby 2,23 miliardy USD (loni: 2,11 miliardy USD). Akcie ve středečním after-marketu +7 %.
 • Výsledky American Express ve 2Q: Zisk na akcii 2,10 USD (loni: 1,42 USD), tržby 8,23 miliardy USD (odhad: 8,28 miliardy USD, loni: 8,28 miliardy USD). Akcie ve středečním after-marketu -1 %.
 • Největší americká automobilka General Motors ve druhém čtvrtletí zvýšila čistý zisk na 2,87 miliardy dolarů, což je meziročně více než dvojnásobek. Společnost také zlepšila odhad celoročního zisku, ale zároveň oznámila, že v USA bude muset svolat do servisu zhruba 290 000 aut. Později navíc upozornila, že by mohla být nucena do servisů svolat ještě dalších 4,3 milionu aut.
 • Výsledky DR Horton ve 2Q: Zisk na akcii 0,66 USD (v souladu s odhady), tržby 3,4 miliardy USD (odhad: 3,25 miliardy USD).
 • Výsledky Dish Network ve 2Q: Upravený zisk na akcii 0,88 USD (loni: 0,70 USD), tržby 3,84 miliardy USD (loni: 3,83 miliardy USD).
 • Výsledky Biogen ve 2Q: Upravený zisk na akcii 5,21 USD (odhad: 4,67 USD), tržby 2,89 miliardy USD (odhad: 2,79 miliardy USD).
 • Výsledky Southwest Airlines ve 2Q: Upravený zisk na akcii 1,19 USD (odhad: 1,21 USD), tržby 5,38 miliardy USD (odhad: 5,4 miliardy USD).
 • Výsledky Travelers ve 2Q: Upravený zisk na akcii 2,20 USD (odhad: 2,04 USD), tržby 6,79 miliardy USD (odhad: 6,35 miliardy USD).
 • Výsledky Visa ve 2Q: Upravený zisk na akcii 0,69 USD (odhad: 0,66 USD), tržby 3,63 miliardy USD (odhad: 3,65 miliardy USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu +0,5 %.
 • Výsledky Schlumberger ve 2Q: Upravený zisk na akcii 0,23 USD (odhad: 0,21 USD), tržby 7,16 miliardy USD (odhad: 7,13 miliardy USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu beze změny.
 • Výsledky AT&T ve 2Q: Upravený zisk na akcii 0,72 USD (v souladu s odhady), tržby 40,52 miliardy USD (odhad: 40,63 miliardy USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu -1 %.
 • Výsledky PayPal Holdings ve 2Q: Upravený zisk na akcii 0,36 USD (v souladu s odhady), tržby 2,65 miliardy USD (odhad: 2,6 miliardy USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu +2 %.
 • Výsledky Advanced Micro Devices ve 2Q: Upravená ztráta na akcii 0,05 USD (odhad: -0,08 USD), tržby 1,03 miliardy USD (odhad: 951,3 milionu USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu +4,5 %.
 • Výsledky Chipotle Mexican Grill ve 2Q: Zisk na akcii 0,87 USD (odhad: 0,93 USD), tržby 998,4 milionu USD (odhad: 1,1 miliardy USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu -1,5 %.
 • Výsledky Starbucks ve 2Q: Upravený zisk na akcii 0,49 USD (loni: 0,42 USD), tržby 5,24 miliardy USD (odhad: 5,33 miliardy USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu -2,5 %.
 • Výsledky Pandora Media ve 2Q: Upravená ztráta na akcii 0,12 USD (odhad: -0,16 USD), tržby 343 milionů USD (odhad: 352 milionů USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu -7 5 %.

Zdroj: MarketWatch, Bloomberg, ČTK

Polsko a Maďarsko čekají nové návrhy řešení sporu o vládu práva
včera v 23:01

Polsko a Maďarsko čekají nové návrhy řešení sporu o vládu práva

Polsko a Maďarsko očekávají nové návrhy řešení sporu ohledně podmíněnosti vyplácení peněz z rozpočtu Evropské unie a...
Polsko Maďarsko Evropská unie
WSJ: Facebook koupí startup Kustomer za jednu miliardu dolarů
včera v 22:22

WSJ: Facebook koupí startup Kustomer za jednu miliardu dolarů

Společnost Facebook potvrdila, že koupí startup Kustomer, který se zabývá službami zákazníkům. O akvizici jako první...
Facebook Americké akcie Fúze a akvizice
Americké akciové indexy na úvod týdne klesly, mají ale za sebou…
Americké akciové indexy na úvod týdne klesly, mají ale za sebou…
včera v 22:00

Americké akciové indexy na úvod týdne klesly, mají ale za sebou mimořádný měsíc

Americké akcie v pondělí oslabily, investoři vybírali zisky z posledních týdnů. Index Dow za sebou má největší...
Americké akcie Shrnutí obchodování v USA
Státy eurozóny se shodly na reformě záchranného fondu ESM
Státy eurozóny se shodly na reformě záchranného fondu ESM
včera v 21:28

