Týden na trzích podle burzovních grafů: Americké akcie posílily do blízkosti rezistence, výsledková sezóna začíná
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Americké akcie posílily do blízkosti rezistence, výsledková sezóna začíná

Index S&P 500 posílil druhý týden po sobě. Páteční růst zvýraznil jeho zisk na celkových 1,76 %.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Index S&P 500 svým růstem uzavřel cenový odskok z 11. června. Úterní pokles o více než procento ukončil sérii pěti denních zelených svíček, nic dramatičtějšího se ale nestalo.

Navzdory dvěma plusovým týdnům se index nevymanil z rozpětí 3 000 až 3 200, ve kterém je od konce května. 50denní a 200denní klouzavý průměr jsou blízko u sebe a zesilují support (v týdnu ale 50denní průměr vystoupal nad 200denní, což bývá považováno za pozitivní signál). Nadále se ovšem čeká na proražení indexu z uvedeného pásma.

S&P 500: Začíná další ztrátová epizoda?
Americký akciový index S&P 500 se 7. července opět přiblížil hladině 3 200 bodů, během dne ale zamířil poměrně zprudka níže. V době, kdy fundamenty působí na trh každý den jiným směrem, není od věci se podívat na ceny optikou technické analýzy.

VIX

Index volatility VIX se příliš neposunul. Je nad 200denním klouzavým průměrem a nad 25, i přes růst cen akcií tak vysílá spíše negativní signál.

Závěr

Index S&P 500 se zatím v červenci vyvíjí poměrně standardně. Čeká se na prolomení z 200bodového rozpětí. Bude impulzem začínající výsledková sezóna? V pátek velké bankovní tituly výrazně posílily, možná tak investoři budou chtít vybírat zisky společně se zveřejňovanými hospodářskými čísly.

Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 13. července
Které světové firmy představí výsledky hospodaření za uplynulý kvartál v týdnu od 13. července a jaké zisky v rámci indexů S&P 500 a STOXX Europe 600 očekávají analytici oslovení agenturami Refinitiv a Bloomberg?
Trh je šílený. Ukazují to (nejen) tyto dva grafy
Jestli vám někdo v posledních pár měsících zkřížil cestu s povídáním o důležitosti fundamentů pro vývoj na akciovém trhu, měl dost možná pravdu. Pokud ale podle toho také investoval, na zisky nejspíše stále čeká. Ne tak mnozí jiní.