Týden na trzích podle burzovních grafů: Americké akcie pokračují v růstu
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Americké akcie pokračují v růstu

Uplynulý týden byl díky posunu v obchodních vztazích USA a Číny pro akcie pozitivní, akciový index S&P 500 posílil na nová historická maxima a přidal 0,73 %.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Býčí trend indexu S&P 500 byl potvrzen růstem na nová maxima a křivkami klouzavých průměrů mířícími výše. Nejvíce týdennímu výsledku pomohl čtvrteční růst s nadprůměrným objemem obchodů, který přišel po první zprávě blízkém uzavření první fáze obchodní dohody USA a Číny.

První silnější support je v pásmu 3 060 až 3 070. Na 3 150 se zatím pouze jeví potenciál pro novou hladinu podpory. Týdenní i denní grafy indexu S&P 500 jsou v jasně býčím nastavení. Nová maxima ještě před možnou Santa Claus rally jsou příslibem pro další předvánoční růst.

Izolované tržní indikátory jako falešní proroci
Každý investor má nějaký oblíbený tržní indikátor. Ne každý je ovšem spolehlivý, hlavně pokud se investoři řídí výhradně jím a všechny ostatní odmítají jako irelevantní.

VIX

Index volatility VIX na začátku týdne opět testoval hladinu 17 bodů, později se ale vrátil níže a pro akcie vysílá optimistický signál.

Závěr

Uplynulý týden byl plný politických událostí (britské volby, termín pro zavedení nových cel mezi USA a Čínou). Index S&P 500 se posunul na maxima a v roce 2019 přidává bezmála 27 %. Po prosincovém propadu v loňském roce jde o ohromující číslo.

S koncem roku se množí také předpovědi vývoje cen akcií pro rok 2020. Většina trhu počítá s dalším posílením o 6-15 %. Bude to také rok prezidentských voleb v USA, což k optimismu na základě historie možná přispívá. Pravdu ale budeme znát až za rok.

Americkým akciím se v letech prezidentských voleb zpravidla daří
Do amerických prezidentských voleb zbývá necelý rok, ale politici, veřejnost a investoři již spekulují, jak to dopadne. Ať už bude výsledek jakýkoli, nakonec se možná budou radovat právě investoři, volby totiž akciím většinou neuškodí.