Týden na trzích podle burzovních grafů: Akcioví býci v USA si to před výsledkovou sezónou užívají
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Akcioví býci v USA si to před výsledkovou sezónou užívají

Americké akcie mají za sebou druhý růstový týden v řadě, index S&P 500 posílil o 2,06 %.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Index S&P 500 po celý týden pokračoval v návratu k historickým maximům, která pravděpodobně brzy otestuje. Při současné náladě není od věci si zaspekulovat o možném útoku na hladinu 3 000.

Pokles pod 2 800, natož k 2 700 nepřišel, došlo k prolomení nejbližší rezistence 2 860 (březnová maxima) a 50denní klouzavý průměr se po 4 měsících vrátil nad 200denní klouzavý průměr. Tento takzvaný zlatý kříž nelze přeceňovat, pro technické obchodníky jde ale o pozitivní signál.

Nejbližší, velice důležitý support je na 2 800, následuje úroveň 2 750. Rezistence je na historických maximech (2 940), další pak na kulatých 3 000.

Morgan Stanley: Vrchol cyklu je tady, je čas na defenzivu
Americká banka Morgan Stanley používá indikátor kombinující ekonomické a tržní trendy. Ten má za sebou bezprecedentní sérii pozitivních výsledků, která znamená, že jak americké akcie, tak dluhopisy čekají ztráty. A jak to tak u velkých bank z Wall Street bývá, Morgan Stanley má hned po ruce tři doporučení pro investory, kteří se budou chtít vyhnout dopadům nevyhnutelného hospodářského zpomalení či poklesu.
JPMorgan: Inverze výnosové křivky nemusí být v dalších kvartálech problém pro akcie
Americká výnosová křivka se před necelými dvěma týdny částečně překlopila a dlouhodobé výnosy spadly pod ty krátkodobé. Velkou částí trhu zmiňovaný signál blížící se recese přitom nemusí být problémem pro americké akcie, upozorňuje Marko Kolanovic, šéf globálních kvantitativních a derivátových strategií v JPMorgan.

VIX

Index volatility VIX je opět o něco níže. Pro akcie vysílá býčí signál, také ale nabádá k nákupu ochranných put opcí.

Závěr

Index S&P 500 je 1,8 % pod historickým maximem, za týden přidal přes 2 %, od začátku roku přes 15 % a za 12 měsíců přes 8 %. Vše je zalité sluncem a optimismem. Počítá trh tak jasně se snižováním sazeb, s brexitem s dohodou a uzavřením příznivé dohody USA s Čínou o vzájemném obchodu?

Testování hladiny 3 000 během dvou týdnů do Velikonoc je ve hře, bude ale záležet na oznamovaných hospodářských výsledcích firem. Analytici čekají meziroční pokles zisků o 3-4 %, příjemná překvapení (a méně chmurné výhledy na zbytek roku, než společnosti hlásily v lednu a únoru) mohou trh dále podpořit.

Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 8. dubna
Které světové firmy představí výsledky hospodaření za uplynulý kvartál v týdnu od 8. dubna a jaké zisky v rámci indexů S&P 500 a STOXX Europe 600 a od jednotlivých společností očekávají analytici oslovení agenturami Bloomberg a Refinitiv?

Přijde pak rychlý pokles? V posledních letech jsou propady jen krátkodobé. Psychologickou výhodu mají ti, kdo už si nepamatují, že to také může být jinak.

Buffett: Ekonomické zpomalení ano, změna investiční strategie ani náhodou
Růst hospodářství podle všeho zpomaluje, to je zřejmé, nejde ale o žádné drama. Relativně uklidňující slova pronesl na adresu nejen americké ekonomiky Warren Buffett, legendární investor a symbol snad otřepaných, ale platných doporučení o délce investičního horizontu. Jeho komentář zaznívá v době, kdy dlouhodobé výnosy na dluhopisovém trhu opět klesají kvůli obavám o kondici ekonomiky.