Sektorové tipy: Jak to vidí mladé pušky z Wall Street?
|

Sektorové tipy: Jak to vidí mladé pušky z Wall Street?

Názorů na trhy od známých investičních guruů je na internetu habaděj. Podívejme se i proto na to, které sektory a konkrétní tituly preferuje mladá generace zatím méně citovaných analytiků.

Americké akcie Investiční tipy Akciové tipy Výhled na rok 2018

Mladí analytici jsou optimisté a na rozdíl od svých starších a zkušenějších kolegů se v brzké době neobávají výraznějších propadů a korekcí, natož změny trendu. Mezi jejich preferované sektory patří maloobchod, technologie a zdravotní péče.

Maloobchod

Zboží se bude prodávat vždy, přičemž je vlastně jedno jak. Podle Simeona Siegela ze společnosti Instinet Research jde jen o to přesvědčit spotřebitele, aby utráceli v jednom obchodě a nešli ke konkurenci.

"Obchodníkovi jde vždy o dvě věci – dostat vás do svého obchodu a přinutit vás otevřít peněženku. Jde o dva odlišné cíle, přičemž schopnost obchodníků jich dosahovat se změnila. Přinutit zákazníka otevřít peněženku dnes není tak těžké, spíše je problém lidi přimět, aby to dělali u vás. Nemyslím si, že zákazník bude utrácet méně, pokud mu dáte to, co chce," míní Siegel.

Značky jako Tiffany (která nedávno otevřela na Páté avenue exkluzivní restauraci The Blue Box Café, která se nechala inspirovat filmem Snídaně u Tiffanyho) nebo Amazon jsou podle Siegela na nejlepší cestě tuto změnu v chování zákazníků podchytit a využít.

Technologie

Kybernetická bezpečnost je velkým tématem a firmy to berou na vědomí. Společnosti zabývající se kybernetickou bezpečností jsou připraveny z toho těžit. Prolomení bezpečnosti je přitom dnes otázkou okamžiku, vše je on-line a hackeři jsou stále sofistikovanější.

Poskytovatelé datových služeb se setkávají s rostoucí aktivitou, protože stále více společností přesouvá své operace do cloudu. Rostoucí nároky na bezpečnost citlivých informací nahrávají poskytovatelům datových center, jako je třeba Switch, kteří těží z této situace a jsou na změny připraveni. Mezi další favority patří společnosti jako ForeScout, Microsoft nebo Amazon, které se orientují na webové služby a jejich zabezpečení.

Zdravotní péče

Dalšími zajímavými sektory, o které je mezi mladými analytiky zájem, jsou biotechnologie, biofaramcie a další obory. Konkrétně jde zejména o genovou terapii a terapeutické využití RNA interference. Metoda CRISPR (clustered regularly interspaced short palindromic repeats neboli segmenty nahromaděných pravidelně rozmístěných krátkých palindromických repetic) je revolučním nástrojem, který umožňuje vědcům dostat se do DNA a modifikovat části genu. Do roku 2025 by toto odvětví mohlo představovat trh o obejmu okolo 10 miliard dolarů. O jménech jako Quorum Health, Blueprint Medicines, Alnylam Pharmaceuticals nebo Alexion Pharmaceuticals tedy dost možná ještě hodně uslyšíme.

Mladé pušky z Wall Street na první pohled sázejí především na sektory, které patřily mezi nejziskovější již loni, což je z hlediska momenta zajímavý přístup využívající aktuální trend, extrémní zisky ovšem asi očekávat nelze. Zda jde o mladickou nezkušenost, nebo moderní pohled nastupující generace vedoucí k zajímavým ziskům, ale ukáže až budoucnost.

Zdroj: Business Insider