Problém pro americké akcie? Znamení Hindenburg začíná být příliš
|

Problém pro americké akcie? Znamení Hindenburg začíná být příliš

Znamení Hindenburg nepochybně mnohokrát předznamenalo hlubší pokles akciového trhu, ještě daleko častěji se ale poté, co nastalo, na trhu nedělo nic výjimečného. Když je ale těchto technických signálů opravdu hodně v krátké době, přestává to podporovat výhled dalšího posilování akciového trhu.

Americké akcie Technická analýza Ekonomické a tržní indikátory

Na velké množství takzvaných znamení Hindenburg v týdnu upozornil známý akciový medvěd Jesse Felder. "V letech 2000 a 2007 na amerických burzách výrazně narostl počet těchto varovných signálů v 3měsíčním i 12 měsíčním období. A podobné to bylo v polovině roku 2015, tedy relativně krátce před dvěma prudkými prodejními vlnami na trhu," napsal.

Obdobné to pak bylo na začátku roku 2018, který skončil strmým výprodejem akcií po dlouhém období s extrémně nízkou volatilitou.

"Zvýšený výskyt znamení Hindenburg samozřejmě ještě neznamená, že se akciový trh záhy zřítí z pomyslného rekordního útesu. Šance na to, že se aktuální, nadále růstový trend na trhu otočí, nicméně nepochybně narůstají," uzavřel Felder s jistou dávkou opatrnosti.

A není se co divit, v minulosti podobná varování již zveřejnil, rekordní růst cen amerických akcií ale od té doby pokračoval (v článku najdete i stručnou definici samotného znamení Hindenburg).

Zdroj: thefelderreport.com