Výhled na rok 2018

TÉMA: VÝHLED NA ROK 2018


S jakými očekáváními hledí do příštích měsíců ekonomové, analytici a přední investiční specialisté? Jaká témata budou dominovat roku 2018 a jaké příležitosti nabídnou akcie, komodity, měny nebo alternativy? Téma speciálu Investičního webu.

 

Ekonomické a politické výhledy

Možné geopolitické rozbušky roku 2018
Rok 2017 byl na rizikové geopolitické události poměrně bohatý, ale finanční trhy je většinou nebraly příliš vážně. Podle Iana Bremmera, amerického politologa ze společnosti Eurasia Group, bude letošní rok v tomto směru ještě "výživnější". Můžeme se podle něj dočkat události, která přinese krizi horší, než byla finanční krize v roce 2008.
Bremmer (Eurasia Group): Rok 2018 může přinést geopolitickou krizi, která se vyrovná finanční krizi z roku 2008
Prezident Eurasia Group Ian Bremmer v tomto týdnu v rozhovoru pro zpravodajský server CNBC uvedl, že růst geopolitického napětí, ke kterému dochází v důsledku zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem, by v letošním roce mohl vyvolat geopolitickou krizi, jež se svým dosahem vyrovná finanční krizi z roku 2008.
Erste: Ekonomický a tržní výhled na první kvartál 2018
Globální ekonomické prostředí je nadále příznivé. Americká centrální banka by v roce 2018 měla pokračovat ve snižování své bilance a zvyšování sazeb. Evropská centrální banka plánuje do září odkupovat aktiva a připravovat trh na ústup od podpory ekonomiky. Nadále by se mělo dařit akciím, dluhopisům investičního stupně i vysokovýnosovým firemním bondům. Bezpečné státní dluhopisy by během roku měly postupně ztrácet, což vyústí v růst jejich výnosů.
Saxo Bank: 10 šokujících předpovědí na rok 2018
Bitcoin se dostane nad 60 000 dolarů, aby následně ztratil půdu pod nohama, Fed přijde o nezávislost a Apple ztratí titul největší veřejně obchodované společnosti světa. To je jen výběr z událostí, které by podle expertů ze Saxo Bank mohly v roce 2018 vyvést trhy z rovnováhy. Jaké další překvapivé scénáře by podle nich zahýbaly světem a finančními trhy?
Výhled Citi: Globální ekonomika v roce 2018 vzroste o 3,4 %, česká expanze bude pokračovat
Ve výhledu z konce listopadu neměníme nedávné trendy. V roce 2018 čekáme růst globálního HDP o 3,4 % po 3,2 % v roce 2017. Mělo by jít o největší expanzi od roku 2010.
Goldman Sachs: Rozdílná měnová politika centrálních bank by neměla být problém
Goldman Sachs ve výhledu na rok 2018 očekává pozitivní vývoj ve světové ekonomice. Problémem by neměl být, alespoň co se týče vyspělých zemí, ani rozdílný přístup centrálních bank k monetární politice.
Co se má také dít v české a světové ekonomice v roce 2018?
Dost možná je to zbytečná, případně špatně položená otázka. Nicméně přelom roku vyžaduje i po víkendových službách ve zpravodajských agenturách, aby psaly. A tak jsme dostali až pod nos výběr hlavních dosud známých (to je hodně důležité) očekávaných ekonomických událostí v České republice a ve světě v roce 2018. Není to žádné velké, a už vůbec ne vyčerpávající čtení, ale jsou tací, kteří mohou podobný přehled potřebovat. Hlavně neminout Floru Olomouc.

 

