Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 27. dubna
|

Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 27. dubna

Které světové firmy představí výsledky hospodaření za uplynulý kvartál v týdnu od 27. dubna a jaké zisky v rámci indexů S&P 500 a STOXX Europe 600 očekávají analytici oslovení agenturou Refinitiv?

Výsledková sezóna Americké akcie Evropské akcie Asijské akcie Akcie ČR

Jaký vývoj zisků a tržeb v rámci indexu S&P 500 čekají analytici?

Jak se vyvíjejí odhady růstu či poklesu zisků a tržeb amerických firem za 1Q2020?

Jaké jsou výhledy amerických firem pro 1Q2020

Jaká překvapení přinesly oznámené výsledky amerických firem za 1Q2020?

Jak jsou oceněny hlavní americké akciové indexy?

Jak se podle analytiků budou vyvíjet zisky evropských firem?

Jaký vývoj zisků a tržeb evropských firem za 1Q2020 čekají analytici?

Jaká překvapení přinesly oznámené výsledky evropských firem za 1Q2020?


Níže najdete odhady výsledků jednotlivých společností, které oznamují hospodářská čísla v následujícím týdnu.

Poznámka: Odhady analytiků jsou aktuální k 23. 4. 2020.

Pondělí 27. dubna

Spojené státy

Evropa

Asie

Úterý 28. dubna

Spojené státy

Evropa

Asie

Středa 29. dubna

Spojené státy

Evropa

Asie

Čtvrtek 30. dubna

Spojené státy

Evropa

Pražská burza

Erste Group Bank

Finanční skupina Erste podle analytika Milana Lávičky z J&T Banky za první čtvrtletí vykáže meziroční pokles čistého zisku o 37 % na 239 milionů eur. To podle něj bude způsobeno propadem výnosů z tradingu a vyššími rizikovými náklady. "Očekáváme, že na rozdíl od některých jiných bank nebude Erste vytvářet extrémně vysoké opravné položky k nespláceným úvěrům s předstihem již nyní, ale spíše půjde cestou rozložení vyšších rizikových nákladů do více kvartálů. Pro první čtvrtletí tak naše projekce počítá s opravnými položkami ve výši 91 milionů eur. To je jen relativně mírný nárůst oproti poslednímu loňskému čtvrtletí, nicméně v porovnání s loňským prvním čtvrtletím, kdy Erste vykázala vyšší rozpouštění opravných položek než jejich tvorbu, je rozdíl výrazný, a je tak hlavním důvodem výrazného poklesu zisku," říká Milan Lávička.

Více než samotná čísla bude investory zajímat případný výhled pro zbytek roku a dopady pandemie nemoci covid-19, zejména na nesplácené úvěry. "Nepředpokládáme, že by banka dala jakýkoli konkrétní výhled. Investoři budou chtít slyšet alespoň nějaké vodítko či různé scénáře, jaké všechny důsledky může současné omezení ekonomické aktivity přinést, případně jak jsou vlády a centrální banky schopny tyto negativní dopady mírnit," dodává Lávička.

PFNonwovens

Výrobce netkaných textilií PFNonwovens podle analytika Komerční banky Bohumila Trampoty vykáže za poslední loňské čtvrtletí celkové tržby 1,67 miliardy korun, což je v meziročním srovnání téměř beze změny. EBITDA výsledek čeká ve výši 346,9 milionu korun, meziročně také prakticky beze změny. "Pokud přidáme náš odhad pro čtvrté čtvrtletí k již reportovaným číslům za prvních devět měsíců roku, měl by celoroční zisk EBITDA činit 1,29 miliardy korun. To je lehce pod cílem firmy 1,3 miliardy korun," říká Trampota. Společnost podle něj vykáže vyšší odpisy vzhledem k zařazení nových linek do provozu. Nová linka v Jihoafrické republice by měla být v komerčním provozu zhruba od poloviny minulého roku a v posledním loňském kvartálu už měla být v provozu také nová linka ve Znojmě.

"Očekáváme, že PFNonwovens vyrobila ve čtvrtém čtvrtletí 28,5 tisíce tun výrobků, což je meziroční nárůst o necelá 3 %. Příspěvek nových linek by také měl potvrdit, že se podniku podařilo vyřešit problémy se skladovým hospodařením, se kterými se potýkal v druhém kvartálu a kvůli kterým byly výsledky za druhé čtvrtletí zklamáním," dodává Trampota.

Asie

Pátek 1. května

Spojené státy

Evropa

Asie

Zdroj: Refinitiv, Investing.com