Očkovací látka proti medvědímu trhu neexistuje
|

Očkovací látka proti medvědímu trhu neexistuje

S ochranou portfolia je to podobné jako s očkováním proti chřipce, říká Brendan Mullooly ze společnosti Mullooly Asset Management. Trhy mohou dostat ránu z tolika směrů, že je prakticky nemožné investice 100% ochránit.

Medvědí trh Korekce na trzích Akciový trh Investiční strategie Ponaučení pro investory

Je známý fakt, že ztráty investoři vnímají s nepoměrně větší nechutí, než s jakou radostí přijímají zisky. Není tedy divu, že hledají, jak se před nepříznivým vývojem na trzích chránit.

Jak ovšem upozorňuje finanční poradce Brendan Mullooly ze společnosti Mullooly Asset Management, pouštějí se do nelehkého, ne-li rovnou nesplnitelného úkolu.

"Ochrana portfolia je něco jako očkování proti chřipce. Vzhledem k tomu, že virus chřipky prochází prakticky nepřetržitě procesem mutace, je také účinnost očkování každý rok jiná. Experti sice složení chřipkové vakcíny pravidelně upravují, vždy jde ale tak trochu o loterii. Někdy jsou úspěšní více, jindy méně," říká Mullooly.

"U portfolia je to podobné. Můžete zvolit určitou strategii jeho ochrany, zda je však úspěšná, se ukáže až ve chvíli, kdy trhy začnou klesat. Rádi předpovídáme, co příští pokles způsobí a co se stane s jednotlivými typy aktiv, stejně jako u 'míchání' očkovací látky proti chřipce je to ovšem tak trochu sázení," dodává.

(Ne)fungující strategie: Vyšší výnosy, nebo raději menší ztráty?
Každý investor by chtěl mít strategii, která jej udrží alokovaného na akciovém trhu během býčího trendu, ale při poklesech mu poradí prodávat a držet hotovost. Takové časování trhu ale není vůbec jednoduché, selhává při něm jak většina drobných investorů, tak profesionálů.
Zdroj: Your Brain on Stocks