Americké akcie v pátek díky příznivé statistice z trhu práce výrazně zpevnily, indexy S&P 500 a Nasdaq posunuly svá maxima
|

Americké akcie v pátek díky příznivé statistice z trhu práce výrazně zpevnily, indexy S&P 500 a Nasdaq posunuly svá maxima

Akcie v USA v pátek výrazně posílily a indexy S&P 500 a Nasdaq Composite uzavřely na nových maximech. K růstu přispěla nečekaně příznivá zpráva o tvorbě nových pracovních příležitostí ve Spojených státech, která podpořila očekávání, že Fed přistoupí k dalšímu zvýšení úrokových sazeb ještě v letošním roce. Statistika podpořila i americký dolar.

Americké akcie Shrnutí obchodování v USA

Index Dow v pátek přidal 1,04 % na 18 543,53 bodu, širší S&P 500 vzrostl o 0,86 % a uzavřel na rekordních 2 182,87 bodu (zavírací i absolutní rekord) a index technologického trhu Nasdaq Composite přidal 1,06 % a dostal se na 5 221,12 bodu, což je pro něj také nový rekordní závěr (absolutní maximum indexu z 20. července 2015 je 5 231,94 bodu).

V plusu skončilo osm z deseti hlavních sektorů, nejvýrazněji zpevnily sektor cyklického spotřebního zboží, technologické odvětví a finanční sektor, v mínusu zůstaly sektor zdravotní péče a odvětví veřejných služeb.

Americké akcie (5. srpna 2016)

Ministerstvo práce USA odpoledne oznámilo, že v zámoří vzniklo v červenci zhruba 255 000 pracovních míst. Analytici v průměru očekávali, že vzniklo pouze kolem 180 000 míst. Zvýšily se i mzdy. Míra nezaměstnanosti sice zůstala beze změny na 4,9 %, je však pod pěti procenty, které jsou považovány za hranici plné zaměstnanosti.

Zpráva ukázala, že tvorba nových pracovních míst byla rozložena napříč všemi sektory. Vzniklo mnoho míst na plný úvazek, stejně jako značný počet míst na částečný úvazek.

"Je to bez debaty vynikající zpráva. Nevypadá to, že by v ní byly nějaké slabiny," poznamenal hlavní ekonom společnosti RBC Capital Markets Tom Porcelli. "Musíme to nadšení ale mírnit, u dvou příznivých zpráv o vývoji nezaměstnanosti po sobě se hned všichni přesouvají na druhou stranu lodě - nejdříve se ta loď potápěla a teď si zase každý bude myslet, že vyrazí prudce vpřed," dodal.

Za celý týden má index Dow k dobru 0,6 %, index S&P 500 přidal 0,43 % a Nasdaq Composite zpevnil o 1,14 %.

Americké akcie (týden do 5. srpna 2016)

Z finančních společností, jejichž akcie v pátek rostly díky vyhlídkám vyšších sazeb nejvíce, se dařilo například bankám JPMorgan Chase (+2,7 %), Goldman Sachs (+2,56 %), Bank of America (+3,94 %), Citigroup (+4,29 %) nebo Wells Fargo (+1,76 %).

Prudce naopak oslabily cenné papíry farmaceutické společnosti Bristol-Myers Squibb (-15,99 %). Reagovaly tak na zprávu, že nový lék firmy na rakovinu plic v jedné z posledních fází výzkumu nesplnil očekávání.

Nedařilo se ani akciím firmy Zynga (-6,73 %), dvorního vývojáře her sociální sítě Facebook. Společnost ve čtvrtek večer zveřejnila hospodářské výsledky, investory zklamal zejména slabý výhled tržeb pro třetí čtvrtletí.

Vedle akcií bank JPMorgan Chase a Goldman Sachs se v indexu Dow dařilo dále například cenným papírům farmaceutické společnosti Merck (+10,41 %), vydavatele platebních karet American Express (+2,47 %) nebo výrobce oblečení a obuvi Nike (+1,93 %). Akcie firmy Merck zpevnily v reakci na neúspěch léku společnosti Bristol-Myers Squibb.

Zpevnily také akcie potravinářské firmy Kraft Heinz (+3,8 %), která po konci čtvrteční seance vykázala za letošní druhé čtvrtletí upravený zisk na akcii nad odhady a tržby v souladu s odhady.

