Ron Paul: Na trzích je největší bublina v historii lidstva
|

Ron Paul: Na trzích je největší bublina v historii lidstva

Americký akciový trh je nejvýše od začátku února a pomalu se blíží historickým maximům (technologický index je dokonce v posledních týdnech nejednou posunul). Kdy jindy tedy vytáhnout z osudí amerických finančních médií kritika vší té navenek dobré nálady. Ron Paul, bývalý kongresman a dlouholetý tržní medvěd, se na tento úkol nominuje jaksi sám.

Americké akcie Investiční bubliny

"Americký akciový trh je v největší bublině, jakou lidstvo pamatuje. Jakmile ta praskne, mohou ceny amerických akcií spadnout na polovinu," uvedl Ron Paul ve čtvrtek 12. července ve vysílání CNBC v pořadu Futures Now. "Vidím velké problémy, které začínají enormními dluhy a přílišným utrácením."

Není to ani zdaleka poprvé, co Paul takto varuje. V srpnu 2017 například předpověděl 50% propad cen akcií a od té doby svůj výhled několikrát zopakoval. od té doby index S&P 500 navzdory lednové a únorové korekci přidal okolo 15 %.

Paul je libertarián, a tak by se mu líbilo, kdyby vláda své výdaje držela na uzdě. Utrácení federální vlády v USA považuje v kombinaci s měnovou politikou po krizi za skvělé palivo pro nafouknutí obrovské tržní bubliny. "Současný americký prezident miluje vládní výdaje, schodek rozpočtu ho netrápí," upozorňuje. "A Fed se sice snaží lehce upustit svou obří bilanci, ale podle mě se v této snaze nedostane příliš daleko."

Ron Paul toho stihl minulý týden říci daleko více, takže pokud máte ještě pár minut, podívejte se na záznam celého vysílání.

Zdroj: CNBC