Týden na trzích podle burzovních grafů: Americké akcie mírně ztratily, drží se ale nad supportem
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Americké akcie mírně ztratily, drží se ale nad supportem

Index S&P 500 v uplynulém týdnu odepsal 0,54 %, celý týden ale pokračoval v režimu podprůměrné obchodní aktivity.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Obchodování po celý týden probíhalo ve velice úzkém rozpětí a za nízkého objemu obchodů. V pondělí se index S&P 500 intradenně přiblížil k hladině 2 750 a nadějně vypadalo i uzavření březnového cenového odskoku na 2 770. Hodnota 2 740 se ale ukázala být maximem, po další čtyři obchodní dny k opětovnému testování důležité linie nedošlo.

Je pozitivní, že se index udržel nad supportem na 2 700, který otestoval hned v úterý. Je nyní nad 200- i 50denním klouzavým průměrem a ani další technické indikátory nepůsobí negativně. Denní graf je v neutrálním nastavení, to se ale při uzavření nad 2 770 změní na býčí.

4 akciové tipy pro kontrariány (nejen) na letošní léto
Blíží se období letních dovolených, což na akciových trzích zpravidla znamená nízké objemy obchodů a šance pro medvědy, aby toho využili ve svůj prospěch. Uvedené čtveřici akcií první polovina roku nevyšla podle představ, ale stále mají zajímavý růstový potenciál a vyplácejí zajímavou dividendu.

VIX

Index volatility VIX je pod 15 body a pro akcie vysílá pozitivní signál.

Závěr

Indikátory ukazují býčím směrem. Až se index S&P 500 posune nad cenový odskok, v optimistickém nastavení bude i denní graf. Obávaný květen je zatím pro americké akcie ziskový, index S&P 500 je nad dubnovými maximy. Nepřišel žádný nečekaný propad. Trhy se stabilizovaly, nicméně k návratů býků do sedla je potřeba uzavřít cenový odskok, a to za nadprůměrného objemu obchodů.

Goldman Sachs: Je chyba se vyhýbat této investici, lepší doba na ni hned tak nenastane
Americká investiční banka Goldman Sachs trvá na svém býčím výhledu pro komodity. Strategicky na ně prý sotva může být příhodnější doba než ta současná.