Investiční výhledy a doporučení

4 důvody, proč letos investovat do zlata
Cena zlata loni stoupla o více než 13 % (v USD). Důvodů bylo několik - geopolitická rizika, růst inflace nebo nadprůměrné ocenění akcií na světových burzách zvyšující pravděpodobnost korekce. Podle Světové rady pro zlato (WGC) bude žlutému kovu přát i rok 2018. Jaké jsou hlavní argumenty pro tento předpoklad?
10 jistot: Tohle se (vám) letos stane na trzích
Na přelomu roku se vyrojí spousta vševědů, nebo minimálně věštců. V takovém prostředí potěší, když někdo přizná, že naprosto netuší, co se v příštích dvanácti měsících bude dít v politice nebo ekonomice. Ještě lepší ale je, když nádavkem nabídne několik jistot, ideálně deset, aby se to nepletlo.
2 zásadní tržní otázky na prahu roku 2018
Uplynulý rok se zdál být ideálním prostředím pro akciové trhy a globální ekonomický růst. Hlavní otázkou zůstává, co bude ovlivňovat ekonomiku a akciové trhy v roce letošním. Pokusme se zodpovědět dvě otázky, které mohou ovlivnit celý začínající rok.
6 největších rizik roku 2018 a investiční evergreen
Globální ekonomické oživení pokračuje a je synchronizované napříč světovými regiony. Aktuálně probíhá nejsilnější globální ekonomický růst od finanční krize z let 2007-2009. Inflace zůstává slabá, pod cíli klíčových centrálních bank, a to i přes velice nízkou míru nezaměstnanosti napříč ekonomikami. Klíčové centrální banky proto zůstávají opatrné a měnovou politiku budou normalizovat jen pomalu a postupně.
Čínské akcie v roce 2018: Vyplatí se investice do technologií a internetu
Růst domácí spotřeby a pokles investic zřejmě ovlivní hospodářský růst v Číně. Hrozbou zůstává rostoucí zadlužení a také napětí spojené s KLDR. Cesta k růstu ve firemním sektoru vede přes hi-tech, inovace a internet.
Co čekat od českých akcií v roce 2018? ČEZ, MONETA, KB, CME, PMČR a O2 v analytické zkratce
Na začátku roku 2018 jsou hlavními tématy v Česku stejně jako na ostatních trzích postupná normalizace monetární politiky v návaznosti na sílící ekonomické oživení, pokles nezaměstnanosti a s tím rostoucí spotřebitelský apetit. Jak se v návaznosti (nejen) na to mohou vyvíjet ceny akcií na pražské burze, popisují analytici z České spořitelny.
Akcie v roce 2018: Největší šance na výnosy jsou mimo USA
Stephen H. Dover, viceprezident Franklin Templeton Investments, vidí jako zdroj nejistoty v letošním roce přísnější monetární politiku. Lepší investiční příležitosti se podle něj objeví mimo USA, zejména na rozvíjejících se trzích, v technologickém a spotřebitelském sektoru.
Portfolio na rok 2018: 4+2 investice šéfredaktora
Vážení čtenáři, již tradičně si dovoluji seznámit vás se svými osobními investičními preferencemi pro příštích dvanáct měsíců. Loňské tipy nedopadly špatně - americké akcie připsaly přes 20 %, česká zemědělská půda podle údajů serveru Farmy.cz zhodnotila o 15-20 % a akcie ČEZ přidaly přes 30 %. Co mi nevyšlo, byla spekulace na oslabení zlata. Přeji vám úspěšný investiční rok!
Evropské akcie v roce 2018: Růstový cyklus může pokračovat, klíčový bude výběr
Krátkodobý výhled pro evropské akcie je pozitivní. Kvalitní firmy redukují možná rizika a obvykle zajišťují investorům dlouhodobé výnosy.
Investorský magazín: Rok 2017 ve zpětném zrcátku a výhled na další měsíce
Rok 2017 se zapíše do burzovního almanachu jako jeden z velice úspěšných a mimořádně klidných. Pozadu nezůstala ani světová ekonomika, média i trhy navíc sledovaly bitcoinovou mánii. Jak připravit investiční portfolio na příští rok? Nejen to se dozvíte v letošním posledním Investorském magazínu.
Kde vidí americké akcie v příštím roce 11 investičních expertů z Wall Street?
Pokračování býčího trendu, v krajním případě stagnace cen akcií. Tak vypadá ve zkratce výhled předních expertů z Wall Street pro příští rok. Prakticky všichni se shodují, že jedním z hlavních témat budou dopady daňové reformy. Následující přehled zahrnuje cílové hodnoty amerického akciového indexu S&P 500 a hlavní myšlenky analytiků a stratégů velkých bankovních domů.
7 investičních nápadů na rok 2018 od Goldman Sachs
Po dlouhém býčím trendu na akciovém trhu a při dluhopisových výnosech na nadále velice nízké úrovni je poměrně těžké najít investice, které by v roce 2018 měly překonat očekávání investorů a nabídnout zajímavé zisky. Analytici z Goldman Sachs se přesto pokusili vybrat investiční tipy, které by mohly svou výkonností v příštím roce příjemně překvapit.
KONTEXT: Jak se (ne)připravit na rok 2018 aneb Připravit, pozor, rebalanc!
Americké akcie obchází přízrak korekce, komodity nadále lapají po dechu a dluhopisy mnozí ve svém zásobníku tak maximálně trpí. Pomyšlení na tradiční prosincový rebalancing portfolia může být i kvůli tomu podobně příjemné jako myšlenka na návštěvu u zubaře. KONTEXT se rozhodl podat pomocnou ruku a nabídnout výčet oblastí, které na prahu roku 2018 považuje za klíčové, a doplnit jej pohledem dvou zkušených tržních hráčů.
Co čekat od zlata v roce 2018?
Zlato od začátku letošního roku zdražilo o zhruba 11 %, za posledních dvanáct měsíců se ale jeho cena zvýšila jen o přibližně tři procenta. Co mohou investoři od žlutého kovu čekat v příštím roce?
SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Investování v roce 2018 aneb Černé labutě, sem tam bílá (Investiční večer)
Rok 2017 pomalu, ale jistě končí. Co čekat od roku 2018? Jaká jsou hlavní rizika, co by investory mohlo překvapit a co by jim mělo hrát do karet? Na to se zaměřil poslední Investiční večer letošního roku.

