Toto je důležitá hodnota pro 10leté americké dluhopisy, říká investiční guru
|

Toto je důležitá hodnota pro 10leté americké dluhopisy, říká investiční guru

Jeffrey Gundlach, který v době po krizi převzal pomyslné žezlo dluhopisového krále od Billa Grosse, na konci června nabídl svůj pohled na americký dluhopisový trh. Kritickou hodnotou pro 10leté vládní bondy je podle něj výnos 2,32 %.

Americké státní dluhopisy Státní dluhopisy Dluhopisový trh Výnosy Americká ekonomika Výnosy Investiční guru

Na Twitteru Gundlach upozornil na to, že 10leté americké výnosy stouply nad 200denní klouzavý průměr a prorazily linii sestupného trendu, který trval od března. A nutno dodat, že od té doby vystoupaly o dalších několik bodů výše.

Americké dluhopisy se dostaly pod prodejní tlak (projevující se růstem výnosů) po červnovém zasedání FOMC, na kterém měnový výbor Fedu zvedl základní úrokovou sazbu na 1,00-1,25 %.

Loni v červenci byly výnosy na rekordním minimu pod 1,4 %, před listopadovými prezidentskými volbami narostly na 1,8 % a pokračovaly v růstu i po volbách. Trumpovy sliby zvyšovaly naděje na růst inflace v USA.

Wall Street v průměru očekává růst 10letých výnosů v USA na 2,9 % během příštích zhruba devíti měsíců. Je ale dobré si připomenout, že analytici nemají zrovna nejlepší skóre, pokud jde o úspěšnost predikcí vývoje výnosů na americkém dluhopisovém trhu.

Zdroj: DoubleLine Capital, Deutsche Bank