Siegel: Pokud Trump zklame akciový trh, v prezidentských volbách příští rok propadne
|

Siegel: Pokud Trump zklame akciový trh, v prezidentských volbách příští rok propadne

O tom, zda v Bílém domě zůstane Donald Trump, nebo bude muset klíče od honosné rezidence předat dále, rozhodnou američtí voliči 3. listopadu 2020. Profesor Jeremy Siegel z Wharton School při University of Pennsylvania tvrdí, že jedním z důležitých faktorů, který o výsledku prezidentských voleb rozhodne, bude vývoj akciového trhu.

Spojené státy americké (USA) Donald Trump Volby Politika Čína Mezinárodní obchod Dow Jones Americké akcie

Siegel říká, že ocenění amerických akcií není tak mimo realitu, jak mnozí tvrdí. Upozorňuje přitom hlavně na stále nízké úrokové sazby Fedu.

Současně zdůrazňuje, že si Trump uvědomuje, že jeho znovuzvolení do prezidentského úřadu je podmíněno dalším růstem cen akcií. "Pokud by obchodní válka neměla z pohledu Spojených států dobrý konec, jeho šance na znovuzvolení by byly blízké nule. Dobře si uvědomuje, co musí pro trhy a ekonomiku udělat," říká Siegel.

Ten se v rozhovoru pro Bloomberg vyjádřil také k tomu, co si myslí o současné době charakteristické přemírou informací. "Tou největší chybou, kterou většina investorů dělá, je to, že reagují na všechny blogy a tweety. Tou nejlepší radou, které se investorům může dostat, je zůstat na trhu a nenechat se vyděsit poklesem akcií ani špatnými zprávami. Dlouhodobé investování bylo vždy tou nejvýnosnější strategií a nevím o ničem, co by naznačovalo, že by se na tom v budoucnu mělo něco změnit," říká.

A na závěr jedna konkrétní predikce. Index Dow by podle Jeremyho Siegela mohl během příštích 12 měsíců přidat 5-10 %.

Zdroj: Bloomberg