 

Ankety

ANKETA: Cena bitcoinu na konci roku 2018 aneb Finanční profíci (se) baví
Zeptali jsme se několika renomovaných finančních expertů, jakou odhadují cenu bitcoinu na konci roku 2018. Řeč přišla i na pražskou burzu, to si nemůžete nechat ujít.
ANKETA: Emerging markets by měly i v roce 2018 investorům vydělávat
Relativně atraktivnější ocenění, odolnost vůči růstu sazeb ve vyspělých zemích a solidní ekonomický růst. Tak lze shrnout hlavní faktory, které by podle oslovených investičních odborníků měly v roce 2018 podporovat dobrou výkonnost rozvíjejících se trhů.
ANKETA: Jak na prahu roku 2018 zamíchat s investičním portfoliem?
Posilující koruna, americké akcie na rekordních úrovních, pokračující solidní růst (za podpory centrálních bank) v Evropě a Japonsku. Tyto a další faktory zmínili finanční experti v odpovědi na otázku, jak přizpůsobit investiční portfolio podmínkám na konci roku 2017.
ANKETA: Co v roce 2018 čekat od ČNB?
Zkušených ekonomů jsme se zeptali, jaký vývoj základní úrokové sazby České národní banky očekávají v roce 2018. Od toho samozřejmě nebylo daleko k tématu hodnoty české koruny.
ANKETA: Investiční tipy na rok 2018
Pěti zkušených investičních profesionálů jsme se zeptali, jakým aktivům by měli investoři věnovat pozornost v roce 2018.
ANKETA: Americké akcie v roce 2018 ve výhledu českých investičních profesionálů
Americký akciový trh má v polovině prosince našlápnuto k unikátu, a sice k zapsání kalendářního roku s dvanácti měsíčními posíleními indexu S&P 500. Českých tržních expertů jsme se zeptali, co po klidném roce 2017 čekat od nejsledovanějšího akciového trhu na světě.
ANKETA: Pražská burza v roce 2018 analytickou optikou
Když dividendu, tak Monetu Money bank a ČEZ, když sázku na makro, tak VIG. Jasným kandidátem na prodej jsou naopak akcie Pegasu Nonwovens. Nejen to prozradili oslovení investiční odborníci v anketě, jejíž otázka zněla jasně: Které tituly na pražské burze kupovat, které prodávat a které držet na prahu roku 2017?
KONTEXT: Vítězný investiční koktejl na rok 2018? Provětrat, nemíchat, radí experti
Konec roku je tady a s ním tradice (ne)přesných investičních tipů. Jde o disciplínu vzývanou i nenáviděnou, která poutá pozornost tržních laiků i expertů. KONTEXT přispívá pozvánkou na lednové Investiční fórum, kde zazní desítky strategií od zavedených domácích a globálních značek, a přidává ochutnávku toho, na co se můžete těšit.

