Příštích 12 měsíců na americkém akciovém trhu bude ve znamení masivní bubliny. Tak proč na ní nevydělat, říká stratég
|

Příštích 12 měsíců na americkém akciovém trhu bude ve znamení masivní bubliny. Tak proč na ní nevydělat, říká stratég

Americké akciové indexy včetně širokého S&P 500 dokázaly po únorovém a březnovém propadu během pár měsíců napravit ztráty a posunout historická maxima. A to může být teprve začátek.

Americké akcie S&P 500 Investiční bubliny Podpora ekonomiky Výhled na rok 2021

Graham Summers ze společnosti Phoenix Capital Research se nebojí svým klientům nabízet třeba i krátkodobé strategie s cílem maximálního zisku. Jde nakonec o peníze, ne o krásné řeči. A podle něj čeká americký akciový trh raketový růst, na kterém by byla chyba se nepodílet.

Důvod? Žádná raketová věda, Summers je zkrátka přesvědčen, že obrovské množství peněz, které na trh lijí americká administrativa a centrální banka, nemohou vyústit v nic menšího než výrazné posílení akcií. A to je ještě slabý výraz.

"Index S&P 500 podle mě může během roku atakovat hladinu 6 000 bodů. Že to zní šíleně? Tak si uvědomme, že vláda a Fed různými kanály již nyní nalily a plánují nalít do systému nové peníze v objemu zhruba třetiny velikosti americké ekonomiky," píše Summers.

I velcí býci průběžně varují před narůstajícími valuacemi na akciovém trhu, prudkým růstem zadlužení americké vlády, geopolitickými riziky, samozřejmě pandemií koronaviru a řadou dalších rizik. Staré burzovní úsloví ale praví, že se má na trhu tančit, dokud hraje muzika.

"Jako investoři bychom neměli tolik řešit to, co by trh měl dělat. Měli bychom vydělávat právě v tom prostředí, které na trzích panuje," uzavírá Graham Summers svůj navýsost kontroverzní výhled pro americké akcie.

Manažer fondu: Mladí a hloupí investoři udělali z ocenění amerických akcií noční můru
Investoři v současnosti platí za americké akcie (index S&P 500) 22násobek zisků očekávaných v příštích 12 měsících, tedy o polovinu více, než je průměr za uplynulou dekádu. Velkou část růstu z březnového minima na nové rekordy přitom táhly velké technologické tituly a také trh s opcemi. Ocenění akcií je proto z dlouhodobého hlediska noční můrou, za což jsou (spolu)zodpovědní mladí a hloupí investoři, říká Cole Smead, který spravuje portfolio fondu ve vlastní firmě Smead Capital Management.
Zdroj: Phoenix Capital Research