Pět akcií, které mají svým výkonem překonat index S&P 500
|

Pět akcií, které mají svým výkonem překonat index S&P 500

Americká investiční banka Goldman Sachs má týmy odborníků sledujících akciové trhy a vybírajících konkrétní příležitosti. V polovině září zveřejnila analýzu, ve které argumentuje pro nákup pěti amerických titulů. Háček to má jediný – bez výjimky jde o akcie z hlediska ocenění dražší než Amazon nebo Microsoft.

Americké akcie Investiční tipy Akciové tipy Ocenění

Pětka budoucnosti, na kterou ukázali analytici z Goldman Sachs, opravdu není šálkem kávy pro příznivce nákupů při nízkých valuacích. Jako celek se vybrané tituly v době vydání analýzy obchodovaly na 42násobku očekávaných zisků pro rok 2021.

To ale neznamená, že nemůže vyjít sázka na ně jako na ty, které svým výkonem na burze překonají index S&P 500. Ten je jako celek zhruba o polovinu "levnější", to ale nemusí nic znamenat. Výše jej ostatně v posledních měsících táhly vysoce nadprůměrně oceněné velké technologické firmy.

Zmíněná pětice sestává z firem PayPal (platební systém, jediné opravdu velké jméno ve výběru), Autodesk, ServiceNow (stejně jako PayPal jsou to technologické společnosti zabývající se digitalizací byznysu, respektive automatizací pracovních procesů), Intuitive Surgical a Vertex Pharmaceuticals (zástupci sektoru zdravotní péče; první se zabývá robotizací chirurgie, druhá vyvíjí genové terapie).

Vývoj akcií firem PayPal (PYPL), Autodesk (ADSK), ServiceNow (NOW), Intuitive Surgical (ISRG) a Vertex Pharmaceuticals (VRTX)

Howard Marks (Oaktree Capital): Opravdu velké peníze vám mohou vydělat akcie, které byly pod největším tlakem. Dlouhodobý investiční horizont je nejdůležitější
V době, kdy jsou výnosy amerických vládních dluhopisů minimální, působí ostatní třídy aktiv o to atraktivněji. To ale neznamená, že výnosy z nich jsou nějaká velká hitparáda. Kdo chce výraznější zhodnocení peněz, nesmí se bát hledat mezi poraženými uplynulých měsíců a let, uvedl ve vysílání CNBC uznávaný investor Howard Marks.
10 důvodů, proč akcie mohou dále posilovat. Mohou, ale nemusejí
Hlavní globální akciový analytik Goldman Sachs Peter Oppenheimer našel hned deset důvodů, proč by rally na americkém akciovém trhu nemusela být u konce. Ve světle současných výprodejů (především) technologických titulů snad odvážná myšlenka, snad jen snaha nahnat klienty do krátkodobě nevýhodných obchodů. U Goldmanů nikdy nevíte.
Zdroj: Goldman Sachs, fnlondon.com