 

Investiční fórum

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Do čeho úspěšně investovat v roce 2018? Poradilo 13. Investiční fórum
Jak se mohou vyvíjet kapitálové, měnové a komoditní trhy v roce 2018 a co čeká nejen v příštích 12 měsících svět alternativních investic? Unikátní výhled nabídlo 13. Investiční fórum, které se konalo ve středu 3. ledna 2018. Na konferenci vystoupili přední ekonomové a investiční experti z ČR i ze zahraničí. Investiční web prezentace a diskuze všech hostů celý den sledoval živě.
Investorský magazín: Přístup k akciovému portfoliu jako první ochutnávka z Investičního fóra
Na prahu každého investičního roku se investoři snaží zvolit vítěznou investiční strategii. Je letos vhodné jít cestou individuálního výběru akcií, nebo raději nechat peníze pracovat ve fondu řízeném algoritmem? Inspiraci nabízí prvním Investorský magazín v letošním roce. Nechybí ani nadsázka v podobě ne zrovna nejlepších investorských předsevzetí a kalendář nejdůležitějších očekávaných událostí nového obchodního týdne.
KONTEXT: Vítězné portfolio na rok 2018 aneb Co také (ne)zaznělo na Investičním fóru
Nejnenáviděnější akciová rally v historii pokračuje, akcioví býci i medvědi se tedy mohou radovat. Pro věčné optimisty je totiž vývoj z úvodu roku příslibem dalších zisků, podle pesimistů naopak začátek ledna přiblížil nevyhnutelné splasknutí stávající bubliny. Vzhledem k tomu, že ani jeden z těchto scénářů nelze vyloučit, musí dnes dobře poskládané portfolio reflektovat obě možnosti, shodli se experti na Investičním fóru a následné IF Tour. Co do správného mixu (také) může patřit?

 

Další související obsah

EK zhoršila výhled růstu ekonomiky eurozóny i celé EU
EK zhoršila výhled růstu ekonomiky eurozóny i celé EU
12. 7. 2018 11:30

EK zhoršila výhled růstu ekonomiky eurozóny i celé EU

Evropská komise zhoršila výhled letošního růstu ekonomiky eurozóny i celé Evropské unie. Celkově ale tempo zůstane...
Eurozóna Evropská ekonomika HDP
Evropská komise zhoršila výhled české ekonomiky
Evropská komise zhoršila výhled české ekonomiky
12. 7. 2018 11:20

Evropská komise zhoršila výhled české ekonomiky

Evropská komise ve čtvrtek zhoršila odhad růstu české ekonomiky na letošní i příští rok. Podle její letní prognózy by...
Česká republika Česká ekonomika Hospodářský růst
Slovenské ministerstvo mírně snížilo výhled růstu HDP
Slovenské ministerstvo mírně snížilo výhled růstu HDP
19. 6. 2018 10:16

Slovenské ministerstvo mírně snížilo výhled růstu HDP

Slovenské ministerstvo financí mírně snížilo výhled letošního růstu domácí ekonomiky na 4,1 procenta z dosavadního...
Slovensko HDP Hospodářský růst
Německá centrální banka snížila odhad letošního růstu ekonomiky
Německá centrální banka snížila odhad letošního růstu ekonomiky
15. 6. 2018 19:07

Německá centrální banka snížila odhad letošního růstu ekonomiky

Německá centrální banka Deutsche Bundesbank v pátek zhoršila odhad letošního růstu německé ekonomiky. Hrubý domácí...
Německo Centrální banky Hospodářský růst
Německý institut DIW zhoršil výhled růstu ekonomiky
Německý institut DIW zhoršil výhled růstu ekonomiky
13. 6. 2018 13:18

Německý institut DIW zhoršil výhled růstu ekonomiky

Německý hospodářský institut DIW zhoršil svůj výhled růstu vývoje německé ekonomiky pro letošní rok o půl procentního...
Německo Hospodářský růst Výhled na rok 2018
Hospodářská komora: Mzdy v Česku letos vzrostou o 8,6 %, HDP o 4,2 %
10. 6. 2018 10:05