Státy eurozóny se shodly na reformě záchranného fondu ESM

Státy eurozóny se po několikaletém vyjednávání shodly na reformě Evropského stabilizačního mechanismu (ESM), který...
Evropská unie Eurozóna ESM
Evropské akcie v pondělí ztrácely, ale mají za sebou nejlepší měsíc v…
Evropské akcie v pondělí ztrácely, ale mají za sebou nejlepší měsíc v…
včera v 18:00

Evropské akcie v pondělí ztrácely, ale mají za sebou nejlepší měsíc v historii

Akcie na západoevropských trzích sice nezačaly nový týden na pozitivní vlně a skončily v červených číslech. Za celý...
Evropské akcie Shrnutí obchodování v Evropě
Europoslanci: Audit EK v lednu potvrdí Babišův střet zájmů
včera v 17:25

Europoslanci: Audit EK v lednu potvrdí Babišův střet zájmů

Závěry auditu Evropské komise týkající se českého premiéra Andreje Babiše potvrzují jeho střet zájmů. Český překlad...
Evropská unie Česká republika Právo
Objem úvěrů na bydlení stoupl v říjnu o desetinu na 20,7 mld. Kč
včera v 17:19

Objem úvěrů na bydlení stoupl v říjnu o desetinu na 20,7 mld. Kč

Objem nových hypotečních úvěrů na bydlení od bank a stavebních spořitelen dosáhl v říjnu 20,7 miliardy Kč. To je o...
Česká ekonomika Hypotéky ČNB
Pražská burza v pondělí znovu klesla z nejsilnější úrovně od března.…
Pražská burza v pondělí znovu klesla z nejsilnější úrovně od března.…
včera v 16:50

Pražská burza v pondělí znovu klesla z nejsilnější úrovně od března. Za měsíc posílila o více než 14 %

Pražská burza znovu neudržela nejsilnější úroveň od březnového začátku šíření nemoci covid-19 v Česku. Index PX dnes...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
GM nepřevezme podíl ve výrobci elektromobilů Nikola
včera v 16:39

GM nepřevezme podíl ve výrobci elektromobilů Nikola

Největší americká automobilka General Motors a výrobce elektromobilů Nikola přepracovali svou dohodu o strategickém...
Auta Americké akcie
Průzkum: Pro vstup do EU by v říjnu znovu hlasovalo 56 pct Čechů
včera v 16:07

Průzkum: Pro vstup do EU by v říjnu znovu hlasovalo 56 pct Čechů

Pro vstup České republiky do Evropské unie by v říjnu v referendu znovu hlasovalo 56 procent Čechů, proti květnu je...
Evropská unie Česká republika
USA: Rozjednané prodeje domů v říjnu opět vzrostly, ale nenaplnily…
včera v 16:00

USA: Rozjednané prodeje domů v říjnu opět vzrostly, ale nenaplnily očekávání trhů

Počet rozjednaných prodejů domů ve Spojených státech v říjnu meziročně vzrostl o 20,2 % po růstu o 20,8 % v září....
Spojené státy americké (USA) Americký realitní trh Nemovitosti
Sociální správa začala v pondělí odesílat příspěvky 5000 Kč důchodcům
včera v 15:10

Sociální správa začala v pondělí odesílat příspěvky 5000 Kč důchodcům

Česká správa sociálního zabezpečení začala v pondělí s odesíláním příspěvku 5000 korun k důchodu. Starobní, invalidní...
Důchody Česká ekonomika
Deflace v Německu se prohlubuje, ceny klesly nejvýrazněji od ledna…
včera v 14:00

Deflace v Německu se prohlubuje, ceny klesly nejvýrazněji od ledna 2015

Spotřebitelské ceny v Německu podle předběžných údajů v listopadu meziročně klesly o 0,3 %. Po říjnovém poklesu o 0,2...
Německo Inflace
Moderna dokončila testy vakcíny proti covidu-19, v USA a EU požádá o…
Moderna dokončila testy vakcíny proti covidu-19, v USA a EU požádá o…
včera v 13:50

Moderna dokončila testy vakcíny proti covidu-19, v USA a EU požádá o schválení jejího mimořádného nasazení

Vakcína proti covidu-19 americké biotechnologické společnosti Moderna má podle úplných výsledků poslední fáze testů...
Farmacie Biotechnologie Koronavirus
PKN Orlen plánuje velké investice, zaměří se na ekologickou energii
včera v 13:43

PKN Orlen plánuje velké investice, zaměří se na ekologickou energii

Největší polská petrochemická společnost PKN Orlen chce v příštích deseti letech investovat kolem 140 miliard zlotých...
PKN Orlen Petrochemie Ekologie a životní prostředí
S&P Global koupí v největší letošní akvizici firmu IHS Markit
včera v 12:31

S&P Global koupí v největší letošní akvizici firmu IHS Markit

Americký poskytovatel finančních informací S&P Global převezme zhruba za 44 miliard dolarů firmu IHS Markit....
Americké akcie Fúze a akvizice