Týden na trzích podle burzovních grafů: Akcie napravily část ztrát, k dominanci býků je ale daleko
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Akcie napravily část ztrát, k dominanci býků je ale daleko

Z propadu o 6 % v předchozím týdnu index S&P 500 díky zisku 2,03 % lehce ubral, i tak ale březen a celé první čtvrtletí zakončil ve ztrátě.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Růstová reakce na hluboký propad nebyla příliš výrazná. Index S&P 500 v úterý a ve středu testoval 200denní klouzavý průměr, který je téměř shodný s minimální únorovou zavírací cenou 2 575.

Pokud budou ceny akcií dále klesat, nejbližší významný support najdou na únorovém intradenním minimu 2 530. To je důležitá hodnota, od níž by se S&P 500 ještě mohl vracet k 2 700 nebo výše. Sestup s potvrzením zavírací ceny pod 2 530 ale veškerý optimismus zazdí. Index by v takovém případě pravděpodobně pokračoval níže k cenovému odskoku ze září 2017 na 2 450. Procentuálně se jedná o pokles o 4,5 % ze současných hodnot, návrat výše by již pravděpodobně nebyl tak rychlý.

Trhy z obou stran aneb Jak (ne)uvažovat o akciích
Americké akcie mají za sebou korekci, odraz od jejího dna a opětovný pokles. Interpretace pohybů cen na trhu jsou vždy minimálně dvě, každé "A" má své "B".

VIX

Index volatility VIX se drží u svého dlouhodobého průměru 20 bodů. V týdnu index S&P 500 posílil o 2 %, pokles VIX ovšem nebyl až tak výrazný. Opakovala se tedy situace z předchozího týdne, jen v opačném gardu.

Závěr

Index S&P 500 je přesně na rozcestí, šance na návrat do pozitivního teritoria a na potvrzení středně- až (možná) dlouhodobého medvědího směru jsou zhruba padesát na padesát. Cenových výkyvů a velkého rozpětí denních svíček se asi hned tak nezbavíme.

Albert Edwards: Globální ekonomická jízda může skončit nečekaně rychle
Možná obchodní válka může vyvolat další finanční krizi dříve, než jsem dosud očekával, říká stratég Albert Edwards ze Société Générale. Sám již léta varuje před hrozbou krize podobné té z doby před deseti let, vyvolané tentokrát vlnou deflace.