Hospodářská komora: Mzdy v Česku letos vzrostou o 8,6 %, HDP o 4,2 %

Mzdy letos vzrostou o 8,6 % a s vyšší produktivitou práce vytlačí růst ekonomiky nad čtyři procenta. Slabší koruna...
Česká republika Česká ekonomika Platy a osobní ohodnocení
DIHK zhoršila výhled německé ekonomiky, má obavy z krize v Itálii
DIHK zhoršila výhled německé ekonomiky, má obavy z krize v Itálii
30. 5. 2018 13:46

DIHK zhoršila výhled německé ekonomiky, má obavy z krize v Itálii

Německá průmyslová a obchodní komora ve středu snížila odhad letošního růstu německé ekonomiky na 2,2 procenta z...
Německo HDP Hospodářský růst
14. 5. 2018 09:00

Novák (ČEZ): Celoroční výsledky mohou být pozitivně ovlivněny akvizicemi, prodej bulharských aktiv by měl být dokončen ještě letos

Hospodářské výsledky společnosti ČEZ za první kvartál mírně zaostaly za odhady analytiků. Finančního ředitele...
ČEZ Akcie ČR Energetika
Česká ekonomika letos podle Moody's vzroste o 3,6 procenta
Česká ekonomika letos podle Moody's vzroste o 3,6 procenta
4. 5. 2018 17:22

Česká ekonomika letos podle Moody's vzroste o 3,6 procenta

Růst hrubého domácího produktu České republiky v letošním roce zpomalí na 3,6 procenta a v příštím roce tempo růstu...
Česká republika Česká ekonomika HDP
Ekonomický výhled Citi: Rizika ohrožují robustní růst
Ekonomický výhled Citi: Rizika ohrožují robustní růst
28. 4. 2018 12:00

Ekonomický výhled Citi: Rizika ohrožují robustní růst

Negativní rizika ohrožují výhled globálního ekonomického růstu v letech 2018-2019 (+3,4% meziročně v tržních měnových...
Světová ekonomika Výhled na rok 2018 Investiční a ekonomický výhled
Světová banka zlepšila výhled polské ekonomiky
Světová banka zlepšila výhled polské ekonomiky
27. 4. 2018 13:28

Světová banka zlepšila výhled polské ekonomiky

Světová banka v pátek zlepšila odhad letošního růstu polské ekonomiky na 4,2 procenta z dříve předpokládaných čtyř...
Polsko HDP Hospodářský růst
Tyto tři sektory letos stojí za to sledovat
Tyto tři sektory letos stojí za to sledovat
21. 4. 2018 12:00

Tyto tři sektory letos stojí za to sledovat

Společnost Fidelity International je dost velká na to, aby sestavovala vlastní indikátory. Pro jednotlivá odvětví...
Americké akcie Evropské akcie Sektory
MMF letos čeká zrychlení růstu světové ekonomiky na 3,9 procenta,…
MMF letos čeká zrychlení růstu světové ekonomiky na 3,9 procenta,…
17. 4. 2018 15:02

MMF letos čeká zrychlení růstu světové ekonomiky na 3,9 procenta, zlepšil odhad růstu české ekonomiky

Růst světové ekonomiky v letošním roce zrychlí na 3,9 procenta, zatímco loni růst činil 3,8 procenta, což bylo...
Světová ekonomika Česká ekonomika HDP
BlackRock: Tři investiční témata na druhý kvartál 2018
BlackRock: Tři investiční témata na druhý kvartál 2018
16. 4. 2018 18:00

BlackRock: Tři investiční témata na druhý kvartál 2018

Situace na akciových trzích, ale i v globální ekonomice doznala v průběhu posledních tří měsíců velkých změn. Richard...
Americké akcie Inflace Světová ekonomika
Akciový stratég: Na trzích se v dubnu rozjasní
Akciový stratég: Na trzích se v dubnu rozjasní
3. 4. 2018 09:00

Akciový stratég: Na trzích se v dubnu rozjasní

Americké akcie (a nejen ty) mají za sebou ztrátový březen i celé první čtvrtletí, během kterého výrazně narostla...
Americké akcie S&P 500 Výhled na rok 2018
Ekonom: Česká koruna zakončí letošní rok hluboko pod 25 EUR/CZK
Ekonom: Česká koruna zakončí letošní rok hluboko pod 25 EUR/CZK
24. 3. 2018 07:00