Po konci pátečního obchodování na trh hospodářská čísla za druhé čtvrtletí poslal investiční konglomerát Berkshire Hathaway miliardáře Warrena Buffetta. Společnost oznámila, že jí ve druhém čtvrtletí v meziročním srovnání stoupl čistý zisk o 25 % na pět miliard dolarů. Zisk na akcii třídy A činil 3 042 dolarů, zvýšil se z 2 442 USD před rokem. Provozní zisk vzrostl o 18 % na 4,61 miliardy dolarů, respektive na 2 803 dolarů na akcii. Výsledky podpořily pojistné transakce a některé investice, zejména nákup společnosti Precision Castparts. Cenově dostupnější akcie třídy B v řádném obchodování zdražily o 1,77 %, v poobchodní fázi jejich cena naopak klesala o necelé procento.

Dolar díky silným datům zpevnil k euru i jenu

Vyšší pravděpodobnost rychlejšího růstu úroků na devizových trzích pomohla dolaru. Euro k americké měně oslabilo o 0,4 % na 1,1087 EUR/USD a dolar k japonskému jenu posílil o 0,7 % na 101,83 USD/JPY. Dolarový index měřící výkon americké měny ke koši šesti dalších světových měn stoupl o 0,5 % na 96,26 bodu.

Ceny ropy na světových trzích v pátek klesly, dolů je tlačil zejména silný dolar po příznivé zprávě o situaci na americkém trhu práce. Severomořská ropa Brent zlevnila o 0,5 % na 43,96 USD za barel a cena severoamerické lehké ropy WTI klesla o 0,8 % na 41,54 USD za barel.

Silnější dolar obecně zdražuje ropu zahraničním investorům, což přispívá ke snižování poptávky po této surovině.

Nedařilo se ani vzácným kovům, od nichž investoři díky silným datům z trhu práce USA přecházeli k rizikovějším aktivům. Zlato zlevnilo o 24 dolarů na 1 337 USD za trojskou unci a cena stříbra spadla o 74 centů na 19,62 USD za trojskou unci.

