Světové akcie na vzestupu?
|

Světové akcie na vzestupu?

Ceny akcií se globálně vyvíjejí příznivěji, než by mohlo odpovídat s náladou v ekonomice. Fundamenty nelze přehlížet, ale nakonec rozhoduje cena.

Technická analýza Světové akcie Americké akcie

Americký akciový index S&P 500 se přibližuje svému rekordu z letošního července. Jakkoli je ošidné odhadovat přesné načasování případného útoku na historická maxima, je zřejmé, že podmínky na trhu jsou pro to nejlepší za mnoho týdnů.

Co může i jinak opatrné investory v současnosti přimět k nákupům akcií? Mezi pozitiva nepochybně patří absence jakékoli tržní euforie, stabilizace úrokových sazeb a výnosů dluhopisů, pesimismus ohledně vývoje ekonomiky a třeba i sezónnost (závěr roku bývá pro akcie příznivý).

A může to platit i globálně, nejen na trhu v USA. 59 % titulů zahrnutých ve světovém indexu MSCI se obchoduje nad 200denním klouzavým průměrem. Přitom když se tento podíl od roku 1995 pohyboval v rozmezí 60-80 %, ústilo to v následujících 6-12 měsících v nadprůměrný růst indexu S&P 500. To je minimálně námět k přemýšlení v záplavě denních zpráv.

Zdroj: Oppenheimer & Co.