Ekonom: Česká koruna zakončí letošní rok hluboko pod 25 EUR/CZK

Kurz eurokoruny se během ledna dostal až pod 25,20 EUR/CZK. Od té doby ale česká měna oslabila, minulý týden se...
EUR/CZK Výhled na rok 2018 Česká koruna
Americké akcie mají letošní vrchol za sebou. Morgan Stanley pro to…
Americké akcie mají letošní vrchol za sebou. Morgan Stanley pro to…
23. 3. 2018 09:00

Americké akcie mají letošní vrchol za sebou. Morgan Stanley pro to uvádí dva důvody

Vzhledem k tomu, jak se mění nálada na trhu a jak se vyvíjejí hlavní akciové indexy, je podle Morgan Stanley...
Americké akcie Výhled na rok 2018 Korekce na trzích
Británie mírně zlepšila odhad letošního hospodářského růstu
Británie mírně zlepšila odhad letošního hospodářského růstu
13. 3. 2018 15:19

Británie mírně zlepšila odhad letošního hospodářského růstu

Britský Úřad pro rozpočtovou odpovědnost (OBR) zlepšil odhad letošního růstu britské ekonomiky na 1,5 procenta z...
Spojené království HDP Hospodářský růst
Světová ekonomika letos podle OECD poroste nejrychleji za sedm let
13. 3. 2018 13:02

Světová ekonomika letos podle OECD poroste nejrychleji za sedm let

Světová ekonomika v letošním roce díky oživení obchodu a investic vzroste o 3,9 procenta, nejprudším tempem za sedm...
Světová ekonomika Výhled na rok 2018
12. 3. 2018 12:00

Investorský magazín: Na co sázet ve volatilnějším prostředí?

Volatilita má na mnohé investory zásadní dopad, protože ovlivňuje jejich psychiku, konkrétně míru strachu a...
Investiční tipy Výhled na rok 2018 Volatilita
Novozélandská Perpetual Guardian zavede čtyřdenní pracovní týden
před 38 minutami

Novozélandská Perpetual Guardian zavede čtyřdenní pracovní týden

Novozélandská firma Perpetual Guardian zavede natrvalo čtyřdenní pracovní týden. Během osmitýdenního testovacího...
Stres Byznys a podnikání
Slovenská firma Eustream přepravila více plynu, zisk jí klesl
před hodinou

Slovenská firma Eustream přepravila více plynu, zisk jí klesl

Slovenský přepravce zemního plynu Eustream loni přepravil nejvíce suroviny od roku 2011, zisk i výnosy společnosti...
Slovensko Zemní plyn Komodity
Google údajně dostane od EK rekordní pokutu
Google údajně dostane od EK rekordní pokutu
před hodinou

Google údajně dostane od EK rekordní pokutu

Americký internetový gigant Google dostane od Evropské komise pokutu pět miliard dolarů za zneužívání dominantního...
Alphabet (Google) Americké akcie Evropská unie
Inflace v eurozóně v červnu zrychlila na dvě procenta
11:01

Inflace v eurozóně v červnu zrychlila na dvě procenta

Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v eurozóně v červnu zrychlilo na 2 procenta z květnových 1,9 procenta....
Eurozóna Evropská ekonomika Inflace
Série středečních britských makrodat vyzněla spíše negativně, inflace…
Série středečních britských makrodat vyzněla spíše negativně, inflace…
10:45

Série středečních britských makrodat vyzněla spíše negativně, inflace stagnovala na 2,4 %

Ve Spojeném království vyšla ve středu dopoledne série důležitých makrodat. Zveřejněny byly index maloobchodních cen,...
Spojené království Inflace Maloobchod
Asijské trhy se v polovině pracovního týdne na směru neshodly
Asijské trhy se v polovině pracovního týdne na směru neshodly
10:30

Asijské trhy se v polovině pracovního týdne na směru neshodly

Asijské akciové trhy ve středu uzavřely smíšeně, když se investoři vraceli k úternímu vystoupení šéfa Fedu Jeroma...
Asijské akcie Shrnutí obchodování v Asii
Čína podle studie investuje výrazně více v Evropě než v USA
Čína podle studie investuje výrazně více v Evropě než v USA
10:00