Hlavní páteční události na amerických trzích

Výsledková sezóna

Nejdůležitější události uplynulého týdne na amerických trzích

 • Čínský provozovatel alternativní taxislužby Didi Chuxing koupí čínskou součást amerického rivala Uber. V pondělí to uvedla čínská firma, která tak potvrdila spekulace médií a která je považována za vítěze tvrdého konkurenčního boje, který spolu obě firmy dosud vedly. Cenová válka s Didi na čínském trhu přicházela americký podnik na více než miliardu dolarů ročně.
 • Farmaceutická společnost GlaxoSmithKline (GSK) a divize společnosti Alphabet, mateřské společnosti internetového gigantu Google, se rozhodly vytvořit novou společnost zaměřenou na léčbu chorob s využitím elektrických signálů v těle. V pondělí to oznámila GSK, která je největší britskou farmaceutickou společností. Nová společnost s názvem Galvani Bioelectronics bude mít sídlo v Británii. GSK a dceřiná firma Alphabetu s názvem Verily Life Sciences investují do projektu z oblasti bioelektroniky v příštích sedmi letech 540 milionů liber (17,2 miliardy Kč), napsala agentura AP.
 • Americký výrobce elektrických automobilů Tesla Motors v pondělí oznámil, že za 2,6 miliardy dolarů koupí výrobce solárních panelů SolarCity. Sloučená firma bude pod jednou značkou prodávat elektromobily a solární a bateriové systémy. Převzetí SolarCity je součástí dlouhodobé strategie Tesly, jejíž další detaily nedávno představil její zakladatel a generální ředitel Elon Musk. Ten by chtěl z Tesly učinit firmu s kompletní nabídkou zařízení pro život s minimálními nebo nulovými emisemi uhlíku.
 • Americká telekomunikační společnost Verizon koupí poskytovatele softwaru pro správu vozového parku Fleetmatics Group za zhruba 2,4 miliardy USD v hotovosti. Fleetmatics Group nabízí mobilní aplikace a další softwarová řešení, která správcům vozových parků poskytují údaje o poloze vozidel, rychlosti, ujeté vzdálenosti nebo spotřebě paliva. Společnost má zhruba 1 200 zaměstnanců a sídlo v Irsku. Verizon za jednu akcii Fleetmatics zaplatí 60 USD v hotovosti. Prodejní cena je tak o zhruba 40 % vyšší než páteční zavírací cena akcií Fleetmatics na burze.
 • Index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru USA sestavovaný společností Markit v červenci podle finálních údajů dosáhl 52,9 bodu (odhad: 52,9 bodu, červen: 51,3 bodu).
 • Index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru USA podle institutu ISM v červenci klesl na 52,6 bodu z 53,2 bodu (odhad: 53 bodů).
 • Stavební výdaje v USA v červnu meziměsíčně klesly o 0,6 % (odhad: +0,5 %, květen revidován z -0,8 % na -0,1 %).
 • BMO Capital Markets zvýšila doporučení na akcie Harley-Davidson na "outperform" z "neutral", Barclays naopak snížila doporučení na akcie amerického výrobce motocyklů z "equal-weight" na "underweight".
 • JPMorgan zvýšila doporučení na akcie Costamare na "neutral" z "underweight".
 • Osobní výdaje se v USA v červnu stejně jako v květnu zvýšily o 0,4 %, čekal se růst o 0,3 %. Osobní příjmy se v červnu zvýšily o 0,2 % po stejném růstu v květnu, čekal se 0,3% růst. Index jádrových výdajů na osobní spotřebu, preferovaný inflační ukazatel Fedu, meziročně stoupl stejně jako v květnu o 1,6 % a meziměsíčně s zvýšil o 0,1 % po květnovém růstu o 0,2 %.
 • Americká internetová společnost Yahoo! prošetřuje tvrzení hackera spojeného s nabouráním se na stránky MySpace a LinkedIn, že má podrobnosti o 200 milionech účtů uživatelů Yahoo!. Ty nabízí k prodeji na takzvaném dark webu, který je spojován s nelegální činností. Píše o tom na svých internetových stránkách BBC. Jména uživatelů, hesla a data narození jsou na prodej za tři bitcoiny (zhruba 44 000 Kč). Hacker, který používá jméno Peace, uvádí, že údaje jsou s největší pravděpodobností z roku 2012.
