Rada legendy pro drobné investory: Věřte těm, kdo investují podle svých slov
|

Rada legendy pro drobné investory: Věřte těm, kdo investují podle svých slov

Kdekdo na Twitteru dnes může zásobovat své publikum názory na cokoli včetně investování. Proslulý investor Laszlo Birinyi doporučuje věřit těm, kdo investují podle toho, co proklamují či radí.

Investiční strategie Investiční guru Ponaučení pro investory Trading Akciový trh

Laszlo Birinyi za uplynulých více než osm let prakticky nezamířil vedle, pokud jde o tržní předpovědi. Zůstal býkem i v době, kdy mnozí jiní panikařili. A zůstal jím nejen ve svých vyjádřeních, ale i obchodních příkazech. Naposledy měl na opčním trhu vsazeno na to, že index S&P 500 letos v září překoná hladinu 2 500 bodů. Stalo se.

V rozhovoru pro Business Insider svá doporučení zobecnil a vysvětlil. "Všude najdete spoustu článků a zpráv z bank o tom, že přijde korekce. Naprosto výjimečně přitom ve stejných textech najdete jasné doporučení prodávat. Nikdo nenapíše, že bude korekce, a že tedy máte prodávat S&P 500. Je to samé 'trh má obavy', 'může dojít k poklesu', ale já se vždy ptám: A obchoduje pisatel podle toho?" položil si otázku.

"Ze života před monitorem na Wall Street jsem zvyklý mít zodpovědnost za cokoli, co udělám. Podobná vyjádření jsou proto pro mě pouhý šum. Za posledních osm let pouze jednou náš stratég přišel a řekl, ať prodáváme akcie, že přichází korekce. Nedošlo na ni a my jsme přišly o nějaké peníze. V pořádku, to se stává, ale peníze šly stejným směrem, jakým jsme se vyjadřovali," pokračoval Birinyi.

Dává v investování přednost hmatatelným faktorům a konkrétní osobní zodpovědnosti. "Sami investujeme tak, jak radíme svým klientům, a ti to oceňují. Můžeme se mýlit, ale nikdy neradíme nic, na co bychom se sami báli vsadit. Neříkáme, že bude pršet, ale že si lidé mají koupit deštník," uzavřel slavný investor.

Zdroj: Business Insider