Týden na trzích podle burzovních grafů: Americké akcie posílily, obchodování je kolísavé
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Americké akcie posílily, obchodování je kolísavé

V polovině srpna si index S&P 500 připsal zelenou týdenní svíčku, díky čtvrtečnímu a pátečnímu růstu posílil o 0,59 %.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Index S&P 500 v druhé polovině týdne vyplnil cenový odskok z 9. až 10. srpna a je na 2 850. Ve středu benchmark testoval support na 2 800, od kterého se odrazil výše. Tím se z této úrovně stala důležitá linie. 50denní klouzavý průměr se posunul výše a je lehce pod 2 800.

Poslední dva obchodní dny nabily index hybnou silou, která by jej mohla vyslat k srpnovým maximům, případně historickým maximům z konce ledna. Uvidíme, zda aktuální momentum bude stačit na ještě vyšší hodnoty.

V čem je největší problém současných vysokých cen akcií?
Hodnotoví investoři při výběru akcií hledají co možná největší slevu oproti takzvané vnitřní hodnotě, která jim poskytuje rezervu pro případ špatného rozhodnutí nebo nepředvídatelných událostí (margin of safety). V současnosti ale investoři žádnou takovou slevu nemají šanci získat, spíše naopak, musejí (nebo spíše chtějí) platit prémii navíc. Co je k tomu vede? A proč to nedopadne dobře?

VIX

Index volatility VIX v pondělí vystoupal krátce nad 15. Po následném zmírnění rétoriky politiků je ale výrazně níže, a tak vysílá pro akcie býčí signál.

Závěr

Index S&P 500 zvládl středeční test supportu na 2 800. Denní graf je v býčím nastavení. Příští týden by mohlo přijít testování maxim. Pravděpodobný je pohyb do strany v pásmu 2 800 až 2 870.

Srpen a září jsou historicky volatilní měsíce. Tragické scénáře zatím nejsou na stole, ale výraznější výkyvy na sebe nenechají dlouho čekat.

Turecká krize: Příčiny, důsledky a scénáře dalšího vývoje podle ekonoma a investičního stratéga
Turecká lira k americkému dolaru v reakci na vyostřené vztahy mezi Ankarou a Washingtonem v týdnu oslabila na historické minimum. Most mezi Evropou a Asií navíc trápí vysoká inflace. Země tak balancuje nad ekonomickou propastí. Co se v Turecku děje, co všechno tamní krize ovlivňuje a jaké jsou další možné scénáře? O tom hovořil šéfredaktor Investičního webu Petr Novotný s investičním stratégem Miroslavem Plojharem a ekonomem Michalem Skořepou z České spořitelny.