 • Prodeje aut ve Spojených státech se v červenci meziročně zvýšily o 0,4 % na 1,52 milionu jednotek. Nejvýrazněji stouply prodeje značek Mercedes (+7,2 %), Kia (+6,5 %), Hyundai (+5,6 %) a Honda (+4,4 %). Prodeje největších amerických automobilek (Ford, General Motors, Fiat Chrysler) klesly. V anualizovaném vyjádření prodeje v červenci dosáhly 17,4 milionu jednotek, uvedla společnost RBC Capital Markets.
 • Lockhart (atlantský Fed): Zvýšení základní úrokové sazby na zářijovém zasedání nelze vyloučit. Pozorně sleduji možné bubliny na finančních trzích.
 • Nomura zvýšila cílovou cenu akcií Intelu na 38 z 35 USD.
 • Podle zprávy agentury ADP vytvořil soukromý sektor ve Spojených státech v červenci 179 tisíc nových pracovních míst. Očekával se výsledek 170 tisíc. V červnu v soukromém sektoru vzniklo podle ADP 176 tisíc nových míst (revidováno ze 172 tisíc).
 • Tempo růstu aktivity v americkém sektoru služeb se v červenci nezměnilo. Index nákupních manažerů sestavovaný společností Markit Economics podle finálních údajů stagnoval na červnových 51,4 bodu. Rychlý odhad ukazatele byl 50,9 bodu, čekala se revize na 51 bodů. Kompozitní PMI stoupl na 51,8 bodu z 51,2 bodu.
 • ISM index nákupních manažerů mimo zpracovatelský sektor v červenci klesl na 55,5 bodu z 56 bodů (odhad: 56,5 bodu).
 • Kurz světově nejpoužívanější kryptoměny bitcoin se v noci na středu prudce propadl, klesl ze zhruba 650 USD až k 460 USD. Krátce před 11.00 SELČ se kurz pohyboval kolem 540 USD. Virtuální měnu sráželo oznámení bitcoinové burzy v Hongkongu Bitfinex, že byla napadena hackery, kteří zřejmě odcizili 119 756 bitcoinů v hodnotě kolem 65 milionů dolarů.
 • Sociální síť Facebook umožní malým podnikům v rozvíjejících se zemích, aby prodávaly své zboží zákazníkům přímo přes své stránky. Oznámila to ve středu firma. Facebook již v loňském roce spustil službu umožňující některým podnikům prodávat zboží prostřednictvím placených inzerátů. Nově ohlášená služba však bude zdarma a zákazníci budou moci nakupovat přímo na facebookových stránkách daného podniku.
 • Americký maloobchodní gigant Wal-Mart Stores údajně jedná o převzetí internetového prodejce Jet.com. Informoval o tom list The Wall Street Journal s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Podle jednoho ze zdrojů by hodnota firmy Jet.com mohla činit až tři miliardy dolarů.
 • Teva Pharmaceuticals od Allerganu za 500 milionů USD koupí distributora léků Anda.
 • Nomura snižuje cílovou cenu akcií Royal Caribbean na 83 ze 101 USD.
 • Goldman Sachs snižuje doporučení na akcie Western Digital na "sell" z "neutral", cílovou cenu upravuje na 38 z 47 USD.
 • Týdenní počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech v týdnu do 30. července vzrostl na 269 tisíc z 266 tisíc v předchozím týdnu. Trh čekal pokles na 256 tisíc. Počet pokračujících žádostí v týdnu do 23. července klesl na 2,138 milionu z 2,144 milionu (revidováno z 2,139 milionu), očekávalo se 2,13 milionu.
 • Objem továrních objednávek ve Spojených státech v červnu meziměsíčně poklesl o 1,5 % (odhad: -1,8 %, květen revidován na -1,2 % z -1 %). Po odečtení objednávek ze sektoru dopravy jejich objem naopak vzrostl o 0,4 % (odhad: +0,1 %, květen revidován na +0,2% z +0,1 %).
 • Americká automobilka Ford Motor svolává v Severní Americe do servisů zhruba 830 000 aut. Mají problém s dveřmi, které se mohou za jízdy samovolně otevřít. Firma ve čtvrtek uvedla, že v souvislosti s touto závadou má zprávy o jedné nehodě a jednom zranění. Celkové náklady spojené s odstraněním závady automobilka odhadla na 270 milionů dolarů a zahrne je do hospodářských výsledků za třetí čtvrtletí.

