Proč Buffett nakupuje v Japonsku?
|

Proč Buffett nakupuje v Japonsku?

Protože je to levnější, zněla by nejstručnější odpověď.

Japonské akcie Asijské akcie Warren Buffett Nejbohatší investoři a byznysmeni Světové akcie Ocenění

Warren Buffett se rozhodl investovat do akcií velkých japonských firem. Pro někoho možná překvapivý tah, pro věštce z Omahy asi jediná možnost, kam investovat volné desítky miliard dolarů. Při pohledu na ocenění amerického technologického sektoru, který je poprvé v historii dražší než celý evropský akciový trh, se jeden pomalu přestává divit.

Buffettova Berkshire Hathaway koupila podíly v pěti japonských obchodních firmách
Investiční konglomerát Berkshire Hathaway, za nímž stojí investorská legenda Warren Buffett, koupil podíly v pěti japonských obchodních společnostech. V každé ze společností má Berkshire více než 5 % akcií, které nakupovala v průběhu uplynulých 12 měsíců na tokijské burze.

Celý americký akciový trh již má nyní téměř dvojnásobnou hodnotu než americký HDP (který výrazně klesl), maximum z roku 2000 hravě překonal.

Ale není to jen o USA, jakkoli americké akcie tento poslední graf určitě hodně ovlivňují. Warren zkrátka jako hodnotový investor hledající vhodné příležitosti musí být hodně zmatený. A proto hledá v Japonsku.

S&P 500 na rekordech: 4 grafy, které stojí za to vidět
Když americký akciový index v srpnu poprvé od února posunul historické maximum, bylo to letos počtrnácté. Nešťastnou třináctku, kterou zapsal do burzovního almanachu 19. února, tedy nechal úspěšně za sebou a od té doby rekord posunul o více než 120 bodů. Bylo to s tím medvědem letos celkem rychlé, co říkáte?