Technická analýza: Elliottovy vlny a nová maxima pro americké akcie?
|

Technická analýza: Elliottovy vlny a nová maxima pro americké akcie?

Technická analýza umí vhodně doplňovat analýzu fundamentální a identifikovat vhodné momenty pro vstup nebo pro opuštění trhu. Podívejme se na americký akciový index NYSE Composite optikou Elliottových vln. Mají před sebou akcie v USA nová maxima?

Technická analýza Americké akcie Ekonomické a tržní indikátory

Před pár dny Jesse Felder naznačil, že podle Fibonacciho úrovní by se investoři měli připravit na obrat býčího trendu a očekávat propad cen amerických akcií. Trh je ale množina investorů a jejich názorů a očekávání, a tak se tentokrát podíváme na akcie o něco optimističtěji. Podle Elliottových vln by investoři naopak měli nakupovat akcie na burze v New Yorku. V cestě ovšem stojí jedna cenová úroveň, která může optimistický vývoj zarazit.

Již v dubnu Tom Pizzuti a Kurt Hulse z Trading On The Mark očekávali na týdenním grafu indexu NYSE Composite vytvoření rezistence na úrovni 13 123, což se vyplnilo. Index od května klesal na novou úroveň podpory. Ta by se měla nacházet někde mezi hodnotami 12 203 a 12 131. Zhruba před týdnem došlo k opětovnému obratu mírně nad touto oblastí, takže lze čekat buď ještě jednu menší korekci, nebo bude index pokračovat v růstu.

Pizzuti a Hulse vnímají aktuální situaci spíše jako korekci, která začala s rokem 2018 a na konci toho roku vytvořila minimum na vlně (IV) s potenciálem vytvoření nového maxima na vrcholu vlny (V). Nedávný pokles tak byl menší vlnou v rámci růstové vlny (V). Podle Fibonacciho posloupnosti by pak měla být cílová cena pro vlnu (V) někde mezi 13 984 a 14 441.

Pizzuti a Hulse také upozorňují na to, že při dosahování historických maxim (a minim) může být pohyb k vrcholu zkrácen, i když pravděpodobnost takového omezí není vysoká. Pokud by k něčemu takovému mělo dojít, Fibonacciho úroveň 0,618 na hodnotě 13 569 je dobrým kandidátem. Autoři analýzy však očekávají dokončení vlny (V).

Zdroj: Trading On The Mark