Výsledková sezóna v uplynulém týdnu

 • Výsledky Aetna ve 2Q: Upravený zisk na akcii 2,21 USD (odhad: 2,12 USD, loni: 2,05 USD), tržby 15,9 miliardy USD (odhad: 15,57 miliardy USD, loni: 15,13 miliard USD).
 • Výsledky Emerson Electric ve 3Q: Upravený zisk na akcii 0,80 USD (odhad: 0,84 USD), tržby 5,13 miliardy USD (odhad: 5,35 miliardy USD).
 • Čistý zisk největšího amerického výrobce léků Pfizer se ve druhém čtvrtletí propadl o 23 % na 2 miliardy dolarů. Výsledky však díky solidnímu odbytu novějších léků a převzetí společnosti Hospira překonaly očekávání analytiků.
 • Výsledky Avon ve 2Q: Upravený zisk na akcii 0,07 USD (odhad: 0,02 USD), tržby 1,4 miliardy USD (odhad: 1,4 miliardy USD, loni: 1,54 miliardy USD).
 • Výsledky CVS Health ve 2Q: Upravený zisk na akcii 1,32 USD (odhad: 1,30 USD), tržby 43,7 miliardy USD (odhad: 44,11 miliardy USD).
 • Americkému výrobci spotřebního zboží Procter & Gamble stoupl v posledním čtvrtletí fiskálního roku čistý zisk na 1,95 miliardy USD z 521 milionů USD ve stejném období předchozího roku. Hospodaření firmy podpořilo snížení nákladů, zjednodušení nabídky produktů a absence mimořádných nákladů.
 • Výsledky Archer Daniels Midland ve 2Q: Upravený zisk na akcii 0,41 USD (odhad 0,45 USD), tržby 15,63 miliardy USD (odhad: 16,57 miliardy USD).
 • Výsledky SodaStream ve 2Q: Zisk na akcii 0,37 USD (loni: 0,05 USD, odhad: 0,21 USD), tržby 119,2 milionu USD (loni: 99,8 milionu USD, odhad: 105,7 milionu USD).
 • Výsledky Royal Carribean ve 2Q: Upravený zisk na akcii 1,09 USD (odhad: 1,02 USD), tržby 2,11 miliardy USD (loni: 2,06 miliardy USD, odhad: 2,17 miliardy USD).
 • Výsledky AIG ve 2Q: Zisk 1,9 miliardy USD (loni: 1,8 miliardy USD), upravený zisk na akcii 0,98 USD (odhad: 0,92 USD). Akcie v úterním after-marketu +3,5 %.
 • Výsledky Etsy ve 2Q: Ztráta na akcii 0,06 USD (loni: -0,07 USD), tržby 85,3 milionu USD (loni: 61,4 milionu USD). Akcie v úterním after-marketu +4 %.
 • Výsledky Electronic Arts ve 2Q: Upravený zisk na akcii 0,07 USD (odhad: ztráta 0,02 USD), tržby 682 milionů USD (odhad: 652,5 milionu USD). Akcie v úterním after-marketu -2 %.
 • Výsledky Fitbit ve 2Q: Upravený zisk na akcii 0,12 USD (loni: 0,21 USD), tržby 586,5 milionu USD (loni: 400,4 milionu USD). Akcie v úterním after-marketu +5 %.
 • Výsledky Office Depot ve 2Q: Upravený zisk na akcii 0,03 USD (odhad: 0,06 USD), tržby 3,22 miliardy USD (odhad: 3,2 miliardy USD). Společnost spolu se zveřejněním výsledků oznámila nový program snižování nákladů, díky kterému by do roku 2018 měla ušetřit více než 250 milionů dolarů, oznámila výplatu čtvrtletní dividendy ve výši 2,5 centu na akcii a navýšila objem programu zpětného odkupu akcií ze 100 milionů USD na 250 milionů USD.
 • Americká mediální společnost Time Warner vykázala za druhé čtvrtletí nižší tržby i zisk, zejména kvůli absenci velkých hitů studia Warner Bros. Firma ve středu uvedla, že jí čistý zisk klesl o 2,2 % na 951 milionů USD, zatímco tržby jí klesly o 5,3 % na 6,95 miliardy USD. Zaostaly tak za očekáváním analytiků. Time Warner vlastní téměř poloviční podíl v majiteli české televizní stanice Nova.
 • Výsledky Humana ve 2Q: Upravený zisk na akcii 2,30 USD (odhad: 2,21 USD), tržby 14 miliard USD (loni: 13,7 miliardy USD).
 • Čistá ztráta amerického výrobce elektromobilů Tesla Motors se ve druhém čtvrtletí prohloubila na 293 milionů USD ze 184 milionů USD před rokem. Nárůst prodeje totiž nedokázal vykompenzovat rozsáhlé náklady na zvyšování produkce. Akcie Tesly ve středeční poobchodní fázi mírně zdražovaly.
 • Výsledky Herbalife ve 2Q: Čistá ztráta 22,9 milionu USD (loni: zisk 82,8 milionu USD), upravený zisk na akcii 1,29 USD (odhad: 1,21 USD), tržby 1,2 miliardy USD (odhad: 1,19 miliardy USD). Akcie ve středečním after-marketu +2,5 %.
 • Výsledky 21 Century Fox ve 2Q: Upravený zisk na akcii 0,45 USD (odhad: 0,37 USD), tržby 6,65 miliardy USD (loni: 6,21 miliardy USD). Akcie ve středečním after-marketu -4 %.

 • Výsledky Duke Energy ve 2Q: Upravený zisk na akcii 1,07 USD (odhad: 1,01 USD), tržby 5,48 miliardy USD (odhad: 5,67 miliardy USD).

