Proč se vyplatí pochopit opce
|

Proč se vyplatí pochopit opce

S opcemi je to jako s jakýmkoli jiným investičním nástrojem – až když pochopíte jejich fungování, můžete být na trhu s nimi úspěšní. Pokud cítíte, že tlak vyplývající z intradenního obchodování není pro vás to pravé, právě opce mohou být vhodnou variantou.

Opce Investiční strategie Ponaučení pro investory Investiční tipy

Všestrannost opcí

Prakticky na každou situaci a charakter trhu lze aplikovat některou z opčních strategií. Jste-li přesvědčeni o směru vývoje trhu, použijte vertikální spread. Když je trh v neutrálním módu, lze použít některou z nesměrových strategií, jejichž hlavní výhodou je časový rozpad inkasovaného prémia.

Všestrannost je jedním z hlavních důvodů, proč by znalost opčního obchodování neměla chybět v rejstříku dovedností tradera.

Trend je váš přítel

Nejstarší a možná nejskloňovanější pravidlo tradingu. Když se ale podíváme na grafy, zjistíme, že ačkoli trh dlouhodobě roste, načasovat vhodně vstup do směru je problém, obzvlášť pro začínajícího tradera.

Například od počátku roku 2017 akciové indexy slušně posílily, ale porovnáme-li období reálného trendu a jeho absence, zjistíme, že za 8 měsíců bylo pouze 40 dnů v trendu trvajícím déle než dva dny. Jinými slovy, trend platil pouze ve čtvrtině sledovaného období. A to se bavíme o nadprůměrně úspěšném roce.

Cílem obchodníka tedy je, naučit se využít různé fáze vývoje trhu ve vlastní prospěch a mít pravděpodobnost na své straně. V rámci letošní konference MoneyExpo Trading ukáži, jak nepřijít o peníze a jak na opcích postavit ziskový systém. Nenechte si tedy ujít moji přednášku.

Jste opatrní, obchodujte opce (13. 4. 2018, on-line)

  • Zjistíte, že si vystačíte jen se 30 minutami denně.
  • Naučíte se, že čas hraje ve váš prospěch.
  • Pochopíte, že peníze lze vydělat, i když neznáte nebo netrefíte směr vývoje trhu.
  • Dozvíte se, co je volatilita a proč je (vedle časového rozpadu) na trhu s opcemi důležitá.
  • Zjistíte, že je obchodování s opcemi jednoduché.

Pro partnery konference, jejich klienty i čtenáře Investičního webu organizátoři nabízejí 20% slevu na vstupenky. Pro její získání stačí v nákupním košíku objednávky zadat slevový kód MOJESLEVA2018IW.

Ukázka mého posledního obchodu

Strategie butterfly u indexu Russell 2000 (RUT). Vstup 9. března za 39,35 USD, výstup 15. března za 44,30 USD. Čistý zisk na jeden kontrakt (po odečtení hedgeové pozice) 430 USD za 5 dnů.

Autorem textu je Aleš Kopřiva, dlouholetý opční trader.