Čína podle studie investuje výrazně více v Evropě než v USA

Čína nyní směřuje své přímé zahraniční investice mnohem více do Evropy než do Severní Ameriky, v Evropě investuje asi...
Čína Investice Evropa
Zisk výrobce hodinek Swatch za pololetí stoupl o 67 procent
Zisk výrobce hodinek Swatch za pololetí stoupl o 67 procent
09:40

Zisk výrobce hodinek Swatch za pololetí stoupl o 67 procent

Švýcarskému výrobci hodinek Swatch Group vzrostl za šest měsíců letošního roku čistý zisk o 67 procent na 468 milionů...
Švýcarsko Výsledková sezóna
ČEZ: Výkon elektráren v ČR stoupl za sto let 28krát, výroba vzrostla…
ČEZ: Výkon elektráren v ČR stoupl za sto let 28krát, výroba vzrostla…
09:00

ČEZ: Výkon elektráren v ČR stoupl za sto let 28krát, výroba vzrostla 80krát

Výkon elektráren na území dnešní České republiky stoupl za posledních 100 let 28krát, výroba vzrostla 80krát. Počet...
ČEZ Akcie ČR
Kim Čong-un se při inspekci na severu KLDR netajil kritikou
08:19

Kim Čong-un se při inspekci na severu KLDR netajil kritikou

Severokorejský vůdce Kim Čong-un při své inspekční návštěvě na severu země ostře kritizoval zpoždění staveb a špínu v...
Severní Korea (KLDR) Politika
Průměrná sazba hypoték v Česku v červnu klesla na 2,49 procenta
00:05

Průměrná sazba hypoték v Česku v červnu klesla na 2,49 procenta

Průměrná úroková sazba hypoték v červnu klesla na 2,49 procenta z květnových 2,51 procenta. Jde o první letošní...
Česká republika Hypotéky Nemovitosti
Americké akcie v úterý posílily díky optimismu šéfa Fedu a firemním…
Americké akcie v úterý posílily díky optimismu šéfa Fedu a firemním…
včera v 22:00

Americké akcie v úterý posílily díky optimismu šéfa Fedu a firemním výsledkům

Akcie na burze v USA v úterý zpevnily. Hlavním impulzem byl optimistický projev šéfa americké centrální banky,...
Americké akcie Shrnutí obchodování v USA
Ryanair kvůli stávce zruší v pátek 24 letů ze zhruba 2 300
včera v 21:13

Ryanair kvůli stávce zruší v pátek 24 letů ze zhruba 2 300

Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair hodlá kvůli stávce irských pilotů v pátek zrušit asi jedno procento...
Doprava Irsko
Britská vláda vyhrála v parlamentu klíčové hlasování o celní unii
Britská vláda vyhrála v parlamentu klíčové hlasování o celní unii
včera v 20:50

Britská vláda vyhrála v parlamentu klíčové hlasování o celní unii

Britští poslanci v úterý v klíčovém hlasování těsně neschválili dodatek o celní unii k zákonu o obchodních aspektech...
Spojené království Evropská unie Politika
Prvních pět egyptských státních firem směřuje na burzu
včera v 20:47

Prvních pět egyptských státních firem směřuje na burzu

Egypt v úterý oznámil názvy prvních pěti státních společností, které letos v rámci plánu na posílení veřejných...
Egypt Blízký a Střední východ Privatizace
Evropské burzy v úterý stouply, dařilo se sektoru základních materiálů
Evropské burzy v úterý stouply, dařilo se sektoru základních materiálů
včera v 18:00

Evropské burzy v úterý stouply, dařilo se sektoru základních materiálů

Evropské akciové trhy zakončily úterní obchodování v zelených číslech, když náladu na trzích určovala zejména...
Evropské akcie Shrnutí obchodování v Evropě
Investice do energetického sektoru loni třetí rok za sebou klesly
včera v 17:48

Investice do energetického sektoru loni třetí rok za sebou klesly

Investice do energetického sektoru loni třetím rokem za sebou klesly. Celkem činily 1,8 bilionu dolarů, což ve...
Energetika Investice
Reuters: Banka Lloyds bude mít po brexitu v Evropě tři pobočky
včera v 17:38

Reuters: Banka Lloyds bude mít po brexitu v Evropě tři pobočky

Britská bankovní skupina Lloyds Banking Group, která je největší hypoteční bankou na britských ostrovech, se po...
Banky Evropské banky Spojené království