 • Výsledky Kellogg ve 2Q: Upravený zisk na akcii 0,91 USD (v souladu s odhady), tržby 3,27 miliardy USD (odhad: 3,36 miliardy USD).
 • Výsledky Teva Pharmaceuticals ve 2Q: Upravený zisk na akcii 1,25 USD (odhad: 1,20 USD), tržby 5,04 miliardy USD (odhad: 4,87 miliardy USD).
 • Výsledky Chesapeake Energy ve 2Q: Upravená ztráta na akcii 0,14 USD (odhad: -0,10 USD), tržby 1,62 miliardy USD (odhad: 1,93 miliardy USD).
 • Výsledky Viacom ve 2Q: Upravený zisk na akcii 1,05 USD (odhad: 1,01 USD), tržby 3,12 miliardy USD (odhad: 3,01 miliardy USD).
 • Výsledky Kraft Heinz ve 2Q: Upravený zisk na akcii 0,85 USD (odhad: 0,73 USD), tržby 6,8 miliardy USD (v souladu s odhady). Akcie ve čtvrtečním after-marketu +3,5 %.
 • Výsledky LinkedIn ve 2Q: Upravený zisk na akcii 1,13 USD (odhad: 0,78 USD), tržby 932,7 milionu USD (odhad: 899 milionů USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu beze změny.
 • Výsledky Zynga ve 2Q: Ztráta na akcii 0,01 USD (loni: -0,03 USD), tržby 181,7 milionu USD (loni: 199,9 milionu USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu -9 %.
 • Výsledky Priceline Group ve 2Q: Upravený zisk na akcii 13,93 USD (odhad: 12,67 USD), tržby 2,56 miliardy USD (odhad: 2,59 miliardy USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu +5,5 %.
 • Výsledky Motorola Solutions ve 2Q: Upravený zisk na akcii 1,03 USD (odhad firmy: 0,82-0,88 USD), tržby 1,43 miliardy USD (loni: 1,37 miliardy USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu -0,5 %.
 • Výsledky Activision Blizzard ve 2Q: Upravený zisk na akcii 0,54 USD (odhad: 0,42 USD), tržby 1,61 miliardy USD (odhad: 1,46 miliardy USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu +1 %.
 • Výsledky Monster Beverage ve 2Q: Upravený zisk na akcii 0,99 USD (odhad: 1,03 USD), čisté tržby 827,5 milionu USD (odhad: 804 milionů USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu +2 %.

Zdroj: MarketWatch, CNBC, ČTK

V PONDĚLÍ V 10 HODIN ŽIVĚ: Expertní tržní výhled
V PONDĚLÍ V 10 HODIN ŽIVĚ: Expertní tržní výhled
20:30

V PONDĚLÍ V 10 HODIN ŽIVĚ: Expertní tržní výhled

Další týden plný tržních výkyvů, podpora ekonomiky ze strany vlád i centrálních bank, kondice jednotlivých akciových...
Světové akcie Americké akcie Akcie ČR
Kia svolává v USA téměř 295 000 vozů kvůli hrozbě požáru
19:42

Kia svolává v USA téměř 295 000 vozů kvůli hrozbě požáru

Jihokorejská automobilka Kia svolává ve Spojených státech téměř 295 000 vozů kvůli nebezpečí požáru motoru....
Auta Spojené státy americké (USA)
Tisk: Italská banka Monte dei Paschi by mohla zrušit až 6 000 míst
17:00

Tisk: Italská banka Monte dei Paschi by mohla zrušit až 6 000 míst

Italská banka Monte dei Paschi di Siena by mohla zrušit až 6 000 pracovních míst, pokud se nespojí s jiným bankovním...
Itálie Evropské banky Finanční sektor
Americké akcie v pátek skončily na rekordech, investoři očekávají…
Americké akcie v pátek skončily na rekordech, investoři očekávají…
včera v 22:30

Americké akcie v pátek skončily na rekordech, investoři očekávají další balík podpůrných opatření

Hlavní akciové indexy ve Spojených státech skončily v pátek na rekordech. Investoři po slabé statistice z amerického...
Americké akcie Shrnutí obchodování v USA
Poptávka po akciích při IPO Burger King India 150krát převýšila…
včera v 18:22

Poptávka po akciích při IPO Burger King India 150krát převýšila hodnotu nabízených cenných papírů

Primární veřejná nabídka akcií (IPO) společnosti Burger King India přilákala poptávku v objemu 9,5 miliardy dolarů,...
Primární úpis akcií (IPO) Asijské akcie Restaurace
Evropské akcie uzavřely první prosincový týden růstem
Evropské akcie uzavřely první prosincový týden růstem
včera v 18:00

Evropské akcie uzavřely první prosincový týden růstem

Akcie na západoevropských trzích v pátek posílily díky pozitivním zprávám z USA, kde se schyluje ke schválení...
Evropské akcie Shrnutí obchodování v Evropě
Německá prokuratura vyšetřuje auditory EY kvůli krachu Wirecardu
včera v 17:54

