Tip pro investory, kteří si chtějí zajistit atraktivní pravidelný příjem
|

Tip pro investory, kteří si chtějí zajistit atraktivní pravidelný příjem

Prostředí nízkých úrokových sazeb investorům toužícím po pravidelném bezpečném příjmu příliš nepřeje. Příležitosti ale úplně nezmizely, jen je potřeba jejich hledání věnovat více času.

Investiční strategie Dividendy Investiční tipy Akciové tipy Akciové fondy Investiční fondy

Dobrou volbou mohou být pro konzervativnější investory například akcie firem vyplácejících pravidelně dividendu. Koš takových titulů nabízí třeba investiční společnost Federated Investors prostřednictvím svých fondů Federated Strategic Value Dividend (americké akcie, pod správou 9,5 miliardy USD), Federated International Strategic Value Dividend (akcie mimo USA, 423 milionů USD) a Federated Global Strategic Value Dividend (světové akcie, pouze 1,6 milionu USD).

Jak vysvětluje Daniel Peris, šéf týmů stojících za těmito fondy, portfolia všech tří jsou sestavena tak, aby investorům nabízela pravidelný měsíční příjem bez ohledu na vývoj situace na akciových a jiných trzích.

Zároveň ale platí, že jsou v těchto fondech zastoupeny akcie s potenciálem dlouhodobého zhodnocování. V letošním druhém čtvrtletí dividendový výnos fondu Federated Strategic Value Dividend dosáhl 4,67 %.

Federated Strategic Value Dividend - 10 největších pozic

Peris zdůrazňuje, že se portfoliomanažeři fondů soustředí na společnosti s předvídatelnou dividendovou politikou, které pravidelně výplatu podílů na zisku navyšují, a naopak se snaží vyhýbat akciím podniků, u nichž lze očekávat budoucí snižování výplatního poměru. Fondy se tak investorům nesnaží nabídnout nejvyšší možný výnos za každou cenu, důležitá je pro ně udržitelnost dosahovaných výnosů.

Federated International Strategic Value Dividend - 10 největších pozic

Právě dividendy mohou být pro konzervativnější investory zajímavou příležitostí. Prostředí nízkých úrokových sazeb hraje firmám do karet, dlouhodobý investiční horizont a zaměření se na dividendy navíc minimalizují rizika vyplývající z krátkodobého kolísání tržních cen akcií.

Zdroj: MarketWatch