Plochá strategie jako pramatka všech investičních neúspěchů
|

Plochá strategie jako pramatka všech investičních neúspěchů

Na finančních trzích se nic neděje jen tak a jen málokdy lze vývoj vysvětlit jedinou větou. Investoři by tyto skutečnosti měli brát v potaz, dělají tak ale málokdy.

Investování Ponaučení pro investory Investiční strategie Chyby v investování

Robert Shiller, který věnoval velkou část profesního života studiu tržních bublin a vymyslel velice sledovaný indikátor ocenění akcií, před pár týdny v článku pro The New York Times upozornil, že většina investorů je přesvědčená, že to, co dění na trzích ovlivňovalo dosud, bude vývoj ovlivňovat i nadále. Právě to je ale podle Shillera jedna z největších chyb investorů.

Známý bloger a hedgeový manažer Jesse Felder se Shillerem souhlasí, ale zároveň říká, že to, o čem Shiller hovoří, je jen jedna z mnoha chyb založených na stejném principu.

"Obecně je podle mého názoru největším prohřeškem plochá investiční strategie, a to bez ohledu na to, na čem přesně se zakládá," vysvětluje Felder. "Stoupenci technické analýzy ignorují měnící se fundamenty a naopak, v ještě horším případě se techničtí investoři řídí pouze jedním ukazatelem; kontrariáni ignorují momenta a podobně," pokračuje Felder.

"V poslední době se spálili například ti, kdo vyhodnotili četné short pozice na trhu s americkými vládními dluhopisy jako býčí signál. Ignorovali skutečnost, že jak technická analýza, tak fundamenty vyznívaly opačně," dodává Felder.

Investovat pomocí jednostranně zaměřené investiční strategie je stejné jako přecházet frekventovanou silnici a podívat se jen na jednu stranu. Ve vteřině vás může smést auto přijíždějící z druhého směru.

Zdroj: thefelderreport.com