Německá prokuratura vyšetřuje auditory EY kvůli krachu Wirecardu

Německá prokuratura v pátek zahájila vyšetřování auditorů společnosti EY, kteří se zabývali kontrolou účetnictví...
Podvod Německo
Pražská burza se v pátek vrátila na nejsilnější úroveň od března
Pražská burza se v pátek vrátila na nejsilnější úroveň od března
včera v 16:50

Pražská burza se v pátek vrátila na nejsilnější úroveň od března

Pražská burza se v závěru týdne vrátila na nejsilnější úroveň od březnového začátku epidemie nemoci covid-19 v Česku....
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
Živnostníci v ČR budou moci využít dobrovolně takzvanou paušální daň
včera v 16:38

Živnostníci v ČR budou moci využít dobrovolně takzvanou paušální daň

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné v ČR budou moci od příštího roku platit dobrovolně takzvanou...
Česká ekonomika Byznys a podnikání Daně
Rusko neuspělo s žádostí o odklad vymáhání odškodného za Jukos
včera v 16:04

Rusko neuspělo s žádostí o odklad vymáhání odškodného za Jukos

Nizozemský nejvyšší soud v pátek odmítl požadavek Ruska, aby prozatím pozastavil vymáhání odškodného ve výši 57...
Rusko Právo
USA: Tovární objednávky v říjnu vzrostly nad očekávání
včera v 16:00

USA: Tovární objednávky v říjnu vzrostly nad očekávání

Objem továrních objednávek ve Spojených státech byl v říjnu o 1 % vyšší než v září. Po zářijovém meziměsíčním růstu o...
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika
Počet osobních bankrotů v ČR v listopadu stoupl, návrhů na ně ubylo
včera v 15:53

Počet osobních bankrotů v ČR v listopadu stoupl, návrhů na ně ubylo

V Česku bylo v listopadu vyhlášeno 1 347 osobních bankrotů, o 46 více než v říjnu. Zároveň bylo podáno 1 318 návrhů...
Česká ekonomika Bankrot Byznys a podnikání
V listopadu začalo v ČR podnikat 3 485 lidí, nejméně od začátku roku
včera v 15:06

V listopadu začalo v ČR podnikat 3 485 lidí, nejméně od začátku roku

V listopadu začalo podnikat 3 485 lidí, což je nejméně od začátku letošního roku a téměř o polovinu méně než v září....
Česká republika Byznys a podnikání
Spor o rozpočet EU trvá, komplikuje shodu na emisním závazku
včera v 14:47

Spor o rozpočet EU trvá, komplikuje shodu na emisním závazku

Šest dní před zásadním summitem Evropské unie odmítají lídři Maďarska a Polska ustoupit ve sporu, který hrozí...
Evropská unie Rozpočet
USA: Schodek obchodní bilance v říjnu mírně vzrostl
včera v 14:40

USA: Schodek obchodní bilance v říjnu mírně vzrostl

Hodnota deficitu americké obchodní bilance v říjnu klesla na 63,1 miliardy USD. Po zářijovém poklesu schodku na 62,1...
Spojené státy americké (USA) Mezinárodní obchod
Tvorba pracovních míst v USA v listopadu zaostala za očekáváním, míra…
Tvorba pracovních míst v USA v listopadu zaostala za očekáváním, míra…
včera v 14:30

Tvorba pracovních míst v USA v listopadu zaostala za očekáváním, míra nezaměstnanosti ale klesla na 6,7 %

Ekonomika Spojených států v listopadu vytvořila asi 245 000 pracovních míst. To je nejnižší údaj za šest měsíců. Růst...
Nezaměstnanost Americká ekonomika Spojené státy americké (USA)
S&P: Globální dluh do konce roku vystoupí na 200 bilionů USD
včera v 14:03

S&P: Globální dluh do konce roku vystoupí na 200 bilionů USD

Globální dluh do konce letošního roku vystoupí kvůli dopadům nového koronaviru a opatřením na potlačení pandemie na...
Zadlužení Světová ekonomika
Senát našel v daňovém balíčku další příjmy za 4,5 miliardy Kč
včera v 11:49

Senát našel v daňovém balíčku další příjmy za 4,5 miliardy Kč

Senát našel v daňovém balíčku další příjem pro státní rozpočet ve výši 4,5 miliardy korun, který se ale nemusí nijak...
Daně Česká republika Rozpočet