S&P 500: Tyto akcie čelí největšímu tlaku spekulantů
|

S&P 500: Tyto akcie čelí největšímu tlaku spekulantů

Navzdory tomu, že se americký akciový index S&P 500 vyhřívá na historických maximech, najde se na trhu řada titulů, v jejichž další posilování investoři příliš nevěří. A není pak nic jednoduššího (i když, jak se to vezme), než si tyto akcie půjčit, prodat je a doufat, že je nakupíte za nižší cenu, vrátíte a rozdíl si strčíte do kapsy. Které tituly jsou nyní pod největším tlakem spekulantů?

Americké akcie S&P 500 Short selling Spekulace

Společnost Bespoke Investment Group sleduje akcie, které mají největší short interest, tedy podíl akcií, které jsou terčem spekulace na pokles, z celkového balíku volně obchodovaných akcií.

V tabulce jsou akcie, které k 1. 7. 2019 měli minimálně 10 % svých volně obchodovaných akcií prodaných "na short". Je vidět, že mnohé z nich od začátku roku vykazují zhodnocení třeba i o desítky procent, jiné (třeba hned první Nordstrom) jsou naopak pod silným prodejním tlakem. Velkou část seznamu tvoří společnosti z maloobchodního segmentu.

V průměru firmy se short interestem přes 10 % od začátku roku vykazovaly posílení o 8,5 %, zatímco celý index S&P 500 zpevňoval v tu dobu o 17 %. Právě poslední sloupec tabulky ukazuje, že short interest je sice zajímavý ukazatel, který vypovídá o náladě investorů ohledně daného titulu, ale nemůže být využit jako jakkoli spolehlivý signál k obchodu.

Zdroj: Bespoke Investment Group